Pian koittaa perjantai-ilta joka on täynnä mahdollisuuksia kumppanin löytämiseen.
Juotko viinaa ja tapaat naisia yökerhossa. Vai oletko raittiina yksin kotona. Valinta on sinun käytätkö mahdollisuudet hyväksesi.
t. viinamies
Perjantai-ilta
18
311
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä näin parisuhteessakin olevana miehenä alkaa harmittamaan, ettei pääse radalle juomaan viinaa ja iskemään naisia.
Toukokuussa aukeaa Helsingissä Mummotunneli, missä on rohkeita naisia ja joiden kanssa pääsee helposti juttelemaan, jos vaan vähän voitelee kielenkantoja ja pistää tanssijalan vipattamaan.Gattino kirjoitti:
Kai nykyään mummoikäiset naiset kuuntelevat trancea, ettei tarvitse humppata tai jenkata?
No.. en nyt ihan mummoikäinen ole, mutta ehdaksi kurpaksi tunnustaudun.. ja kuuntelen transea ja housea.
Pikku-pirpana kirjoitti:
No.. en nyt ihan mummoikäinen ole, mutta ehdaksi kurpaksi tunnustaudun.. ja kuuntelen transea ja housea.
Nyt soi
https://youtu.be/CC5ca6Hsb2Q
Röhnötän pihalla riipputuolissa, nautin auringosta ja juon rommia.Pikku-pirpana kirjoitti:
No.. en nyt ihan mummoikäinen ole, mutta ehdaksi kurpaksi tunnustaudun.. ja kuuntelen transea ja housea.
Sinäpä olet nuorekas.
Noissa mummotunneleissa pakkaa soimaan suomalainen iskelmä, mattiteppoo ja karitapioo. Varmaan pitää odottaa vuosikymmen tai kaksi, että ravintolat päivittävät ohjelmaansa.
Sitten transetetaan kunnolla, rollaatorien kanssa.Gattino kirjoitti:
Sinäpä olet nuorekas.
Noissa mummotunneleissa pakkaa soimaan suomalainen iskelmä, mattiteppoo ja karitapioo. Varmaan pitää odottaa vuosikymmen tai kaksi, että ravintolat päivittävät ohjelmaansa.
Sitten transetetaan kunnolla, rollaatorien kanssa.Stadin mummiksessa soi -90 ja 2000 - luvun musiikki. Siellä tullut käytyä pariin otteeseen.
Muutoin hyvä, mutta väkeä on ihan liikaa.Näin minäkin olen hahmotellut. Mutta kun menin reivaamaan, ympärillä oli parikymppisiä tyttöjä. Ei siellä mummoja ollut.
Vähän tuli orpo olo ja oma sex appeal oli kadoksissa.Turussa oli kerran kevyet "reivit", jonkinlainen teknodisko.
Baaritiskillä yritin olla korrekti, keskityin tuoppiin, enkä katsellut tyttöjä.
Kyllä siitä selvittiin, kukaan ei nauranut mun pappailua.
Olin vain höperö ukko väärässä paikassa.Pikku-pirpana kirjoitti:
Nyt soi
https://youtu.be/CC5ca6Hsb2Q
Röhnötän pihalla riipputuolissa, nautin auringosta ja juon rommia.💖 Sä olet mun pin-up tyttöni.
Gattino kirjoitti:
💖 Sä olet mun pin-up tyttöni.
Kiitos.
Minä olen sinun salainen ihailijasi.
- Anonyymi
Juon kotona naisen kanssa ja katsomme suomi usa jäkis ottelua pian.
- Anonyymi
Jokainen baarikäynti on aina uusi mahdollisuus alkoholistin löytämiseen!
- Anonyymi
Valitettava tosiasia.
En ole selvinpäin, mutta ihan kotosalla nautiskelen kiekkomatsista ja vapaasta ajasta.
Onneksi minulla ei ole pakonomainen ajatus alkoholinjuontiin, yhdistettynä pariutumiseen, kuten sinulla tästä alituisesta jankkaamisestasi voi päätellä. Voin juoda alkoholia kotosalla, kun aikaa on ja tutustua naiseläjiin, vaikka kuuluisassa kassajonossa töihin mennessä.
Vaikka sinulla tuntuu olevan sosiaalinen elämä alkoholinjuomisesta kiinni, niin se lienee harvinaista...en ainakaan itse tunnista tuollaista edes tuttavissa...- Anonyymi
Mitä tekee jollain parisuhteella? 🤷♂️ Parisuhde ei ole mikään automaattinen onnen tae.
Juuri vietin pari päivää hotellielämää, joten nyt nautin vaan kotoilusta ihan yksin ja ilman alkoholia.
Huomenna on taas uusi ilta 👍- Anonyymi
Ei se välttämättä perjantai tarvii olla, löysin tiistaina
- Anonyymi
Fyrkkamuru.
Sweet & Discreet.
Ei tänään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1981519
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140944Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58931- 85902
- 53816
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t262719Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338671Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74646