Ajatelkaa, että 50 vuoden päästä minä, joka kirjoitan tätä

Anonyymi-ap

olen vain jonkinlainen kukkanen paratiisi olosuhteissa ..

5

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja osa kehon happi- ja typpiatomeista purkautuu paviaanin rektumista äänekkäästi paratiisin viitakossa Peräilmana.

      • Anonyymi

        Ei sullakaan oo mitää järkevämpää sanottavaa luopijo!


      • Anonyymi

        Paratiisissa myös Aatamit ja Eevat, munasillaan ja pillusillaan, kiipeilevät puissa Jehovan alkuperäisen tarkoituksen mukaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei sullakaan oo mitää järkevämpää sanottavaa luopijo!

        En ole ikinä kuulunut sairaaseen huuhaa-lahkoon nimeltä jt. Mutta opettele sinäkin laskemaan rentouttavaa Peräimaa, niin et ole niin kiukkuinen. Niin jeesuskin teki öljypuun katveessa ketsemaanessa yöllä, kun opetuslapset panivat kuorsaten ja ennen kuin kukko kolmasti lauloi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      302
      1822
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1589
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1291
    4. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1141
    5. 143
      1128
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1071
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1047
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      973
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      932
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      155
      899
    Aihe