Viestit jossa kerron skitsofreniastani koska se olisi ymmärrettävä syy sinkkuuteen ja sitten ei voisi enää osoitella sormella, että "oma vika"?
Poistaako mode siksi
6
<50
Vastaukset
Kenen vika sun skitsofreniasi sitten on?
- Anonyymi
Sun vika tietenkin, ääliö-vuvvi.
- Anonyymi
Kuka täällä normaali on. Ei kukaan, paitsi eppu normaali ja normaalikoulu, onkohan vielä muita normaaleita.. Kaikilla jotain juttuja päänupissa. Saa valita esim. Näistä: yksinäisyys, naisen, miehen puute, erosta johtuva ahdistus, liiallinen kostonhalu ja pakkomielle kostaa tai dissata toista😂. Saa lisätä listaan. Ei sun kannata juuttua siihen diagnoosiin. Hyvää päivän jatkoa meille kaikille.
Ei skitsofrenia ole syy jäädä sinkuksi. Siihen on lääkehoito.
Eiköhän täältä poistella kaikki hyvä, tai spämmätä täyteen tuubaa.
Jää vaan mölinä...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522328- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501379Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad511057- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25786Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647