Teikäläinen mormonismipalstalla

Eräs teikäläinen on eksynyt mormonismipalstalle. Käykääpä katsomassa, että edustaako hän oppianne vai pitääkö teidän antaa hänelle kurinpalautusta.

4

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä hänen yksi kommenttinsa:

      "Jos luetun ymmärtäminen tuottaa sinulle vaikeuksia, täsmennetään vielä. Kyse on ehdollisesta KÄSKYSTÄ. JOS joku tekee jotain, SIINÄ TAPAUKSESSA hänet on surmattava. Ei siinä silloin tarvitse odottaa erikseen surmauskäskyä! Jos mies makaa miehen kanssa, hänet pitää kivittää hengiltä.Miksi jatkat valehtelua? Et siis usko Raamattua?
      Ihan selvästi tuossa luvussa Jumala ei käske itseään vaan ihmisiä surmaamaan "väärintekijät". Surmaamistapa on kivittäminen. Ei kai Jumala itseään tarkoita esim. sanoilla: Sen seudun väki kivittäköön heidät hengiltä?"

    • Anonyymi

      mitä oikeapoliittisesti syntyy kun mormoni ja jehova menevät naimisiin, saavat lapsen?

      missä puolueen riveissä ja millä maanosalla he eläisivät ja vaikuttaisivat?

      • Siinäpä hyvä kysymys pohdittavaksi. Mormoneilla on moniavioisuus ikuisena periaatteena, vaikka se ei ole toistaiSEKSI voimassa tällä hetkellä. Heillä on myös pakollisesti lähes jatkuvasti käytettävät taikamerkein varustetut alusasut eli garmentit. Jos mormoniuteen yhdistetään jehnujen sekoilut ja hölmöydet, siitähän voisi syntyä melkoinen soppa!


    • Tässä tuon mormonimipalstalle eksyneen jehnut toinen kirjoitus:

      "Jumala siis lakkasi olemasta psykopaatti Jeesuksen ansiosta. Tavallaan totta, koska ihmisten jumalakäsitys sivistyi Jeesuksen myötä. Enää Hän ei ollut yhtä paha psykopaatti ja pikkunilkki kuin VT:ssa."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      14
      3050
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1342
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1222
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      257
      1086
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1055
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      975
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      871
    8. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      842
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      821
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      778
    Aihe