SETA antoi kenkää PetosKokoomukselle, terävä oivallus vihdoinkin !

Anonyymi-ap

On upeaa huomata, että sukupuolten tasa-arvoa ajava SETA, on tehnyt johtopäätöksiä pörssirikollisten, väkivaltaisista ja ihmisvihamielisistä toimintatavoista ja kieltäytynyt yhteistyöstä PetosKokoomuksen pörssirikollisten kanssa. Kiitos SETA hieno alku, oikeudenmukaisemmalle Suomelle.

https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5948830

52

1323

    Vastaukset 52

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Neo-marxilaista, mielisairasta sukupuolisekoilupropagandaa lapsille ja nuorille levittävät järjestöt pitäisi kieltää kuten Unkarissa.

      Ei ihme, että lasten ja nuorten mielisairaudet yleistyy, kun jo kouluissa joutuvat aivopestyiksi saastalippumarssijoiden friikkisirkukseen.

    • Anonyymi

      Seta on saanut liikaa valtaa jo Suomessa,missä menee raja ja järki. Ei ole oikein näillä pride kulkueilla aivopestä lapsia,nuorisoa seksuaalivähemmistöjen asialla liikaa. Nykynuorisossa ollaan pallo hukassa mitä saa tehdä ja ajatella. Normaalit perhearvot pitäisi myös muistaa, yhteiskunnan terve perusta säilyisi.

      • Anonyymi

        Enemmistö Suomen kansalaisista, on jo yksinasuvia ja enemmistö äärimmäiseen köyhyyteen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiksi pahoinpidellyistä eläkeläisköyhistä on naisia.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta-#comment-118459131

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

        EU on antanut Suomelle jo liian monta, vakavaa varoitusta, eläkeläisväestön puuttuvasta oikeusturvasta.

        Pörssirikollisuus, ahneus ja vihaväkivalta häikäilemättömyys, eivät ole mitään "perhearvoja", vaan väkivaltaa jolle on tullut aika tehdä loppu. Lapset ja nuoret voivat huonosti, ilmapiirissä jossa pahoinpidellään vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, yksinasuvia naisia ja seksuaalivähemmistöjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enemmistö Suomen kansalaisista, on jo yksinasuvia ja enemmistö äärimmäiseen köyhyyteen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiksi pahoinpidellyistä eläkeläisköyhistä on naisia.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta-#comment-118459131

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

        EU on antanut Suomelle jo liian monta, vakavaa varoitusta, eläkeläisväestön puuttuvasta oikeusturvasta.

        Pörssirikollisuus, ahneus ja vihaväkivalta häikäilemättömyys, eivät ole mitään "perhearvoja", vaan väkivaltaa jolle on tullut aika tehdä loppu. Lapset ja nuoret voivat huonosti, ilmapiirissä jossa pahoinpidellään vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, yksinasuvia naisia ja seksuaalivähemmistöjä.

        "Enemmistö Suomen kansalaisista, on jo yksinasuvia ja enemmistö äärimmäiseen köyhyyteen..."

        Tämä on ollut jo vuosikymmeniä vihervasemmiston tavoite. Mm. tällä tavalla on saatu painettua syntyvyys liian alhaiselle tasolle.


    • Anonyymi

      Se koira älähtää, johon kalikka kalahti, eli PetosKokPersRkpKdKejne pelkäävät tosissaan, että kansalaiset Suomessa, alkavatkin tosissaan vaatia, jo Suomen perustuslakiin kirjattuja oikeuksiaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      Seksuaalivähemmistöiltä on jo pitkään odotettu, tuon kaltaista ulostuloa, erittäin hyvä alku ja tosiaan kyse on ihan demokratian ja oikeus-sivistysvaltion ytimestä, siksi äärifasistit siitä heti älähtivät. Mainio alku.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17859449/ilmastouhkia-voi-torjua-vain-sosiaalisesti-oikeudenmukaisella-tavalla

      • Anonyymi

        "Seksuaalivähemmistöiltä on jo pitkään odotettu, tuon kaltaista ulostuloa,..."

        Tähän vihervasemmisto on näitä vähemmistöjä painostanut. Näin on voitu alkaa taas heikentämään mm. naisten ja lasten asemaa.

        "... siksi äärifasistit siitä heti älähtivät."

        Äärifasistit ovat sosialisteja.


    • Anonyymi

      2000€/kk taitaa olla jo MINIMIELÄKKEIDEN summa/kk, kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-oikeusvaltioissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

      On fiksua matematiikkaa, toteuttaa kunnollisen aidon oikeusturvan 2000€/kk MINIMIELÄKKEET, jotka menevät suoraan välttämättömään kulutukseen, eli palautuvat valtion kassaan, eli ne eivät ole pois keneltäkään, mutta poistavat hätää ja kärsimystä, estävät veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa

      "Hoitajapulat ja ruuhkat" veroparatiisi-sotessa, ovat tekemällä tehtyjä, pörssirikollisten toimintamalli, jolle on tultava loppu.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17854148/1-500ekk-minimielakkeet-tarkein-ja-tehokkain-sopeutus

    • Anonyymi

      Seta osui asian ytimeen, ihmisoikeuksia puolustaessaan. Tämä on mahdollisuus, moniin uusiin avauksiin, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien, aidon demokratian, aidon oikeusvaltion, ym tärkeiden kansalaisten perusoikeuksien puolustamiseen.

      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5948830

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuo SETA:n nokkela toiminta, estää PetosKokoomuksen pörssirikollisten, ihmisoikeuksilla ratsastaminen, niiden kustannuksella, on alku uudelle, siksi se on pelottava äärifasisteille ja ne yrittävät siitä vaieta / sen vaientaa.

      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5948830

      Lukekaa ihmiset tuo juttu, se on aidosti tärkeä alku isoille asioille yhteiskunnassa, kansalaisten oikeuksien puolustamisen kannalta.

    • Anonyymi

      Tuo toimintamalli, äärifasisti-pörssirikollisten poistaminen, pilaamasta kansalaisten oikeuksia, pitää laajentaa kaikkiin yhteiskunnan, ihmisiä koskeviin asioihin.

    • Anonyymi

      Valtion veloista "julkisena taloutena" märisiminen, pörssirikollisten EK-medioissa pitävä jatkuva kitinä, on täysin harhaanjohtavaa valeuutisointia. Eihän valtion velkoja, ole edes mihinkään julkiseen talouteen käytetty, kansalaisten taloudelliseen oikeusturvaan, kunnolliseen 2000€/kk MINIMIELÄKKEISIIN ym tärkeisiin, aidon oikeusvaltion ja demokratian asioihin, vaan pörssirikollisten veroparatiisikikkailuun.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

    • Anonyymi

      Todella hienoa, että Seta näytti keskaria ei- sosialistisille puolueille. Vain sosialistinen eli yhteiskunnallistavaa talousjärjestelmä voidaan Setassa hyväksyä, muut ovat taantumuksellisia, imperialistisen uuskolianialisisia militaristeja, jotka todellisuudessa ovat pelkkiä homofobisia paperitiikereitä.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei ole sosialistisia puolueita?
        Onko SDP muka luopunut periaatteistaan ja alkanut hoipertelijaksi vaikka kuuluu Sosialistiseen Internationaalin ja suomalainen demari on järjestön varapuheenjohtaja?
        Samaan Sosialistiseen ryhmään kuuluvat myös Nicaraguan sosialistiset sissit ja Palestiinan AlFatah.
        Siinä ryhmässä on varmaankin Setan mukava olla, kun ei-sosialistien seura ei kelpaa.


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

      Kyllä ÄärioikeistoSdpn KorruptioMarinin hallitus, valehteli törkeimmällä mahdollisella tavalla, kaikkein haavoittuvimmille kansalaisille. Siitä ei ole kahta sanaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143

      Suomen vertaaminen muihin Pohjoismaihin ja EU-oikeusvaltioihin, näyttää koostuvan ja feikkiuutisista, joissa julkinen talous määritellään, täysin eri tavallakin, kuin muissa EU-valtioissa ja Pohjoismaissa, joissa se alkaa jokaisen kansalaisen, aidosta taloudellisesta oikeusturvasta, alkaen 2000€/kk minimieläkkeistä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Äärifasistien pörssirikollisten tulkinnat niin julkisesta taloudesta, kuin sosialismista, tulevat jostain ÄärioikeistoItalian ja ÄärioikeistoIsraelin Apartheidin suunnalta, pörssirikollisten tulkintoihin, ei pidä mitään perustaa. Tosiasiassa pelkäävät verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luontovastuuseen joutumista, isoimpien talousrikosten, äärioikeiston järjestäytyneen pörssirikollisuuden, pitkään odotettujen pörssirikostutkintojen aloittamista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17831179/kyberturvallisuus-tilaisuus-ei-tunnista-aarioikeistoekstremismin-uhkaa-suomelle#comment-120455770

      Suomessa ei ole, enää mitään julkista taloutta, kaikki on käytännössä yksitettyä. Traagisinta on että juuri ne tahot, eli korruptiopoliitikko-pörssirikolliset ym hämäräheikit verokeitaissaan, jotka niistä valtion veloista, ovat ainoina ja eniten hyötyneet, niistä eniten kitisevät.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

    • Anonyymi

      Muissa Pohjoismaissa julkisella taloudella, käsitetään jokaisen kansalaisen, aitoa taloudellista oikeusturvaa, alkaen 2000€/kk minimieläkkeistä, ym aitojen oikeus-sivistysvaltioitten ja demokratioitten, tärkeistä asioista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17859449/ilmastouhkia-voi-torjua-vain-sosiaalisesti-oikeudenmukaisella-tavalla

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708

      Suomi on saanut jo liian monia, useita vakavia varoituksia, historiallisen huonosta oikeusturva-tilanteesta, eläkeläisköyhyys hätätilasta, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisesta, ym taloudellisen aidon oikeusturvan puuttumisesta, Suomen eläkeläisväestöltä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810500/kustannustehokkaat-1-500ekk-minimielakkeet-saastoa-valtiontaloudessa

    • Anonyymi

      Veroparatiisisosialismi pörssirikkaille, on tuhonnut aidon demokratian ja oikeus-sivistysvaltion, kansalaisoikeuksineen Suomessa. Mitään aitoa vasemmistoa, ei eduskunnan erittäin korruptoidussa YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, ole enää vuosikymmeniin, ollut olemassakaan, muutenhan Suomi olisi muiden Pohjoismaiden ja EU-oikeusvaltioiden kanssa 2000€/kk MINIMIELÄKKEIDEN ym aidon oikeusturvan asioiden mukana.

      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5948830

    • Anonyymi

      Siinä on niin hyvä alku, uudelle ihmisiä ja luontoa arvostavalle elämälle, isoja mahdollisuuksia, että ihmiset alkavat joka alalla, sulkemaan pörssirikollis-äärifasistit pois päätöksenteosta.

    • Anonyymi

      Tämä oli todellakin silmiä avaava päätös sen suhteen että nyt tiedämme ko. organisaation todellisen tavoitteen!

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/69a8baf2-07de-4571-958d-8a98b1950fe3

      Se mikä kuva tähän asti on julkisuuteen annettu niin sillähän ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa jossa tavoitteena näyttääkin olevan muiden mielipiteiden vaientaminen (kuten totalitarismissa ja kommunismissa) ja tehdä omasta "aatteesta" ainoa oikea VAIKKA tähänastinen käsitys on ollut tasa-arvon ajaminen KAIKKIEN ihmisten kesken!

      • Anonyymi

        Onko tämä ketju oikein Luoman yksityisketju???? Vasemmistolaisuus paistaa joka riviltä. No, tarvitaanhan heitäkin ainakin pullikoimaan kaikkea sitä vastaan, mikä on heidän mielestään on liian oikeistolaista politiikkaa.


    • Anonyymi

      Kokoomuksen pisteet nousee, kun ei osallistu sairaaseen hössötykseen. Tarpeettomaan ja järjenvastaiseen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/28/french-pension-reform-among-the-most-affected-working-class-communities-often-can-t-afford-to-protest_6020993_7.html

      Ihmisiä ja luontoa uhataan, AnarkistiKapitalistien ahneuden takia, ennennäkemättömällä tavalla. Suomessakin kansalaisten olisi alettava torjumaan ihmiskauppiaita, pysäyttämään luonnontuhoajia- ja riistäjiä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17873281/1-500-pidatetty--ilmastomielenosoituksessa-hollannissa-poliisivakivallan-kohteina

      https://abcnews.go.com/International/wireStory/mass-protests-israeli-governments-plans-change-legal-system-99653157

      https://www.brusselstimes.com/brussels/525875/fascists-not-welcome-protest-allowed-to-take-place-in-brussels-tomorrow-after-all

      Haavoittuvimmat niin heikoilla, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pakotettuina, etteivät pysty edes protestoimaan eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyt.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "...sukupuolten tasa-arvoa ajava SETA..."

      SETA nimenomaan ei aja sukupuolten tasa-arvoa, vaan pyrkii aktiivisesti romuttamaan naisten asemaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17897669/nykyinen-koyhyysraja-on-2000ekk-minimielakkeena

      Poliittinen äärifasistinen- ja islamistinen. rasismikortti-maahanmuuton moninkertaistaminen, on pörssirikollisten rahoittamaa ja junailemaa, misogynistä, eläkeläis-nais-vammais-sairaus- sukupuolivähemmistö-ym vihaväkivaltaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Murhaileva natsijärjestö siis tiivistää rivejään.

    • Anonyymi

      Juuri rahoitusalalla on töissä paljon seksuaalivähemmistön edustajia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Setan ja Naisunionin, kannattaa keskittyä 2000€/kk MINIMIELÄKKEIDEN vaatimiseen ja toteuttamiseen Suomessa - sitä kautta useimpien kansalaisten oikeudet, toteutuvat ja vahvistuvat, eikä "lillukanvarsista" tarvitse enää sen jälkeen kinastella, kun on selkeä viesti, että aito, ajanmukainen, taloudellinen oikeusturva, aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, kuuluvat jokaiselle Suomen kansalaiselle.

      https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009742759.html

      Joillakin on liikaa kansalta ryövättyä rahaa ja aikaa, käyttää energiaa toisten ihmisten solvaamiseen, tuossa Tampereelta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942266/kun-keskustellaan-quotvainquot-rasismista-ja-ei-rasismista-niin-mista-silloin-ei-keskustella-#comment-122094134

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928171/oppositio-vaistelee-jalleen-elakelaiskoyhyys-kansanmurhaa-rasismikortin-taakse#comment-121892875

      Tasa-arvoa ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-korkeakoulutetuille pörssirikollisille keskenään, sitä tuolla rasismikortin viuhtomisella, pörssirikolliset eduskunnassa ajavat, peittelevät törkeitä isoja talousrikoksiaan, korruptiota, valtion ja eläkerahastojen, eli Suomen kansan valtavien varallisuuksien, verokeitaisiin ryöstämisiä.

      https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

      Flee to Finland those criminals do.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ukrainalainen transseksuaali on huolissaan, venäläiseksi mielletystä vihaväkivaltapuheesta, joka on Suomessakin yleistä, äärioikeistoekstremisti-pörssirikollisten, käytännön väkivaltajoukkojen, neonatsien- ja ääri-islamistien keskuudessa, sovinistiveljet yhdistäneet voimansa, rasismikortin kätköissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18025064/ukrainalainen-transseksuaali-huolissaan-venalaisesta-vihapuheesta

      AutokratiaUsan ja Venäjän sodassa, tuossa yhdessä maailman korruptoituneimmista valtioista, on siis monenlaisia ihmiskohtaloita sodan jaloissa, kaikki eivät ole Azov-natseja ja niiden veljesjoukko ääri-islamisteja.

      Suomessa noiden ääri-islamin- ja neonatsien joukkojen, vihaväkivalta kohdistuu seksuaalivähemmistöihin, työttömiin, syrjäytettyihin, tyttöihin, naisiin, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisiin, ym kaikkiin ja kaikkeen, tavallisiin kansalaisiin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      90
      980
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      119
      843
    3. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      143
      814
    4. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      40
      765
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      70
      657
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      639
    7. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      573
    8. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      32
      549
    9. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      60
      520
    10. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      47
      518
    11. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      80
      510
    12. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      65
      506
    13. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      484
    14. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      469
    15. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      45
      453
    16. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      2
      449
    17. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      446
    18. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      31
      446
    19. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      61
      440
    20. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      74
      436
    Aihe