ja mirait
tojoliikkeissä valmiina?
Joko vetyasemat suomessa avattu?
7
316
Vastaukset
- Anonyymi
Älä nyt polje löytyä lisää, omapojalta menee elämänhalu tai alkaa painamaan urakalla Suoleen paineenpurkua kaikkea spämmiä ja dissausta parempia merkkejä kohtaan.
- Anonyymi
Joku voisi kertoa missä nämä 2023 avatut vetyasemat sijaitsevat:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17099300/ensimmaiset-vetytankkausasemat-2023
ja tänä vuonna tulee vielä lisää, mutta minne?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18185373/ensimmaiset-vetytankkausasemat-2024
Ettei vaan olisi tullut annettua katteettomia lupauksia 🤣- Anonyymi
Trump painaa kohta öljynhinnan niin alas että Putin tulee vararikkoon kertoo uutiset...taas halpaa bensaa siis tulossa
kuka siis ostaa ladattavia?
- Anonyymi
Espoon Kirstin mäkeen on avattu ensimmäinen vety asema.😂🤣
- Anonyymi
Ei ole yhtään vetyasema projektia kuulunut niin että tontilla on kaivinkone kaivamassa perustuksia ja jokin valmistumisarvio kuukauden tarkkuudella. Aina ne projektit vain lykkääntyy ilmeisesti kalliin investoinnin ja olemattoman asiakaskunnan takia (ei vetyautoilijoita, ei myyntiä).
Viimeisin vetyasema uutinen on että Jyväskylään valmistuu vetytankkausasema kesällä 2025 ja mahdollisesti vain busseja varten.
https://yle.fi/a/74-20114054
Mutta liikaa ongelmia ja liiketaloudellisesti kannattamatonta, joten VERONMAKSAJIA varmasti huudetaan apuun kun pitäisi kymmeniä vetytankkausasemia rakentaa ympäri Suomea. Kovat on aina puheet, mutta tuntuu aina vain aloitus venyvän vähintään seuraavalle vuodelle. Ja vaikka muutamassa maassa on kohtuullisen hyvä vetytankkausverkosto niin ei ihmiset halua ostaa vetyautoja edes 20 vuoden yrittämisen jälkeenkään vaan vetyautokanta pysyy sitkeästi pyöreästi 0,0%.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17672440/laskelma-vetytankkausaseman-kannattavuudesta-ei-kannata-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17254624/vetyinfran-rakentaminen-on-mahdottomuus-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17679482/miksi-vetytankkausverkoston-maissa-vetyautot-ei-mene-kaupaksi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17254273/vetyautojen-maarat-eri-maissa-prosentteina- - Anonyymi
Ja ennenkaikkea ei haluta vieläkään puhua mediassa paljonko se vety maksaa pumpulla Suomessa tulevalla vetytankkausasemalla. Siihen on varmasti jokin syy miksi siitä ei haluta puhua.... nimittäin tällä hetkellä liian kallis hinta esim. 20e/kilo.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17717322/koska-julkistetaan-vetytankkausaseman-kuluttajahinta-suomessa - Anonyymi
Vety bmw myynnissä 2026.
Oliko toyotan tekniikalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422442Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012014- 221826
- 241605
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241445- 431338
- 1001329
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391285Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta371181- 361046