Myllypurossa sijaitseva opinahjo mainostaa olevansa monikulttuurisin koulu koko maassa- ei ihme että kunniaa piti puolustaa kesken koulupäivän.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/592ea815-4222-4ee5-8c16-e6b2f070b78a
Helsingin kielilukiossa Itäkeskuksessa on tapahtunut tänään useamman henkilön välinen joukkotappelu.
Hätäkeskus sai hälytyksen noin kello 11.30. Helsingin poliisilaitokselta kerrotaan, että poliisi on käynyt paikalla rauhoittamassa tilanteen muutaman partion voimin.
Tilanteesta on tehty rikosilmoitus rikosnimikkeellä pahoinpitely, poliisista kerrotaan.
Lukiokoulutuksen päällikön Harri Korhosen mukaan tilanne liittyy abiturienttien ”Sadan aamun juhlaan”. Juhlaan oli ilmeisesti luvatta tunkeutunut nuorempia opiskelijoita mukaan.
– Tästä se on kai lähtenyt liikkeelle. En osaa sanoa, onko tässä jotain muuta taustalla.
Koulussa tarjotaan opiskeluhuoltoryhmän apua niille, jotka ovat tilanteesta järkyttyneet tai muuten tuntevat tarvetta keskustelulle.
– Asiaa käsitellään vielä ensi viikon aikana kaikkien opiskelijoiden kanssa, Korhonen kertoo.
Itä-helsingin kielilukiossa joukkotappelu
27
5036
Vastaukset
- Anonyymi
Pari vuotta sitten Malmilla oli n 200 mamu nuorten välinen joukkotappelu
- Anonyymi
Oliko tarjoilussa Viidakkoveitset?
Näitähän on jokaisessa Helsinki tutuksi uutisessa... - Anonyymi
islamia kannattaa ja uskoo kuinka moni?
- Anonyymi
Monikulttuurisuus ja sen ilot.
- Anonyymi
Mukana oli myös tyttötappelijoita, jotka maahanmuuttajia.
- Anonyymi
Hassuja tapoja, tämänkin rikastavan kokemuksen meille tarjosi vihervasemmisto.👍
- Anonyymi
Kaikki kunnia tappelusta Hutisalolle ja Haavistolle.
- Anonyymi
Noniin tästähän lähtee ! Tulee olee arkipäivää tulevaisuudessa! Vartijat kohta kouluihin!
Sellaista se koulumaailma on nykyään ja hullumaksi muuttuneen. Kun uudet opinahjot rakennetaan avariksi tiloiksi ilman luokkahuoneita. Tätä perustellaan sillä, että se lisää oppilaiden vuorovaikutustaitoja ja antaa itsevarmuutta esiintymistilanteissa. Nyt kun koululaitos on luopunut näistä erikoisluokista (ex- tarkkailuluokat) , niin siinä käy, että tällänen pahasti häiriintynyt oppilas opettaa vuorovaikuttamista nössöille ja hiljasille oppilaille "nyrkkien" avulla. Opetusministerin lausunto oli opettajien esille tuomista ongelmista tyyppillinen mitä mytomaanin puolustus.
- Anonyymi
Vihreät naispoliitikot laittaa kyllä kaiken persujen syyksi.
- Anonyymi
Kaikki kunnia tappelusta Hutisalolle ja Haavistolle.
- Anonyymi
Pisa tuloksia
- Anonyymi
Lukiolaiset joukkotappelussa, aika ennenkuulumatonta, ai niin uudet kulttuurit on rikkaus, vai mitä se Biaudeu sanoikaan.
- Anonyymi
Jälkeenjääneisyys paistaa läpi. Ennen lukiolaiset olivat fiksumpaa ainesta.
- Anonyymi
Monikulttuurinen ITIS
https://www.youtube.com/watch?v=Vb2NIqAMYXY - Anonyymi
Kyllä Pisa-tulokset selvis, tällasta sakkia meilläkin tulee peruskoulusta lukioon.
- Anonyymi
Suomi vois antaa turvapaikan jatkossa vain naispuolisille, Ruotsi vois ottaa kaikki miespuoliset.
- Anonyymi
Ko koulun oppilaita - videolla
https://www.youtube.com/watch?v=FlPQ42DIjZw - Anonyymi
nyt ne rajat kiinni ennen kuin on myöhäistä
Työläisiä voi tulla kun on työpaikka olemassa ja maksetaan tes mukainen palkka
muut voi pysyä poissa - Anonyymi
Ottaa päähän oman kansalaisten tyhmyys. muuttakaa keskisuomeen että edistyvä maailma ei tartte nähdä tämmösii puol kypsennettyjä ajatuksii
- Anonyymi
Muuttakaa te omaan maahanne.
- Anonyymi
varsinkin toiletissa. kyllä helsingissä osataan kun nasujaisetkin on niin helvetin hieno juttu.
- Anonyymi
Laita helsinki palstalle asiaa
- Anonyymi
Näiden tyttöjen tappeluita on youtubessa. Ja kaikki ovat maahanmuuttajia. Osaksi myös poikia osallisena.
Luulisi, että tuolla tasolla olisi jo järkeä, mutta nämä eivät kai opi vielä aikuisenakaan käyttäytymään. - Anonyymi
MV-lehdessä näkyi videopätkä kissatappelusta joka on ilmeisesti tuolta otettu
- Anonyymi
Kun tappelevia kulttuureja pölhöt päättäjät roudaa maahan , niin tappeluja, vain siirretään maailman taistelutantereilta pohjolaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142093Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161971655Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1681594Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1011379Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno391219Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1461006Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49982- 84968
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.144879Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13847