Millainen on mies M:llä eli tosimies

Anonyymi-ap

Naiset toteavat, että miehen pitää olla tosimies ja puhua miesten asioita, ei mies saa nynnyillä, eikä wnää leikkiä.
Onks se tosimiehen merkki, et mies herää klo 05 aamulla painuu töihin paperitehtaalle tai terästehtaalle painamaan pitkää ja raskasta työpäivää OMG mersulla ja kotiin tullessa lämmittää saunan ja saunoo 100 asteen lämmössä ja sit nainen paistaa pannussa 500g pihvin, kattilallinen perunoita, kastiketta ja mies istuu pöytään ja ahmaisee 500g pihvin suupalana.
Sen jälkeen mies menee sohvalle istumaan lädet leveästi pohvan karmilla ja äänekkäästi puhuu mitä työpaikalla on tapahtunut.
Tälläkeraa miehekkäästi jäi yhden tyntekijän jalka telaprässin väliin ja jalka amputoitiin työpaikalla.
Sen jälkeen mies alkaa puhumaan OMG mersustaan, että poltettiin vähän karstoja pakoloostetista ajamalla 200km/h, kun karsaa kertyy vaimon hitaalla ajotyylillä.
Mies ei puhu sanallakaan mistään käsityö harrastuksista tai tietokone peleistä, koska tosimies kaahaa OMG mersulla oikeassa liikenteessä 200km/h ja nössö mies kaahaa Maseratilla 400km/h autopelissä, eikä vaarannna sivullisten henkeä toisin, kuin tosimies.

14

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tosimies puhuu, eikä vaan pussaa.
      Tosimies näyttää tunteensa, eli uskaltaa myös antaa itkun tulla.
      Tosimies ei välitä mitä muut sanoo.
      Tosimies ei leiki ja loukkaa tahallaan.
      Tosimies ei halua pelkkää perää.
      Tosimies osaa olla myös ystävä.
      Tosimies pyytää anteeksi jos tarvii.

    • Anonyymi

      Tämä nainen toteaa, että ei tarvitse olla mikään "tosimies". Riittää, että on ihan vain mies, vailla sen kummempia superlatiiveja ja itsekorostusta. Toivon, että mies ei tekisi mitään aloituksessa mainuttuja asioita, ainakaan tasan juuri sellaisina kuin ne aloituksessa mainitaan.

    • Anonyymi

      tosimies maksaa äitinsä lsaskut

    • Paras mies on sellainen, joka pystyy olemaan tasa-arvoinen naisten kanssa eikä ole olevinaan mikään karski äijä. Ja joka eri pelkää näyttää tunteitaan ja osaa ajatella fiksusti ja avarasti.

      • Anonyymi

        Äänestän tätä ☝


      • Anonyymi kirjoitti:

        Äänestän tätä ☝

        Kiitos =)


    • Eikä aja autolla 200 km/h.

    • En pidä sanasta tosimies, siinä on jokin ikävä sävy.

      Jos nyt pitäisi kuitenkin luetella ominaisuuksia, millainen on mielestäni miehekäs mies, niin hän olisi fiksu, jopa älykäs, empaattinen, suoraselkäinen, luotettava ja vastuuntuntoinen. Miehekäs mies ei aseta muita ihmisiä vaaraan, vaan pikemminkin haluaa suojella muita vaaroilta. Miehekäs mies osaa olla hellä ja pehmeä eikä koe tunteiden näyttämistä uhkana miehekkyydelleen.

    • Taitaa olla palstasetän päiväunia tuo määrittely. :oD

    • Ystävällinen kohtelias, hyväntahtoinen, toisia kunniottava, avulias, rehellinen, puolustaa heikompia, näyttää tunteensa avoimesti, pitää huolta toisista, ennakkoluuloton, ei arvostele toisia. Sellainen tosimies ainakin ite pyrin olemaan ja haluan olla.🙂.

    • Anonyymi

      Ti
      Harjot
      Rive

      hshhs niin tuo on hdks tuo
      _ uudxis nimiä,

    • Anonyymi

      OMG mersulla :”D

    • Anonyymi

      Tosimies käy aina Saksassa ollessaan Berghainissa vaikka kuinka aarniokotka liihottaisi ja kohottaisi vainot kattoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1258
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      914
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      94
      894
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      22
      828
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      283
      723
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      33
      617
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      571
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      129
      550
    Aihe