Aika venkula tuo Sanna Marin

Ei pääästänyt lukemaan juttua kokonaan mutta otsikossakin on jo riittävästi infoa:

https://www.aamulehti.fi/a/201445368

Täällä se aiempi "En mä oo sellasta sanonu" vaikka onkin:

https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-kannat-turvapaikanhakijoista-yhta-tuuliviiria-sanna-marinin-outo-kommentti-tallentui-videolle/

Demarien linja taitaa nykyään olla että valehdellaan vain ihan prkleesti aina kun mahdollista, kyllä joku kuitenkin uskoo. Sanna itsessään toimii myös hyvänä muistutuksena siitä että vaikka nainen ei olisi vastenmielisen näköinen sen sielu voi olla musta, paha ja pyrkyrimäinen, se seikka on hyvä kaikkien sinkkumiesten aina muistaa.

20

1477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerrankin ollaan samaa mieltä Sarasvuon kanssa:

      https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/271039-tama-maa-moraalisessa-konkurssissa-jari-sarasvuo-sauhusi-ylella-miten-heitteillejatto?ref=suosituimmat

      "”Tämä maa on moraalisessa konkurssissa. Ei semmoista maata voi kutsua kehittyneeksi eikä rikkaaksi, joka ei huolehdi omista vanhemmistaan. Tai vammaisista. Tai lapsista. Tai ylipäänsä ihmisistä, jotka ovat hoivan tarpeessa. Tämmöisessä konkurssitilassa on se hyvä puoli, että nyt meillä on pitkästä aikaa sellainen suuttumus päällä, että me voitais vaikka ihan oikeasti vähän pysähtyä ja miettiä, että miten itse kunkin pitää muuttaa tätä juttua, jotta tän tyyppiset häpeänäytelmät ei jatku ja pahene yli vuosien”,"

      Siitä vähän olen pettynyt ettei Sarasvuo nosta tuossa esiin syitä miksi ollaan tässä alennustilassa, ahneus, vuosittain miljardeja nielevä pakkomatutus ja kaikkein mahdollisten arvojen rappeutuminen, ne olisi pitänyt mainita.

    • panisinSannaa

      Sanna on venkula mutta myös aika kissa...panisin..todellakin

      • Anonyymi

        Kyllä minäkin on seksikäs nainen


    • kyl-panisin

      Olipas hyvännäköinen ja vielä vastustaa matuja. Täytyypä muistaa äänestää.

      • Yhdessä matuja ja vanhuksia vastaan.


      • näin.on.näreet
        Saapasnaama kirjoitti:

        Yhdessä matuja ja vanhuksia vastaan.

        Sanna on kyllä matuttaja.


    • Eihyvälaula

      Järkyttävät käytöstavat äitiihmisellä. Vastuutonta asettaa lapselleen tuollaisia kantamuksia.

    • 787878

      Näppärästi juuri vaalien alla ja matutapausten jälkeen nousi tämäkin case esille. Ja huuto jatkuu vaaleihin asti jotta ihmiset ei muistaisi matujen raiskauksia.. niin kova on persujen pelko.
      Tämä on ihan silkkaa politiikkaa.

    • Tykkään kyllä Sarasvuon jutuista, radioäänenä aivan loistava. Kyllähän siinä moraalin rappeutumisesta puhuttiin. Arvovalintojahan nämä ovat, Valviralla eläntenhoidon puolella 60 tarkastajaa ja vanhusten puolella 25 joista ainoastaan yksi tekee sitä kokoaikaisesti. Molemmat arvokkaita tehtäviä.

      Sarasvuo on myös oikeassa että ei siitä saa potkuja jos näistä ongelmista kertoo. Jos saa niin se on laiton irtisanominen josta varmasti lehdistö on ilomielin ottamassa ilon irti. Vielä vaalit tulossa ja en nyt muista onko tes:t menossa syksyllä uusiin neuvotteluihin.

      Mitä vt puheenjohtajan Tampereäänestykseen tulee niin nuo on niitä kompromisseja joita politiikot tekevät. Pitäisi avata koko budjetti että näkisi keneltä leikattiin ja ketä sai lisää jotta pystyisi arvioimaan. Toki nyt ajatellen niin väärin meni.

      Marinin juttuja kannattaa muuten nyt rekisteröidä sillä mielellä että siinä saattaa olla seuraava pääministeri.

    • Tampereella

      Sanna Marin ilmoitti rehellisesti, että hänellä onTampereella kimppakivaa kokoomuksen kanssa. Siksi oli pakko äänestää hoitajamitoituksessa niinkuin kokoomus haluaa.
      Tämä viitannee myös hallituskiimaan kokoomuksen kanssa.

      • dupajumi

      • Anonyymi

        Koeajoi Orvon, mutta huomasi kepun Kurvisen omaavan isomman parrun?


    • Tämä-selvä

      Äänestäkää sipilää sitten vaaleissa.

    • Marindtman

      Mitä tapahtuu jos mä (ja monet muut) äänestän ny SDP:tä ja sit käy niin että se saakin pääministerin paikan ja jostain syystä Rinteestä ei tulekaan pääministeriä niin MITÄ SIT TAPAHTUU?

      Uskaltaako tällaista edes ajatella???

      • Vade28

        Jos Rinne ei terveyssyistä pysty ottamaan pääministerin tehtäviä haltuunsa, niin silloin SDPn puoluevaltuusto (joka on isompi kokoonpano kuin pelkkä puoluehallitus) kokoontuu nopeasti ja valitsee tilapäisen puheenjohtajan ja samalla käytännössä pääministeriehdokkaan. Sen jälkeen seuraa mahdollisimman nopeassa aikataulussa puoluekokous joka valitsee puheenjohtajan uudelle kaksivuotiskaudelle.

        Olisi aika epätodennäköistä, että puoluekokous vaihtaisi puoluevaltuuston valitseman puolueen puheenjohtajan jos hän olisi jo siinä vaiheessa pääministeri, mutta mahdollista se toki on.


      • Marindtman
        Vade28 kirjoitti:

        Jos Rinne ei terveyssyistä pysty ottamaan pääministerin tehtäviä haltuunsa, niin silloin SDPn puoluevaltuusto (joka on isompi kokoonpano kuin pelkkä puoluehallitus) kokoontuu nopeasti ja valitsee tilapäisen puheenjohtajan ja samalla käytännössä pääministeriehdokkaan. Sen jälkeen seuraa mahdollisimman nopeassa aikataulussa puoluekokous joka valitsee puheenjohtajan uudelle kaksivuotiskaudelle.

        Olisi aika epätodennäköistä, että puoluekokous vaihtaisi puoluevaltuuston valitseman puolueen puheenjohtajan jos hän olisi jo siinä vaiheessa pääministeri, mutta mahdollista se toki on.

        No näinhän se varmaan käytännössä menee.

        Joo, onhan siellä Tuula, Eero, Lauri, Erkki ja Jutta ainakin - tuli vaan ekaks mieleen Marin ja Lindtman.


    • Demukkaexpertti

      Yhdistelmä demari ja nainen samassa henkilössä on ihmisen painajainen.

      • juhygtff

        Sanna on tuosta esimerkki.


    • Anonyymi

      Kyllä minä Sannaa nussisin niin että tuntuu.

    • Anonyymi

      Pääsi suosioon tekemällä velkaa hitonmoiset määrät ja lupailemalla vähäosaisille ja koronakärsijöille ummet ja lammet. Oma ukkonsakin sai koronatukea konkurssiyritykselleen 100 tonnia.
      Luikerteli kuin liero livohkaan kun alkoi maksun aika ja pakkoleikkaukset.

      Niin luihua kuin olla ja voi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1574
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      64
      1559
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      132
      1199
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      123
      1101
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      787
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      164
      720
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      711
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      405
      608
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      582
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      525
    Aihe