Miten kestät olla ilman läheisyyttä?
Vastaukset 44
Vähän henkilökohtainen kysymys 😊
- Anonyymi
Hillittömällä masturboinnilla.
- Anonyymi
Wwuwuw kirjoitti:
Ei selibaatissa oleva masturboi.
Laittaisitko linkin missä selibaatti sana nimenomaan tarkoittaa täydellistä pidättäytymistä.
Seksuaalisesta kanssakäymisestä pidättäytyminen tarkoittaa mielestäni toisen ihmisen kanssa toteutettavien toimien lopettamista. Anonyymi kirjoitti:
Laittaisitko linkin missä selibaatti sana nimenomaan tarkoittaa täydellistä pidättäytymistä.
Seksuaalisesta kanssakäymisestä pidättäytyminen tarkoittaa mielestäni toisen ihmisen kanssa toteutettavien toimien lopettamista.Munkit ja nunnat tekevät selibaattilupauksen, eikä se sisällä runkutuksen sallimista.
Wwuwuw kirjoitti:
Munkit ja nunnat tekevät selibaattilupauksen, eikä se sisällä runkutuksen sallimista.
Muutoinhan kaikki eläisivät selibaatissa silloin kun eivät harrasta seksiä.
- Anonyymi
Wwuwuw kirjoitti:
Muutoinhan kaikki eläisivät selibaatissa silloin kun eivät harrasta seksiä.
Eli sanaa selibaatti käytettäessä sivutaan uskonnollista lupausta/käytäntöä.. ?
- Anonyymi
Wwuwuw kirjoitti:
Muutoinhan kaikki eläisivät selibaatissa silloin kun eivät harrasta seksiä.
Pikaseen selasin mitä raamatullisesti asiasta sanotaan.
Puhutaan naimattomuudesta.
- Anonyymi
Viimeksi sain vuonna 1919.
AsianVierestä- Anonyymi
...helkkari, anteeksi siis 2019, ei tullut kuin sadan vuoden yksinäisyys tuohon väliin. Mutta kyllä senkin kestäisi.
AsianVierestä
- Anonyymi
Sain pillua 30 Toukokuuta 2019, sitä ennen 26.7.2018. Tuota ajanjaksoa ennen meni sentään hieman paremmin kunnes nainen alkoi pihtaamaan.
- Anonyymi
Ei sitä oikein kestäkkään varsinkaan sen jälkeen kun alkoi elämässään päästä saamisen makuun. Auta kuin runkata kyrpänsä vereslihalle.
- Anonyymi
Yli 5 v . Alussa oli haikeuden ja kaipauksen tunnetta, mutta ihminen tottuu kaikkeen.
Lääkkeilläkin on osansa, sopii hyvin nykytilanteeseen.
Joskus haluaisin vielä kokea läheisyyttä. - Anonyymi
Reilu puolitoista viikkoa 😃
Muuttuneiden tilanteiden vuoksi kylläkin seuraavaa kertaa voikin sitten odotella tapahtuvan joskus hyvin hyvin kaukaisessa tulevaisuudessa, jos koskaan....
Ja ilman läheisyyttä on mulle oikeastaan ihan helppo olla, muu sitten eri juttu - Anonyymi
Eipä tuosta kauaa ole. Useamminkin vois kun sais...
- Anonyymi
Kestän kyllä. Saan hetken läheisyyttä suhteeni ulkopuolelta, omasta suhteesta läheisyys ei nappaa, mutta lapset. Lasketaanko selibaatiksi, jos tyydyttää itsensä? Tarjonta sek**välinemarkkinoilla on loistava nykyään.
- Anonyymi
Ihminen on sitkeä otus. Läheisyyden tarve on voimakas, mutta jos on hyljeksitty ja läheisyyttä ei ole tarjolla tai jos se vaatii liikaa oman persoonallisuuden muuttamista niin kyllä vahva ja terve ihmisyksilö läheisyyden puutteen kestää ja siihen sopeutuu. Ihminen kuuluu sitkeyden ja sopeutumisen puolesta samaan kategoriaan kuin rotta tai torakka. Ihmisen julmuus ja heikompien hyväksikäyttö tuottaa armotonta kärsimystä ja deprivaatiota sorron ja hyljeksinnän kohteena oleville ihmisille, mutta uskomattomasti sorretut ja hyljeksityt sitä kestävät. Eivät tietenkään kaikki kestä, itsemurhia tehdään, nopeita ja hitaita sellaisia. Kun läheisyyden puutteeseen sopeutuu niin yksinäisyydestä voi löytää hyviäkin puolia ja ne auttavat kestämään. Ihminen on kuitenkin perusvaistoiltaan sosiaalinen eläin joten sinnittelyä yksinäisyys vaatii. Vaikeinta on voittaa yksinäisyyden tuottama häpeä, kun sen on voittanut niin on jo voittanut paljon.
- Anonyymi
Oman persoonallisuuden muuttaminen olisi itsensä pettämistä. Kannattaa olla juuri sellainen kuin on aivan oikeasti. Mieluummin olen yksin kuin hölmössä teeskentelevässä suhteessa. Olen kauan sitten eronnut, enkä mitenkään etsi seuraa. Mielelläni tapaan ystäviäni, joten en ole ns. erakko enkä nyhverö. Ja sellainen käsite kuin "yksinäisyyden tuottama häpeä". Hah hah. Ei sellaista ole olemassakaan. -Mää Turust päin
- Anonyymi
Kas kun Ismo sanoikin pärjäävänsä siinä missä rotat ja torakatkin
- Anonyymi
Seksi ja läheisyys on kaksi eri asiaa, vaikka voivatkin tyydyttyä yhdessä.
Seksistä on 6 tai 7 vuotta aikaa, läheisyyttä (= yhteyden tunnetta ystäviin) koen viikottain.Sitä tässä olen lueskellessa ajatellut, että ne ovat kaksi eri asiaa. Voivat tyydyttyä yhdessä, läheisyys voi tyydyttyä myös erillään seksistä.
Kun vieressä istuu lapsosia, joita voi silitellä ja helliä, siinä on läheisyys. Kun istuu kahvipöydässä jutustelemassa, siinä on läheisyys. Kun halaa hyvää ystävää, siinä on läheisyys...- Anonyymi
Kaskenpolttaja kirjoitti:
Sitä tässä olen lueskellessa ajatellut, että ne ovat kaksi eri asiaa. Voivat tyydyttyä yhdessä, läheisyys voi tyydyttyä myös erillään seksistä.
Kun vieressä istuu lapsosia, joita voi silitellä ja helliä, siinä on läheisyys. Kun istuu kahvipöydässä jutustelemassa, siinä on läheisyys. Kun halaa hyvää ystävää, siinä on läheisyys...Aika moni tulee toimeen ilman läheisyyttäkin mutta ikuinen seksin puute on pahempi juttu ainakin meikäläiselle.
KilttiMies89 Anonyymi kirjoitti:
Aika moni tulee toimeen ilman läheisyyttäkin mutta ikuinen seksin puute on pahempi juttu ainakin meikäläiselle.
KilttiMies89Ei se seksin puute tietenkään kivaa ole ja ottaa välillä koville, jos puhutaan ihan pelkästä seksistä. Jos niitä haluja on, en ainakaan itse ole löytänyt sellaista nappia, josta ne voisi kytkeä pois.
- Anonyymi
Minulla ei ole mitenkään pakkomiellettä seksiin. Minusta on kivaa, kun voin hyväntuulisen naisen kanssa halailla sekä kävellä käsi kädessä. Ja jutella luontevasti elämään liittyvistä asioista.
- Anonyymi
Kaskenpolttaja kirjoitti:
Ei se seksin puute tietenkään kivaa ole ja ottaa välillä koville, jos puhutaan ihan pelkästä seksistä. Jos niitä haluja on, en ainakaan itse ole löytänyt sellaista nappia, josta ne voisi kytkeä pois.
Tajuaako joku pelkkäseksin yhdynnäksi, Puhukaa erikseen yhdynnästä ja seksistä. Yhdyntä on osa seksiä, seksi on vähintään sata kertaa laajempi ja monipuolisempi asian kuin yhhdyntä
Anonyymi kirjoitti:
Tajuaako joku pelkkäseksin yhdynnäksi, Puhukaa erikseen yhdynnästä ja seksistä. Yhdyntä on osa seksiä, seksi on vähintään sata kertaa laajempi ja monipuolisempi asian kuin yhhdyntä
Eiköhän useimmat tiedä, että seksi on paljon enemmän kuin vain yhdyntä.
- Anonyymi
Kyllä nyt on jo kaksi tuntia mennyt kun assaari lähti juuri hammaslääkäriin, mutta sitten taas uusiksi neljän jälkeen ennen kotiini lähtöä.
- Anonyymi
11 vuotta, mutta en tosiaankaan kaipaa seksiä. Saan paremmat kiksit lukemisesta tai musiikin kuuntelusta.
- Anonyymi
Läheisyyttä ja suudelmia sekä seksiä olen saanut viimeksi siinä lyhyessä elämäni ainoassa suhteessa 13 vuotta sitten. Kenenkään kanssa en ole ollut sen jälkeen enkä sitä ennenkään. Masturbointia tulee harrastettua noin kerran 3 viikossa. Joskus olin 3kk totaaliselibaatissa (ei masturbointia), mutta viimein ei enää kestänyt. Yritän silti päästä masturboinnistakin eroon ettei tarvitse olla himojensa orja.
Itsehillintää vaan peliin, niin kaikki on mahdollista. Mielen hallintaa jne. En halua olla minkään orja.
42v ikisinkkumies.- Anonyymi
Kukapa sitä haluaisi olla orja.
Koita seuraavaksi vapautua ruokailun orjuudesta. - Anonyymi
Ilman ruokaa ei voi olla, koska se johtaa kuolemaan. Ilman masturbointia taas voi olla. Siis vertauksesi ei toimi. Ruoka on perustarve, seksuaalinen tyydytys ei ole.
- Anonyymi
Palstaselibaattia ei kestä, kirjoitan vaikka nimettömänä.
Tarjoudun kaveriksi läheisyyteen, että seksiin, että illanvietto, että uni kaveriksi neitseelliselle naiselle silloin kun molemmille sopii...
-Mitä tulee selibaattiin, niin sillä tarkoitetaan totaali kieltäytymistä kaikesta seksistä, eli myöskin ns. omasta kivasta.
-Olisi tarkoitushakuista ajatella vain kahdenvälisen seksin olevan seksiä...
-esim. peniksen hermopäätteet eivät tiedä työnnätkö mulkkusi aitoon naiseen vai tekopilluun...Kyse on siis enemmän henkinen kun puhumme kahdenvälisestä seksistä.
-Seuraa jututstelua, läheisyyttä jne taasen ei voi korvata millään keinotekoisella.- Anonyymi
Muija sanos kun alettiin seurustelee ettei sitten pihdata. Pari kertaa viikossa on hyvä tahti panna parisuhdeessa.
- Anonyymi
Täällä selipaatti on seilannut vain 12 vuotta.
Läheisyyttä voi olla selibaatissakin. Mikäli et usko siihen niin käsityksesi läheisyydestä on melko kapeakatseinen.
- Anonyymi
Toukokuussa tai oliko Kesäkuussa sain seksiä, mutta sen jälkeen ollut hiljaista koko kesän.
- Anonyymi
12 vuotta, onko tämä paha?
- Anonyymi
8 vuotta sitten viimeksi sainnäin läheisyyttä. Vaikee sitä on vaatia, kun ei sitä kukaan halua antaa.
- Anonyymi
36 vuotta, sanoi 36v poikamies
- Anonyymi
Halusitko 1 vuotiaana jo seksiä.
- Anonyymi
On sen kestettävä saldon verran. Ja myös naisen intuition. Eise muuten ole mistään kotoisin.
- Anonyymi
2 viikkoa. Pian pitäisi taas saada ettei ala masentaa.
- Anonyymi
Me ollaan sit vissii saatu samana päivänä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231172
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189816- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192609On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 69530
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398