Menevä taksiyhtiö otti käyttöön Suomen ensimmäiset vetytaksit 👍
https://www.talouselama.fi/uutiset/suomeen-tuli-vetytaksi-tallaista-oli-kyydissa/d3c0f567-8547-4574-bd06-7e3db50ef257
Suomen ensimmäiset vetytaksit otettiin käyttöön
22
371
Vastaukset
- Anonyymi
Pietarin trollitehdas spämmäsi avauksen 2 kertaan. . Äläpä kommentoi ! ! 90 % kaikesta Pietarin trollitehtaalta ! ! Tojo hönö on Pietarin trolli ! ! Varokaa ! !
- Anonyymi
Oletpas sinä terveenoloinen kaveri.
- Anonyymi
Tojo Hönö ......
AIVAN !
Ravea tehdään ryssälässäkin
- Anonyymi
Todella hienoa että vetyauto pyörii Jyväskylän ympäristössä yhden ainoan vetytankkausaseman varassa. Kun tämä ainoa vetytankkausasema sitten oikuttelee, niin kallis vetyauto seisoo pihassa ja kulut juoksee eikä tuloja tule. Aivan mahtavaa!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17744170/vetytankkausaseman-aukiolon-luotettavuus-heikkoa-- Anonyymi
Jyväskylän vetytankkausaseman avautuminen kesällä on jo kääntynyt syksyn puolelle eli ollaan myöhässä. Menevä joutuu siis seisottamaan vetyautoaan kun ei saa sitä tankattua ja pankkilaina korkoineen juoksee taustalla vaikkei työkalulla voi tehdä töitä sekä tuoda firmalle rahaa. Edelleenkään ei ole edes vedyn hinnasta mitään mainintaa mediassa, joten ilmeisesti sen hintaa hävetään niin pahasti että se on päätetty salata viimeiseen saakka.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17717322/koska-julkistetaan-vetytankkausaseman-kuluttajahinta-suomessa
- Anonyymi
Hieno juttu 😃
- Anonyymi
Upea juttu!
- Anonyymi
Huippua!
- Anonyymi
Vetytaksi on paras.
- Anonyymi
On se hyvä asia.
- Anonyymi
Kuinka paljon on tullut nettovoittoa nyt, viikon aikana taksifirmalle?
- Anonyymi
llk
- Anonyymi
Näin se vaan on.
- Anonyymi
Toisessa ketjussa pohdintaa miksei vetytaksit tule menestymään Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18220111/vetytaksit-tulevat - Anonyymi
Jjjvv bj k
- Anonyymi
asiakas vetää tai joku palkattu maahanmuuttaja köriläs
- Anonyymi
Talvella -5C pakkasella tällä hienolla vetytaksilla voi sitten mennä korkeintaan 120 km päähän, jos takaisin haluaa myös.
- Anonyymi
Huippua 👍
- Anonyymi
Huikeaa 👍😃
- Anonyymi
Idiootit stressaa jonkun ventovieraan busineksesta.
vety tulee toimimaan hienosti
te äpärät että tajua tuotekehityksestä himpan vertaa.
varmaan olette kommareita- Anonyymi
Kaikki muut vastaavat vety kokeilut ovat epäonnistuneet. Miksi tässä kävisi eri tavalla?
- Anonyymi
I diootit eivät ota vetyvaroituksia todesta vaan uskovat vasta sitten kun omalla vetyautoilullaan ne kauan sitten kerrotut huonot puolet realisoituvat. Nyt tässä tapauksessa Menevä ei saa tankattua taksejaan, joten vetytankkausaseman rakentaminen lupauksista huolimatta venynyt selvästi ja bisnes kärsii.
On Venäjän etu että vetypöhinää pidetään jatkuvasti ylipositiivisesti yllä, sillä kun Ukrainan sota päättyy, niin kernaasti pyrkivät myymään Suomeen valtavasti maakaasua ja sähköä vedyn valmistamista varten. Sen takia vetypropagandaa myös tehdään ahkerasti täällä suomi24 käännyttäen tietämättämiä (nuoria) ihmisiä uskotellen että vetytalous ja vetyajoneuvot olisivat jotenkin helppo ja saasteeton vaihtoehto.... vaikkei täysin ole. Kun opiskelee tarkemmin vetytekniikkaa niin tajuaakin ettei ne ruusuiset lupaukset hienosta tulevaisuudesta pitäneetkään paikkaansa. Jopa Toyota on joutunut myötämään viimeinkin ettei saa vetyautoja myytyä vaan tehnyt täyskäännöksen tuomalla noin 15 täyssähköautoa markkinoille viimeistään vuoden 2027 aikana.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18818799/toyota-myontaa-etta-sahkoautot-menevat-paremmin-kaupaksi-kuin-vetyautot-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19010097/vetyfanit-valehtelevat-ja-houkuttelevat-vetyansaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17471380/kannattamalla-vetyautoja-kannatat-myos-venajan-taloutta-ja-sotakassaa-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19032132/vetyautojen-kannattajat-ovat-venajan-hallinnon-tukijoita
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4908551Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2724822Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723768- 901708
- 991262
- 47879