Veroparatiisi-sote on kaadettava. 1 250e/kk MINIMIELÄKKEET sivistys-oikeusvaltioissa

Anonyymi

Korruptiovallan kanssa eri mieltä olevia kansalaisia, syytellään keskustelualustoilla PetosPersKokoomuslaisiksi, kun rohkenemme kritisoida, syvästi korruptoitunutta yksipuoluejärjestelmää eduskunnassa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16934740/eu-quottukipaketinquotvastustajien-enemmisto-ei-aanesta-petosperskokoomusta-koskaan-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16657944/kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-demokratiaa--sananvapauksien-estaminen-on-iso-rikos-#comment-105133340

Se on korruptoituneen yksipuoluejärjestelmän keino, saada äänestäjiä korruptiovallalleen, kun polarisoidaan kansaa ja vedätetään, esittämällä "eroja" puolueiden välillä, joita ei todellisuudessa ole.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-

Korruptiopoliitikoille on parempi, että kansalaiset tottelevaisesti äänestävät, ihan mitä tahansa korruptiopuoluetta, kunhan eivät jätä äänestämättä ja siten osoita, että eivät hyväksy, poliitikkojen pelailua veroparatiisi-monopolien, pörssikeinottelijiden etujenajajina.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16895525/800ekk-orjuuselakelaiset-ilman-oikeusturvaa--ihmiskaupan-valineina-suomessa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa

Todellisuudessa ei ole eroa puolueiden välillä, aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, eivät kansalaiset joudu valitsemaan ruton ja koleran välillä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16956086/eun-korruptoituneimmat-ja-piittaamattomimmat-paattajat-loytyvat-suomesta

8

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin kauan, kun kansalaiset kiltisti äänestävät korruptiopäättäjiä, menevät EU-tukipaketit ja veroparatiis-sote lävitse ja kansan syväkyykytys vain pahenee.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16959227/marinille-tiedoksi-hoitoonpaasy-ei-ole-ongelma---elakelaisten-koyhyyteen-jattaminen-on

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/miesasukas-hakkasi-muistisairaan-naisen-kuoliaaksi-hoivakodissa-liedossa-palveluvastaavaa-syytetaan-kuolemantuottamuksesta/8146018#gs.1a5luq

      Joko Marin on yhtä bimbo, kuin Hilloaho, tai sitten EK-Yle teki jutussaan hänestä sellaisen, varmistaakseen äänestämättä jättämisen, jo kuntavaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16956086/eun-korruptoituneimmat-ja-piittaamattomimmat-paattajat-loytyvat-suomesta

    • Anonyymi

      Tulisi olla laki että suurin mahdollinen maksettava eläke voi olla korkeintaan 3 kertainen pieninpään verrattuna. Alkais minimi eli takuueläkkeen määrä kummasti kiinnostaa parempaakin ainesta kun oma kuukausittainen eläke tipahtaisi eräillä kultapossuista jopa yli 60 000 eurosta 2500 euroon.

    • Anonyymi

      On todellakin erikoista, että kaikissa Pohjoismaissa ovat alkaen 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, ehtona ja edellytyksenä, millekään sotelle, mutta Suomessa mätäkorruptio-päättäjät, ovat pakottamasssa nälkäisten ja resuisten ihmisten, 800€/kk orjuuseläkeläisten henkien kustannuksella, perustuslain vastaista Veroparatiisi-sotea läpi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891009/sivistysvaltioissa-ovat-1-250ekk-minimielakkeet-kansalaisten-oikeusturvana

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820192/sadistiset-ek-mediat-vaikenevat-modernista-humanitaarisesta-kriisista-suomessa

      Vaadimme RIKOSTUTKINTOJA perustuslaki-valiokuntaan, eduskuntaan, ja ministeriöihin. Puuttuvan oikeusturvan päälle, veroparatiisi-sotea ei saa hyväksyä, se on rikosasia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

    • Anonyymi

      Korruptiopoliitikkojen vaaleissa äänestäminen, on luottamuksen antamista, äärioikeiston järjestäytyneelle veroparatiisirikollisuudelle, markkinakapitalistien hirmuhallinnolle, kansan köyhyyteen pahoinpitelemiselle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16710896/kuntien-rahoittaminen-on-veroparatiisirikollisuuden-rahoittamista-#comment-105807031

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16959947/valtakunnanoikeus-kayttoon-kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-kansaa-eivatka-demokratiaa#comment-108201774

      Se jäätävä ylimielisyys, ja köyhyyteen pahoinpidellyille naureskelu, jota korruptiopäättäjät EK-medioneen harjoittavat, kertoo Suomea johdettavan, jostain ihan muualta, kuin kansanvallan demokraattisesta, ihmis-kansalaisoikeuksia kunnioittavista tahoista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Perustuslakivaliokunta "kiinnittää huomiota", kansalaisten perusoikeuksien kannalta, täysin epäolennaisiin seikkoihin ja kylmästi ohittaa, tai kävelee niiden tärkeimpien asioiden ylitse, joita kansalaisten perusoikeuksiin puuttuvissa, yksityisyyden rajat ylittävissä sote-asioissa on kyse, ja jättää vertailematta toisiin Pohjoismaihin ja EU-demokratioihin, kuinka sotet niissä on järjestetty ja millä ehdoin. Edellä mainituissa ovat 1 250€/kk minimieläkkeet, aidon oikeusturvan minimi 2021, sotejen ehtona ja edellytyksenä. Tätä tosiseikkaa ei Suomen perustuslaki-valiokunta, ole näkevinään, vaan jatkaa 800€/kk orjuuseläkeläisten, käytännössä ihmiskaupan välineiksi alistamisen hyväksyttämistä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16895525/800ekk-orjuuselakelaiset-ilman-oikeusturvaa--ihmiskaupan-valineina-suomessa

      Veroparatiisi-sote on kaadettava ehdottomasti, täysin ja kokonaan. Terveydenhoidon resurssit, on kohdistettava 1 250€/kk MINIMIELÄKKEIDEN, eli aidon oikeusturvan minimitulojen toteuttamiseen, niille "hoidettaville", eli ihmisille, tällä hetkellä oikeusturvattomiksi jätetyille, Suomen kansalaisille.

      https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

      Korruptiovaaleissa äänestäminen, on jo hengenvaarallista, yhä useammalle Suomen kansalaisille, joita putoilee uusliberalistien kovien otteiden takia, koko ajan enemmän köyhyysrajan alle. Äänestäminen vahingoittaa vakavasti sinua ja ympäristöäsi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962901/aari-uusliberalistinen-hallitus--eduskunta-suomessa-rikkoo-kansalaisten-perusoikeuksia

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16959227/marinille-tiedoksi-hoitoonpaasy-ei-ole-ongelma---elakelaisten-koyhyyteen-jattaminen-on

      "Hoitoonpääsy" ei ole koskaan, ollut mikään ongelma Suomessa, vaan se, ettei koko ajan useammalla Suomen kansalaisista, ole rahaa edes välttämättömiin perustarpeisiin, kuten kunnolliseen ravintoon, välttämättömiin reseptilääkkeisiin, vuokriin, sähköön, jne perusoikeudet eivät ole enää, liian moniin vuosikymmeniin jo, toteutuneet veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden johtamassa Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16959867/hilloaho-vaatii-3000ekk-minimipalkkaa-ulkomaalaisille-maahanmuuton-moninkertaistamista-

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Entisen demokratia-puolueen Sdp:n PM Marin, hokee Veroparatiisi-sotemonopolien mainosmantroja EK-medioissa "palveluista" ja "hoitoon pääsystä", joilla hän tarkoittaa, niitä massiivisia tulojensiirtoja veroparatiisi-sotemonopoleille, niiden turvaamista, ei suinkaan köyhyyteen pakotettujen, 800€/kk orjuuseläkkeille, ilman aitoa oikeusturvaa pakotettujen ja muiden köyhyyteen jätettyjen, aitoja perustuslaillisia oikeuksia, sen ensisijaisen oikeusturvan kuntoon laittamista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16959227/marinille-tiedoksi-hoitoonpaasy-ei-ole-ongelma---elakelaisten-koyhyyteen-jattaminen-on

      Missään ei ole näkynyt, edes jonkinlaista vertailua esim. Pohjoismaiden sairaus-kansaneläkkeisiin ja kansalaisten oikeusturvaan, kun 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, ovat niissä olleet ja ovat ehtona ja edellytyksenä, millekään sotelle, saati Veroparatiisi-sotelle, jota korruptiopäättäjät Suomessa, ihmisiä köyhyydessä pitämällä, yrittävät väkisin läpi ajaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5721
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2562
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      240
      1562
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1343
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1087
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      861
    7. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      847
    8. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      64
      843
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      71
      762
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      731
    Aihe