ouija lauta ????

asiallinen

mikä ihme on ouija lauta??? tai joku sellanen...
mitä käy jos tekee jotain väärin?!
siis spiritismistä... vastatkaa plz!!!!! meit kiinnostaa

5

1212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis sehän on se lauta, jolla otat yhteyden henkiin.
      Noitahan myydän joissakin kaupoissa, mutta sellaisen voi tehdä ihan itsekin.
      Ohjeita en jaksaisi kirjoittaa, mutta ne löytyy helposti googlettamalla.

      Miten käy jos tekee jotain väärin?
      -No riippuu vähän, jos huono tuuri käy, niin saat "vieraaksesi" ilkeän hengen tai saat mukavan hengen joka vastaa kiltisti kysymyksiisi.
      Tähän väliin varoitan, ettet kysy kysymyksiä tyyliin "minkä värinen on punainen paloauto", koska tuosta henki voi "pillastua" ja aiheuttaa harmia itsellesi.
      Älä myöskään kysy mitään kuolemasta; hyvällä tuurilla pelottelet itsesi hengiltä, riippuen hengen vastauksesta.

      Jos nyt kokeilet tuota, niin tule ihmeessa tänne kertomaan tapahtuiko mitään, mutta yleensä spiritismin peluuta ei suositella "oikeiden aavebongarien" keskuudessa, sillä jos se toimii, niin voit saada uusia asukkeja kotiisi ja olen myös nähnyt kuvia, jotka on otettu spiritismin jälkeen ja mm. yhdessä näkyi hirviömäiset kasvot.

      Hyviä pelihetkiä!

      -Orson

      • kuksijakaksi

        Onko toi "pelaaminen" oikeesti vaarallista?? Jos on, niin miksi niitä lautoja myydään kaupoissa?

        Kuinka vanha spiritismi-peli on??


      • ENTINEN pelaaja
        kuksijakaksi kirjoitti:

        Onko toi "pelaaminen" oikeesti vaarallista?? Jos on, niin miksi niitä lautoja myydään kaupoissa?

        Kuinka vanha spiritismi-peli on??

        Joskus vuosia sitten tuli ystävien kanssa pelattua ja oli sen verran häijy kokemus etten kyllä ihan heti lähde uudestaan kokeilee..mitään "kamalaa ei kenellekkään tapahtunut mutta minulle joka epäilen kaikkea ennen kun nään oli tarpeeksi hiuksia nostattavaa että lasi pyöri laudan päällä vaikka jokaisen kädet oli pois pöydältä, myöhemmin olen kuullut että pelaamalla voi todella "taikoa" esiin joitain vähemmän miellyttäviä henkiä..en tiedä, kokeile jos haluat minä en.


      • kuksijakaksi kirjoitti:

        Onko toi "pelaaminen" oikeesti vaarallista?? Jos on, niin miksi niitä lautoja myydään kaupoissa?

        Kuinka vanha spiritismi-peli on??

        Koska ne uskoo, että se on pelleilyä. Ja varmaan onkin koska kaverit on kokeillu ja mitään ei oo tapahtunut. Itse en kokeile, sen verran rankkoja juttuja oon lukenut. Ei kuitenkaa tarkoita, että uskoisin siihen.


    • Humanoidi

      Jos vaikka kasvaisit ensiksi vähän...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1571
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      981
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      866
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      754
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      750
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      339
      694
    9. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      686
    10. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      684
    Aihe