150 000€ tuosta noin vain, poliittisiin äärioikeistotarkoituksiin, Tampereen kaupungin / verojenmaksajien varoja, ukrainanvenäläisille levitellyt, kaupungin turhakeviranhaltija PetosKok-Ikosen jäljiltä, alkaa paljastumaan lisää, erittäin tuomittavaa korruptiosaastaa:
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009539873.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17801095/porssirikollisoligarkit-kiertavat-venaja-pakotteita-no-problem#comment-120005229
Eikö tuota ja vastaavia demokratianhäpäisijöitä, vallan törkeästi väärinkäyttäjiä, voisi karsia jo pois vallan paikoilta, eikä enää päästää eduskuntaan, jatkamaan samaan porsastelua, demokratianhäpäisyä ja kansalaisten pilkkaamista, varojemme törkeää väärinkäyttöä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823065/korruptiopoliitikot--ja-virkamiehet-ostelleet-okylukaaleja-itselleen-verovaroillamme
Samoin PetosKok-KorruptioKummolan, pitäisi älytä siirtyä eläkekertymiään tuhlaamaan, jonnekin muuaalle, kuin kaupungin turhakevirkaan, kansalaisten varoilla ja kustannuksella. Alkaa riittämään tuo ylimielinen, valtion ja kaupungin virkojen, törkeä väärinkäyttöä, korruptioon, juhlimiseen, harrasteluun ja porsasteluun, jota niin PetosKokoomus, kuin muutkin korruptiopuolueet, ovat harjoittaneet ja harjoittavat.
PetosKok-ex-turhakepormestari Ikosen jäljiltä, alkaa paljastumaan korruptiosaastavuori
51
1391
Vastaukset
- Anonyymi
Samoin EK-Yleisradion touhu, vähintään yhtä korruptiosaastunutta, ellei vielä törkeämmin, Sveitsin ja Itävallan ökyalppimajoille, kun eivät tiedotusvälineet Suomessa edes yritä vilkaista, saati viranomaiset, Pelttari vain näyttää kiukkuista naamaansa, EK-Ylen äärioikeistolaisissa feikki-kyberturvallisuus-näytöksissä kansalle, joissa esittävät muka "turvallisuuden" edustajia, vaikka on ihan päinvastaisia, pahimpia rosvoja ja oligarkkeja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17831179/kyberturvallisuus-tilaisuus-ei-tunnista-aarioikeistoekstremismin-uhkaa-suomelle#comment-120455770- Anonyymi
tuo selittää miksi ne kauniit nuoremmat ukri-naiset katosi leipäjonoista joiissa ukraonasset jonottaa...?
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17801095/porssirikollisoligarkit-kiertavat-venaja-pakotteita-no-problem#comment-120005229
Viranomaiset mukana korruptiossa ja porsastelussa, kantamassa pörssirikollisten salkkuja, kun pitäisi rikostutkia niin eduskuntaa, ministeriöitä kuin muitakin, valtion korkeiden virkojen, törkeitä vallankäyttäjiä ja isosti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143
Eläkeläisköyhien olemattomaan maksukykyyn, ylihinnoiteltuja erityisuimakorttien hintoja kyllä korotettiin ja uimahallin saunoja suljettiin "säästösyistä", mutta säästöt eivät koskeneetkaan, kuin köyhimpiä, korruptiopäättäjät ryypänneet, harrastelleet kulttuuriaan ja urheiluaan, bilettäneet ja viettänee ökyelämää hienoissa ravintoloissa "edustuskuluina", kansan laskuu ja terveyksien kustannuksella. Rikossyytteitä Tre:en kaupunginjohtoon ja turhkakepormestarille kuuluu, erottaa viralta eduskunnasta, eikä päästää enää mihinkään tuollaisia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143- Anonyymi
korruptio-kokoomus on kiellettävä lailla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
korruptio-kokoomus on kiellettävä lailla.
UKK-Kekkonen ei koskaan päästänyt kokoomusta hallitukseen- koska tiesi mikä kokoomus on...
Ja nyt persut ihan samaa-
nuo 2 puoluetta ei kuuluisi edes eduskuntaan... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
UKK-Kekkonen ei koskaan päästänyt kokoomusta hallitukseen- koska tiesi mikä kokoomus on...
Ja nyt persut ihan samaa-
nuo 2 puoluetta ei kuuluisi edes eduskuntaan...Kepu ja Kekkonen ovat Suomen korruption perusta. Maaseudulla niiden elämä perustuu edelleen varastamiseen naapureilta.aivan samaa touhua kuin EUn/EKPn elvytys jota nyt maksaa koko maailma erityisesti köyhät.
- Anonyymi
Russakoillehan rahaa olisi pitänyt antaa? Ruplat ovat tililläsi, kaalisoppa tulille Ivan.
- Anonyymi
Kokoomus ja persut on putinisti-puolueita, mm. venäjä-bisnekset toiminnassa- ja Aatelikroisos...
- Anonyymi
Samoin Tre:en taidemuseo, ollut pitkään jo sovinistinen kulissi, jota kaupunkilaiset ovat ohikulkiessaan kummastelleet, että mitä tuolla on meneillään, ettei ole kyllä kunnossa tuokaan pulju ja tulihan sitä tiedonripettä, tosin jälkijunassa, kenties puristamalla, mutta näin:
https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art-2000009538851.html
Kaikki tuo PetosKok-Ikosen korruption ja holtittoman, kaupungin / verojenmaksajien varojentärväämisen aikana. Miten kehtaa naamaansa näyttää missään, mutta ylimielinen kun on, niin ei voisi vähempää välittää. Miten jotkut tuollaisia vielä äänestelevät valtaan, häpäisemään demokratiaa ja pilkkaamaan kansanvaltaa. - Anonyymi
Viranomaisten johtoa erotettava, kun selvistä isoista ja törkeistä rötöksistä, ei ole nostettu rikossyytteitä, eikä tutkittu millään tavalla.
Niin eduskunta, ministeriöt, valtion korkeiden virkojen väärinkäyttäjät, kuntineen kaikkineen, isoimpien talousrikosten laajoihin rikostutkintoihin, ja / tai EU:n rikostutkijat paikalle Suomeen, tutkimaan ja selvittämään, materiaali ei ainakaan lopu kesken. - Anonyymi
EU:sta tultava rikostutkijoita, iso porukka, selvittämään Suomen valtion tilaa, syvää korruptiota, isoa pörssirikollisuutta, äärioikeistoekstremististä, kansanvallan ja demokratian häpäisyä, oikeusvaltio-periaatteen rikkomista ym törkeitä isoja valtion korkeiden virkojen väärinkäyttöjä, oman edun ja sisäpiirien taloushyödyn, vieläpä järkyttävistä summista on kyse, tavoitteluun.
- Anonyymi
tuli mahdollisesti DEW- suoravoima-aseella sähkösäteily-isku seinien läpi, kun kirjotteli edellisen kommentin tietoja....
joukkovainotuilla tätä tapahtuu- supo? asialla?-
tai KRP?- suojelee rikollis korruptiota suomen satanisti-eliittikultti valtapiirien?
Aika paha olo ja kivut- tuntuu että tästä ei selviä... mutta ehkä ne menee ohi...
https://www.finnishcrimereporter.com
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17220576/mind-control-eli--toisten-mielenohjaileminen-on-totta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tuli mahdollisesti DEW- suoravoima-aseella sähkösäteily-isku seinien läpi, kun kirjotteli edellisen kommentin tietoja....
joukkovainotuilla tätä tapahtuu- supo? asialla?-
tai KRP?- suojelee rikollis korruptiota suomen satanisti-eliittikultti valtapiirien?
Aika paha olo ja kivut- tuntuu että tästä ei selviä... mutta ehkä ne menee ohi...
https://www.finnishcrimereporter.com
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17220576/mind-control-eli--toisten-mielenohjaileminen-on-totta... kokoomus....?
- Anonyymi
Mitähän kaikkea PetosKok-KorruptioIkosen jäljiltä, vielä tuleekaan paljastumaan, korruptoidut itse, voisivat tulla esiin ja kertoa mitä ovat saaneet, se helpottaisi tulevien EU:n rikostutkijoiden työtä, kun Suomi tullaan laittamaan, isoihin korruptiotutkintoihin, isoimpien talousrikosten , pörssirikollisuuden äärioikeistoekstremismin ym valtion korkeiden virkojen väärinkäyttämisten, valtavan saastevuoren laajoihin selvityksiin ja tutkintoihin. Muuten ei valtio selviä, se alkaa olla jo selvä, laittomat ex-hallitukset ym pörssirikolliset tutkintoihin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3e3630c2-a087-43ba-b318-32d3d4e0a6d1 - Anonyymi
EK-medioissa heitellään heti, pienempiä kaluttuja luita kauhisteltavaksi, vaikka kyseessä on valtion korkeimpien virkojen, erittäin törkeitä väärinkäyttämisiä, isoimpia mahdollisia talousrikoksia, valtion ja eläkerahastojen ryöstämisiä, laiton ex-äärioikeistohallitus, ym sota-sote-pörssirikollisbisnekset, korruptiossa ryöstetty kansamme valtavat varallisuudet, äärioikeisto-Ylen manipuloinnin ja valeuutisten välityksellä ja avustuksella, törkybudjeteilla pörssirikollisille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823065/korruptiopoliitikot--ja-virkamiehet-ostelleet-okylukaaleja-itselleen-verovaroillamme - Anonyymi
Suomen valtio uppoamassa, korruption ja ison pörssirikollisuuden takia, eikä se ole kansalaisten vaan pätätäjien vika.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517 - Anonyymi
Sananvapauksien estämisestä on lyhyt matka kuolemanrangaistukseen.
https://www.aljazeera.com/news/2023/4/25/family-begs-for-clemency-as-singaporean-set-to-hang-for-drugs
mm. Etelä-Afrikka ja Singapore, ovat suomalaisten pörssirikollisoligarkkien matkakohteita verojenkierrolle. - Anonyymi
Onko Tampereen kaupunki, nostanut korruptiosyytteitä, kuten lakien mukaan pitäisi ?
- Anonyymi
Näyttää siltä, että pyritään painamaan villaisella, vähättelemään ja jättämään esim. tästä EK-Yle:n jutusta, olennaisimmat, tärkeimmät asiat pois, eli se, että korruptiolla on pyritty luomaan äärioikeistoekstremististä toimintamallia, jossa mm. palkkoja korvataan näennäisillä "luontaiseduilla" ja toteutetaan psykologista aivopesua, luokkayhteiskuntamallin ujuttamiseksi kunnan toimintaan.
https://yle.fi/a/74-20029005
Ensinnäkin Tampereen erittäin tulehtunut, laajalle levinnyt korruptio, ei ole mikään "tyypillinen korruptiotapaus", vaan tyypillistä isompi, härskimpi ja todellakin räikeä esimerkki siitä, mitä tuhoa, täysin tarpeeton, pormestarin turhakevirka, voi kunnissa aikaansaada.
Myöskään sitä EK-Yle ei kerro, PetosKok-Ikosen korruptiotouhuja vähätellessään, että KorruptioIkonen käytti korruptiota, lahjontaa, mm. lounaiden tarjoamista sidosryhmilleen, poliittisten äänten kalasteluun, eli erittäin törkeästä korruptiorikosten vyyhdistä on kyse ja siten siitä tulee tuomitakin. - Anonyymi
Tre:en kaupungintalolla siis, herkkupöydät notkuivat, ja ulos tuli kummastelevia ihmisiä, jotka ääneen miettivät, että olikohan tämä nyt oikein, että verojenmaksajien varoilla, heille tarjottiin muhkeita aterioita kaupungintalolla, nälkäisten köyhyyteen pakotettujen kaupunkilaisten silmien edessä.
Vähintä mitä pitää tulla, on tuomioita isosta ja laajalle levinneestä korruptiovyyhdistä. - Anonyymi
Kyseinen PetosKok-KorruptioIkonen, käytti tuosta noin vain 150 000€ verojenmaksajien varoja, ukrainanvenäläisten aseistamiseen, eli ulkopoliittiseen äärioikeistoekstremismiin.
Myös ÄärioikeistoSdp:n Lyly on ollut osallisena, kuten muutkin puolueet Tre:en kaupungilla, mutta härskein ja korruptiotoimintaa johtanut, on siis tuo PetosKok-KorruptioIkonen, jonka poikkeuksellisen härskiä korruptiota, lahjontaa, oman edun tavoittelua, taloudellisen hyödyn ottamista ym EK-medioissa nyt kilvan vähätellään, mm. Tampereen kaupungin muuttomäärillä ym täysin epäolennaisilla seikoilla. - Anonyymi
ÄärioikeistoHesari näyttää vähättelevän, Tre:en muuttolukuja esittelemällä. Seikka jolla ei ole noiden isojen talous-lahjonta-korruptio-pörssirikosten kanssa, mitään tekemistä. Niin tiivistä on korruptio vallankäyttäjien keskuudessa EK-medioineen.
- Anonyymi
On samojen törkeiden korruptiorikosten jatkamista, jos nyt ei aloiteta syytteiden nostamisia ja isoja tutkintoja, myös EK-Yleisradiossa.
- Anonyymi
Missään toisessa EU-valtiossa tai Pohjoismaissa, ei katsottaisi läpi sormien ja vähäteltäisi tuollaista, on sentään kyse haavoittumilla herrojen porsastelun maksattamisesta. Täysin maksuttomat kaikki julkiset palvelut, eläkeläisille muissa eu-valtioissa.
- Anonyymi
Ne viranomaiset, joiden Suomessa, kuuluisi mainittuja isoja talousrikoksia, korruptiota, lahjontaa, äärioikeistoekstremistisen hierarkioitten ja luokkayhteiskuntien rakenteluihin, kansalaisten varojen tärväämisiä tutkia, eivät ole hoitaneet virkojaan. Siksikin on enemmän kuin syytä, saada ulkopuoliset, aidosti riippumattomat rikostutkijat EU:sta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa - Anonyymi
Vaatikaa kansalaiset isosti jokainen, sillä jos nyt ei puututa, kyseinen korruptiosaasta vain pahenee.
- Anonyymi
PetosKokPersut yrittävät nyt esiintyä, muka korruptiokitkijöinä, vaikka ovat vuosikaudet olleet siinä enemmän kuin mukana.
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009544568.html - Anonyymi
Se on ainakin jo selvää, ettei PetosKok-KorruptioIkosesta pidä tehdä mitään ministeriä, henkilö joka on niin syvästi korruptoitunut, ettei älyä kansalaisten oikeuksista mitään, ei ole sopiva ministerin tehtäviin missään valtiossa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17838035/petoskok-korruptioorpo-panikoi-aarioikeistoekstremisti-hallitusta#comment-120566785 - Anonyymi
Jo toinen täysin laiton hallitus, tulossa Suomeen. ÄärioikeistoKd:n ja ÄärioikeistoRkp:n äänimäärillä, ei pitäisi olla mitään asiaa hallitukseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940 - Anonyymi
EK-ÄärioikeistoYlen pörssirikollisten mafia, pyörittelee viranomaisia "kyberturvallisuus"-shown mannekiineina, eli viranomaisilla ei ole kykyä ja/tai halua, tunnistaa haavoittuvimpiin kansalaisiin, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmästä, kohdistettavaa erittäin raakaa taloudellista, fyysistä, seksuaalista ja henkistä väkivaltaa, pelottelua ja uhkailua, josta on tehty jatkuva toimintapa pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen toimesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843869/jo-toinen-laiton-hallitus-tulossa-vielapa-vahemmisto-sellainen - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17850714/ek-yleisradion-ahneus-ei-ole-quotvaltavirtaaquot-vaan-aarifasismia
"Sosiaalinen oikeudenmukaisuus kunkin valtion sisällä, on ilmastouhkien torjumisen ehto ja edellytys" - tiedottavat maailman huippututkijat vetoomuksissaan, joista ei EK-Ylen äärioikeisto uutisoi, kun se sosiaalinen oikeudenmukaisuus, näyttää olevan uhka, sen korruptio-pörssirikollisjohdon, ylilyönti-jättibudjteille.
https://www.aljazeera.com/opinions/2023/4/27/as-inequality-deepens-who-will-rewrite-the-rules
Aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, eivät eläkeläiset joudu köyhyyteen pahoinpideltyinä, kilpailemaan ns. virallisen median kanssa henkiinjäämisestään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810500/kustannustehokkaat-1-500ekk-minimielakkeet-saastoa-valtiontaloudessa - Anonyymi
Ja eikun lisää korruptiovirkojen perustelemisia, kansalaisia nälissään pitämällä, näin toimii syvästi korruptoitunut yksipuoluejärjestelmä.
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5913264 - Anonyymi
Aikuiset lapsiksi jääneet pörssirikollisperillis-äärifasistit, kiljuat ek-mediat täyteen jääkiekkoa, käärijää, mitä tahansa muuta, kunhan ei riippumatonta tiedonvälitystä, Suomen yhteiskunnan todellisuutta ja valtion.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699088/keita-ekn--quotbusiness-finlandinquot-jasenia-peter-nygardin-lahipiireissa-vieraillut-karibialla#comment-120824650 - Anonyymi
Aidoissa demokratioissa, oikeus-sivistysvaltioissa, ei tarvita veroparatiisipormestarien kalliita eläköitymis-turhakevirkoja, kansan maksutaakaksi.
- Anonyymi
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009651356.htm
"Ei pidetty yhtäkään puheenvuoroa", eli käytännössä jätettiin iso korruptio, valtion ja kuntien korkeiden virka-asemien, törkeät väärinkäyttämiset, täysin tuomitsematta.
https://www.aljazeera.com/news/2023/6/12/thailands-pm-frontrunner-pita-faces-election-commission-probe - Anonyymi
Tampereen kehitys vajoaa.....kiitos Sanna siitäkin.
- Anonyymi
Eikös Helsingin Kokoomus umpipimeä .pormestari ole esimerkki Suomen eläkkeen saajien terveydenhoidon puuttesta ! Sikaa kystä kyllä elättinä. Kansa kärsiköön ?
- Anonyymi
Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-laitoksissa, tappavat vanhuksia, keskimääräinen hengissäpysymisaika on kaksi vuotta, ja osa ei ehdi kyseisiin tappolaitoksiin saakka, kun taloudellinen oikeusturvattomuus, eli köyhyyteen pahoinpiteleminen, tappaa ennenaikaisesti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940
Tampereella bussikuskit joutuvat ulostamaan housuihinsa, kun taukopaikoilla ei ole edes wc:tä.
Ketkä päästivät Venäjämieliset pörssirikolliset PetosKokPersRkpKd:t valtaan ? - Anonyymi
Pörssirikollisten YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, palkitaan kuntaministerin pestillä, pahimmat korruption ja pörssirikollisuuden tekijät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17897179/2000ekk-minimielakkeet-myos-tyollistamisvaikutuksia-tiedoksi - Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ erittäin syvässä korruptiossa ja pörssirikollisuudessa eduskunnassa, AmissiTrumpistiOligarkkihallitus, palkitsee korruptiosta ja pörssirikollisuudesta kuntaministerin pestillä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17890658/hallitusneuvottelujen-tulos-on-laiton
On jo erikoista, jos mikään taho Suomessa, ei saa aikaiseksi, nostaa kanteita EU-tuomioistuimeen, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, kun kansalaisilta puuttuu aito taloudellinen oikeusturva ja vallankäyttäjät rypevät korruptiossa ja pörssirikollisuudessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle - Anonyymi
Eikös Marinkin ole Tampereelta,, tuskin vastusti Ukrainalaisten avustamista?
- Anonyymi
"Kiusallisiksi virheiksi" kaksinaamaisen ja tekopyhän, äärifasistisen pörssirikollisOligarkismin ja neonatsismin selittely, ei enää riitä, LAINVASTAINEN äärifasistihallitus ON EROTETTAVA.
https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000009675058.html
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/ - Anonyymi
Neonatsihallituksen / eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, käytännön väkivaltajoukkojen väkivallan kohteiksi, itsensä korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuoriökyjen, on vähintäänkin erikoista, kun Neonatsihallituksen käytännön väkivaltajoukkojen kovin uhka, kohdistuu juurikin, kaikkein haavoittuvimpiin kansalaisiin, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettuihin eläkeläisköyhiin ym tavallisiin kansalaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17939350/aarioikeisto-ek-yle-vaaristelee-neonatsien-uhkien-kohteita - Anonyymi
Kun koko puolue on täynnä, pelkkiä pörssirikollisOligarkkeja, silloin Suomen lakien pitäisi olla suojelemassa kansaa ja valtiota, miksi ei ole ?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009805785.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17980129/elina-valtosella-kaksi-korkeakoulututkintoa--ei-silti-osaa-antaa-veroilmoitustansa#comment-122641016
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/30fe88aa-d6ed-4bd3-b8a1-4ce700c48639
Ei tämä nyt noin voi mennä, että pörssirikollisOligarkit, äärifasistisine ääriideologioineen ja kansamme köyhyyteen tappamisineen, varamme ryöstämisineen, voivat elää kuin siat pellolla, etteivät Suomen lait muka koske niitä mitenkään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava - Anonyymi
Täytyy tuntea myötähäpeää niitä kohtaan, jotka ovat äänensä noille pörssirikollisille luovuttaneet.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18003214/quotmummonmokkiquot-cayman-saarilla-eika-tutkivaa-journalismia#comment-122979804
https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art-2000009837574.html
KorruptioNiinistöOligarkkiTrumpistin, epätoivoinen ydinaseuhalla pelotteleminen, sen jälkeen kun on ollut siirtämässä, kansamme valtavia varallisuuksia, juurikin ydinaseuhan rakentelemiseen, Suomen ylimilitarisointiin, äärifasistiseksi poliisivaltioksi rakenteluun, on niin epäuskottavaa, ettei normaalijärkinen kehtaisi sellaista edes ek-medioissa esittää, mutta käppänä kehtaa, ahneus saa kehtaamaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17982406/aarifasisti-israelin-kaltainen-yliresurssoitu-poliisi-militaristivaltio-antidemokratiaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203
Ainut motiivi KorruptioNiinistöTrumpilla, on yrittää turvata pörssirikollisten, monin tavoin täysin lainvastaista neonatsihallitusta, pistäkää epäonnistumaan. - Anonyymi
EK-Ylessä veroparatiisipresidentti KorruptioNiinistöOligarkkiTrump, uhkailee nyt ydinasepelotteella, vaikka on juuri siihen Suomea ollut viemässä, eli täysin epäuskottavaa ja noloa, monin tavoin lainvastaisen neonatsi-pörssirikollishallituksen pelastamisyritystä Cayman saarten presidentiltä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18003214/quotmummonmokkiquot-cayman-saarilla-eika-tutkivaa-journalismia#comment-122979804 - Anonyymi
Veroparatiisi-soten Pirha, on sitten tarina erikseen, mistään tietämättömiä, eläkeläisköyhiä kiusaavia, käskyttäviä ja määräileviä "lääkäreitä", jotka eivät tiedä edes alkeita myötätunnosta ja inhimillisyydestä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989 - Anonyymi
Helsingin kaupungilta irtoaa tuosta noin vain 1,14 miljoonaa euroa, verojenmaksajien varoja, kun ökyrikas verovälttelijä keksii "vammais"-verukkeella, rakennuttaa "vaihtuviin tarpeisiin soveltuvan", uuden hevostilan perintötiluksilleen. Ei voi hyväksyä kukaan, kun se mitä mitä Suomen vammaiset, vanhukset ja vakavasti sairaat, todellakin tarvitsevat, ovat ajanmukaiset, aidon taloudellisen oikeusturvan 2000€/kk MINIMIELÄKKEET, eivätkä mitään "poniratsastusta".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019225/perintorikkaiden-hevostilalle-13-miljoonaa-verojenmaksajien-rahaa - Anonyymi
PetosKok-KorruptioIkosen turhakepormestarikaudelta alkaa paljastumaan, monenlaista väärinkäyttöä, mutta syyllisiksi laitetaan aina joku pienempi tekijä, "alihankkija" tms, etteivät isoimmat korruptiopoliitikko-pörssirikolliset itse, joutuisi koskaan vastuuseen.
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009943632.html - Anonyymi
Tampereella jälleen murha nuorten keskuudessa. Alkavat äärifasisti-PetosKok:n kylvämät siemenet tuottaa myrkkyhedelmiä, kansan kahtiajako, eriarvoistaminen, iso korjaamaton köyhyysongelma, eläkeläisköyhien veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttaminen, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamalla, kaupungin varojen tärvääminen, veroparatiisi-pirhan ym pörssirikollisrikkaiden, korruptiojohtajien leveään elämään verokeitaissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18038008/naisviha-elakelaiskoyhia-kohtaan-on-aariliikkeiden-primus-motor#comment-123914007 - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18093112/petoskokpers-hilloahooligarkin-itse-maksettava-henkivartijansa#comment-124133991
Viranomaiset suojelemassa pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen, kansan rahoilla mässyttämistä henkivartijoina. Menee koko ajan härskimmäksi pörssirikollisten rikollinen toiminta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/30fe88aa-d6ed-4bd3-b8a1-4ce700c48639
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18067923/paljonko-naton-sodanlietsojatrolli--truth-still-hurts-tienaa#comment-123868987
Suomessa viranomaiset toimivat pörssirikollisten hovi-henkivartijoina, kansamme varoilla ja kustannuksella, supo ja poliisi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762221Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2611830Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi59834- 70808
Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �48797- 68769
- 54754
- 65737
- 71735
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss177713