Kuntien rahoittaminen, on veroparatiisirikollisuuden rahoittamista.

Anonyymi

Katsokaa nyt tätäkin, yhden kunnan veroparatiisyrityksien mainonta ja niille annettevat varat mm. Kemijoen rantojen pilaamiseen, veroparatiisirikkaiden luksusasuntojen rakentamisella:

http://tervola.fi/auta-tervolaa-erottumaan-edukseen-ja-voita-tervola-aiheinen-yllatyspaketti/

Kunnista on tehty, järjestäytyneen veroparatiisirikollisten, toinen aste, valtion ja eduskunnan yksipuoluejärjestelmän ym valtaapitävien läpimädän korruption rahoittamisessa, Suomen kansalaisten, eli ihmisten ja luonnon kustannuksella.

9

697

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Annettavat varat , korjaus.

      Jos tuo ei ole korruptiota, demokratian ja oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisten ihmis-kansalaisoikeuksien, eli aidon oikeusturvan vastaista toimintaa, niin mikä sitten.

      Veroparatiisi-kuntaministeri äärioikeistodemari Kiuru, on korruptiopäällikkönä, eduskunnan läpeensä korruptoidussa yksipuoluejärjestelmässä, jakamassa miljardeja, suoraan veroparatiiseihin ja korruption syventämiseen, ihmisten oikeusturvan, terveyksien ja henkien kustannuksella.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16710789/kieltaydymme-aanestamasta---se-on-todellinen--uhkakuva-korruptipoliitikoille-jonka-me-toteutamme

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

      Siinäpähän sitten "puoliväli-riihessä", muistelevat mitä tulikaan luvatuksi puolelle miljoonalle 800€/kk orjuuseläkeläiselle äänestäjälle ja minkälainen aito oikeusturva, kaikissa Pohjoismaissa ja aidoissa EU-demokratioissa on.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16706316/quothyvinvointialuequot-nimitys-koyhien-pahoinpitelemista-ja-pilkkaamista

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16668210/koronan-riskiryhmat-800ekk-sairauselakelaiset-heitteilla-ilman-tukea-valtiolta-koronan-torjuntaan

    • Anonyymi

      Sana: "kunta", kuulostaa monen aikuiskansalaisen mielessä, siltä hyvinvointivaltiolta, mikä joskus kauan sitten, Suomessakin oli ja josta ei ole enää mitään jäljellä.

      Siksi korruptiopoliitikot, korostavat ja jakavat isosti miljardeja "kunnille", tietoisina siitä, ettei niiden miljardien, ole tarkoituskaan päätyä kuntalaisista köyhimpien tukemiseen, saati muuhun demokratian ja oikeusvaltion kannalta tärkeään, joka parantaisi heikoimpaan asemaan jätettyjen oloa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666010/koronan-riskiryhmat-800ekk-orjuuselakkeilla-ilman-aitoa-oikeusturvaa-suomessa

      Veroparatiisi-sotemiljardien jaon ja kuntien korruptio-veroparatiisiyrityksien rahoittamisen sijasta, Suomen hallituksen / eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, on nyt herättävä hätätilanteeseen, joka on alkanut näkymään kuolintilastoissa, köyhyyseläkeläisten ennenaikaisina kuolemina Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16716021/sote-tyontekijat-kertokaa-koyhyyselakelaisten-koyhyyteen-tappamisista

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16715985/suomen-hallituksen-on-kokoonnuttava--hataistuntoon-800ekk-koyhyyselakelaisten-oikeusturva-puuttuu

    • Anonyymi

      Kuntavaaliboikotti varmistui - hallitus on jakamassa lisää, vastikkeettomia "koronatukia", ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelijoille, eli suoraan veroparatiiseihin, kuten laiton ex-äärioikeistohallitus PetosPersKokKe.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

      Lupaukset aidoista sairaus-kansaneläkkeiden päivityksistä, 2021-luvulle, unohtuivat samoin tein, kun vaaliäänet oli valehtelemalla otettu. Nyt ei oteta. Kuntavaaliboikotti tulee olemaan, tärkeä keino estää eduskunnan korruptiota. Emme äänestä, ennen kuin 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET = aito oikeusturva toteutetaan.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400727/800-ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa-eduskunnan-yksipuoluejarjestelmassa#comment-102448912

      Äänestimme nykyistä hallitusta, lupauksilla 1 250€/kk minimieläkkeistä, eli aidosta oikeusturvasta sairaus-kansaneläkeläisille: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan". Mitään eivät ole asian eteen tehneet, tuli käytännössä eläkeleikkaus, nololla viisikymppisellä, joka ei riitä kompensoimaan, edes murto-osaa kohonneista elinkustannuksista, ja lukuisista eriarvoisuus- ja pakkomaksuista, kuten 400€ vuodessa KALLIIMMAT, bussien matkamaksut Tre:ella, köyhimmille sairauseläkeläisille, kuin rikkaille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16678893/aanestamatta-jattaminen-jo-kuntavaaleissa-on-ainut-keino-heratella-korruptiopaattajia

    • Anonyymi

      Tuossa siis kysytään ideoita uuden houkuttelevan etätyö asuinalueen kehittämisen vastanneiden kesken, siis mitä korruptiota on rakentaa uusia asuntoja Kemijoen rantaan? Korruptiota on se jos siellä kähmitään, varastamaan. Lahjotaan, mutta ainakin noiden linkkien mukaan kyse on ilmeisesti etätyöläisille kiinnostavien jokinäkymä asuntojen rakentamisesta, joten nyt kateelliset suut suppuun. Ne etä työläiset voi tuoda verorahaa tai viedä jos ovat sosiali pummeja.

    • Anonyymi

      Vakavinta yhteiskunnallista ongelmaa, sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa pakottamista ja jättämistä, 800€/kk orjuuseläkkeitä, ei korjata tulojensiirroilla kunnille, eli kuntien kautta veroparatiisiyrityksille.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/771a5299-adc2-4de6-a3c4-0b8d8d3082fa

      Hallitus / eduskunta voitelevat korruptio-suhteitaan - kansalaisista haavoittuvimmat jätetty heitteille, pahan pandemian keskellä, ilman aitoa oikeusturvaa, Suomessa 2021.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666010/koronan-riskiryhmat-800ekk-orjuuselakkeilla-ilman-aitoa-oikeusturvaa-suomessa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

      Äänestämättä jättäminen jo kuntavaaleissa, on ainut keino antaa palautetta ja herätellä korruptiopäättäjien huomiota.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16316713/poikkeuslain-ehdot-eivat-tayty-suomessa--1-250ekk-minimielake-ehtona-saksassa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16216235/kulmuni--kepu-valehtelevat-elakekorotuksista---niita-ei-ole-#comment-100667599

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      SoiniKatainenHilloahojen EU-tukipaketin VALEvastustamisella, korruptiopäättäjät eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, ajavat sitä järjetöntä tukipakettia lävitse. Eivät ole edes yrittäneet puolittaa sitä, saati kohtuullistaa, Suomen valtion ja kansalaisten maksukyvyn ylittävää, rikkaiden EU-valtioiden tukemispakettia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16956086/eun-korruptoituneimmat-ja-piittaamattomimmat-paattajat-loytyvat-suomesta

      Äänestämisestä kieltäytyminen, jo kuntavaaleissa, on ainut todellinen keino, vastustaa järjetöntä Suomen valtion ja kansalaisten hyväksikäyttöä, upporikkaiden EU-valtioiden tukipakettina.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16934740/eu-quottukipaketinquotvastustajien-enemmisto-ei-aanesta-petosperskokoomusta-koskaan-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889452/aarioikeisto-keskustan-saarikon-sairaus-kansanelakelaisten-raaka-hyvaksikaytto#comment-107531413

    • Anonyymi

      Kuntien miljardirahoitukset, päätyvät suoraan äärioikeiston järjestäytyneeseen veroparatiisirikollisuuteen, veroparatiisi-pörssikeinottelijoille veroparatiisiyrityksineen, niin sotessa, kuin muutenkin, eivät tarvitseville kansalaisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa

      Tätä varten oikeus-sivistysvaltioissa, aidoissa demokratioissa, ovat mm.
      1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, kansalaisten perusoikeuksien turvana ja demokratian tunnusmerkkeinä. Suomessa tällaista puskuria, veroparatiisiyrityksien mielivaltaista rahastamista vastaan, ei ole olemassakaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16900631/kuntien-rahoitus-menee-veroparatiisiyrityksille-ei-tarvitseville-ihmisille

      Ääri-uusliberalistinen hallitus/eduskunta, erittäin korruptoituneessa ylimielisyydessään ja välinpitämättömyydessään, yhdessä EK-medioitten radiohiljaisuuden kanssa, isosta, korjaamattomasta köyhyysongelmasta, 800€/kk orjuuseläkeläisten hyväksikäyttämisestä ihmiskaupan välineinä, tekevät hiljaista kansanmurhaa, joka nähdään sosiaalipornona ek-medioitten räikeissä otsikoissa, joka päivä kun jälleen uusi "poikkeustapaus", kansalaisten pahoinvoinnista, eriarvoistetussa yhteiskunnassa, pulpahtaa esiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Sopii kysyä, mikä valtio (Usa) hyötyy eniten, Suomen kansan kahtiajaosta, entisen "kansantietoisuuden" , enkä nyt tarkoita nationalismia, vaan myönteistä yhteisyyttä, joka Suomessa ennen näkyi, ihmisistä välittämisenä ja edes jonkin näköisenä kansalaisoikeuksina, murtamisesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935679/aanestamatta-jattaminen-on-ihmisoikeus-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan-ja-kunnat

      Suomi ei ehtinyt koskaan, kypsyä aidoksi demokratiaksi ja oikeusvaltioksi, kun äärioikeiston järjestäytynyt veroparatiisirikollisuus, Usa:n ym johdolla, ryhtyi kahtia jakamaan tätä suhteellisen nuorta kansakuntaa.
      Kuinka pitkään ääri-uusliberalistinen hallitus / eduskunta, EK-medioineen, aikovat jatkaa ihmisten oikeusturvan puuttumisesta, piittaamattomuutta ja ylimielistä vaikenemista, radiohiljaisuutta ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      284
      4755
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      51
      2963
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      986
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    9. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      971
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    Aihe