Ollaan tapailtu tässä about 4kk naisen kanssa. Ollut hieman itsellä ristiriitaisia fiiliksiä hänestä,välillä tykkään tosi paljon hänen kanssa olla välillä tuntuu että haluisin olla yksin/toisenlaisen kumppanin. Pitkään mietin mistä tämä tunne johtuu ja otettiin jopa "tauko" tähän väliin kun kerroin että en tiedä olenko valmis suhteeseen kun ajatukset ovat niin sekaisin.
(Johtuen toki siitäkin kun erosin 7kk sitten pitkästä suhteesta). Ja nyt älysin että mun epävarmuus johtuu siitä että en osaa olla rennosti hänen seurassaan ja välillä sen takia alkaa ahdistaa ja epäilyttää hänen kanssa seurusteleminen.
Tuntus tosi tyhmältä erota vain tuon takia kun nainen on muuten tosi kiva. Mutta se että johtuuko tämä et se on liian väärä mulle on epäselvää..Parempi varmaan ois laittaa juttu vähäksi aikaa kokonaan jäihin että saisin ajatukseni kasaan enkä antais toiselle turhaa toivoa että meistä tulis jotain joskus
Mitä teen asian kanssa?
Nohope124
2
150
Vastaukset
- Neuvojaaap
Luota vaistoosi, jos ei tunnu rennolta, olet enemmän ahdistunut kuin ihastunut, rento niin alitajuntasi varoittaa jo ettei tule toimimaan.
Näin olen todennut. Kyllä löydät vielä sopivan. Ota taukoa, mikäli siltä tuntuu, tosiaan jos enemmän oot ahdistunut, kireä kuin rennolla, tai vähemmän ihastuneella fiiliksellä, todennäköisesti ei tule toimimaan tai hän ei ole oikea sinulle.
Tauon aikanahan sen aivan varmasti sitten saa selville!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60814
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111783- 46660
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla216614- 42553
- 52536
- 76523
- 22516
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82483Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37480