Asikkalan viimeinen sähelles

Anonyymi

Mikähän juttu se Asikkalassa on ollut, jonka salaisuusverhoa nyt avataan. Jotakin erkoita, kun on salattu totaalisesti ja rahaakin maksettu sekä salassapitosopimus laadittu. Ei kai vaan kukaan kunnan jihtohenkilö ole ketään kourinut?

6

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juri hoitaa kaikki tehtävät viimosenpäälle laadukkaasti maaliin.
      HYVÄ JURI !

    • Anonyymi

      ZURIBOWIZIN panssarivaunussa kiehuu.
      Uusi kunnanjohtaja kehtasi kaivaa vaivalla laaditun TOP SECRET-sinetöidyn sopimuksen kassakaapin perimmäisestä nurkasta päivänvaloon.
      Mikä röyhkeys !
      Mein Document !

    • Anonyymi

      Kopulisakin avoimuus prinsiipit vedettiin vessasta alas niin että tymäkät ruskeat jarrutusjäljet paistaa pöntön mutkassa.

      • Zuribowiz ajoi vaununsa kepun lottien taitavasti naamioimaan miinaan.Telan katkeuttua Zuribowiz jäi vaunuineen pyörimään ympyrää.Kokulien päämajassa lotta Lunkreeni koittaa saada radiohiljaisuutta aikaiseksi,jotta Zuribowiz saataisiin pelastettua uhkaavalta räjähdykseltä.
        Kopsoon Gadaffi ilman muuta on käymässä taistoon ja apuja tulee kokkareiden Rutalahdelta tavoitteena räjäyttää Zuribowizin vaunu viimeistään lippujuhlan kunniaksi jo 3.6 atomeiksi,mutta mitä tekee Vilkki tuo Kurhilan korohoro vääpeli,onko heitin jo suunnattu kunnantalolle?
        Luotettava tiedustelu tietomme kertoo ,että hän lähtee joukkoineen hakemaan taistelu henkeä Kannakselta "teit isäin astumaan" ,palatakseen täynnä talvisodan henkeä ,kun valitaan Asikkalaan seuraavaa kunnanhallitusta.
        Syntymässä on suuri taistelu,kestääkö Zuripowizin panssarin teflonit naarmuttomina?Siinä voi olla kokulien lähitorjunta miehillä ja vaikka ottavat verevät lottansakin mukaan rintamaan mahdoton tehtävät.


    • Anonyymi

      Asikkalan kunnanvaltuustossa tehtiin 3.6.2019 loistavia päätöksiä koskien kunnanhallituksen jäsenten valintaa.

      Sivuun siirretty entinen kunnanhallituksen puheenjohtaja siirtyi ansaitusti takariviin.

    • Anonyymi

      Asikkalassa on kunnanjohtaja ja kansanedustaja, jotka hoitavat asioita hyvässä hengessä, joten nyt näyttää hyvälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      70
      4915
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      285
      4504
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      290
      3468
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      118
      3315
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      38
      3240
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      127
      1888
    7. Miten kuvailisit kaivattusi ulkonäköä....

      ..sun ystäville?
      Ikävä
      105
      1630
    8. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      172
      1291
    9. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      40
      1205
    10. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      92
      1179
    Aihe