Eräs teikäläinen on eksynyt mormonismipalstalle. Käykääpä katsomassa, että edustaako hän oppianne vai pitääkö teidän antaa hänelle kurinpalautusta.
Teikäläinen mormonismipalstalla
4
205
Vastaukset
Tässä hänen yksi kommenttinsa:
"Jos luetun ymmärtäminen tuottaa sinulle vaikeuksia, täsmennetään vielä. Kyse on ehdollisesta KÄSKYSTÄ. JOS joku tekee jotain, SIINÄ TAPAUKSESSA hänet on surmattava. Ei siinä silloin tarvitse odottaa erikseen surmauskäskyä! Jos mies makaa miehen kanssa, hänet pitää kivittää hengiltä.Miksi jatkat valehtelua? Et siis usko Raamattua?
Ihan selvästi tuossa luvussa Jumala ei käske itseään vaan ihmisiä surmaamaan "väärintekijät". Surmaamistapa on kivittäminen. Ei kai Jumala itseään tarkoita esim. sanoilla: Sen seudun väki kivittäköön heidät hengiltä?"- Anonyymi
mitä oikeapoliittisesti syntyy kun mormoni ja jehova menevät naimisiin, saavat lapsen?
missä puolueen riveissä ja millä maanosalla he eläisivät ja vaikuttaisivat?Siinäpä hyvä kysymys pohdittavaksi. Mormoneilla on moniavioisuus ikuisena periaatteena, vaikka se ei ole toistaiSEKSI voimassa tällä hetkellä. Heillä on myös pakollisesti lähes jatkuvasti käytettävät taikamerkein varustetut alusasut eli garmentit. Jos mormoniuteen yhdistetään jehnujen sekoilut ja hölmöydet, siitähän voisi syntyä melkoinen soppa!
Tässä tuon mormonimipalstalle eksyneen jehnut toinen kirjoitus:
"Jumala siis lakkasi olemasta psykopaatti Jeesuksen ansiosta. Tavallaan totta, koska ihmisten jumalakäsitys sivistyi Jeesuksen myötä. Enää Hän ei ollut yhtä paha psykopaatti ja pikkunilkki kuin VT:ssa."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343514- 113138
- 1422932
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742605- 441435
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61308Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961145Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501043Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6900