Kun on tarkoitus vaikuttaa asialliselta, kysyinpähän tekoälyltä "Mihin parisuhde perustuu?"
Vastaus: "Parisuhde perustuu kahden tasa-arvoisen ihmisen kykyyn kunnioittaa toisiaan ja heidän yhteistä ja erillistä tilaansa. "
Niin että analysoikaapa siitä, kansalaiset.
-
Tein äskettäin seuraavan kommentin nimim.TodellaVaikeeta aloittamaan ketjuun, mutta kun meni vahingossa pitkän ketjun keskelle, niin arvelin josko siitä löytyisi oleellista pohdittavaa ihan erillisenäkin. Linkki:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19220880/taas-joku-quotfeministiquot-haluaa-todistaa-kuinka-on-miehia-quotkaikessa-parempiquot#comment-139574628
Ketjussa kommenttiani välittömästi edellä on kysytty enemmänkin miettimisiä aloittajalle (tosin kaikki ilman vastausta, ainakin toistaiseksi), muilta osin teksti lienee ymmärrettävissä irrallisenakin.
Tämä siis ensinnä miehiä ajatellen ynnä tasapuolisesti, eli malliin sixty fifty ;)
Lisää ohjeistusta sitkeän sinkkuuden torjumiseksi, miehille ja tasapuolisesti...
4
205
Vastaukset
Mä kuitenkin kannatan enempi theoriaa siitä, että tavattas toisiamme vaan ihan oikeessa elämässä. Ilman virtuaaki todellisuuksia, videoita lihaksikkaista naisista tai 40 kohdan listoja. Ja sitten kun oikee löytyy, niin löytyy. Kovin on vaikeeks menny, jos kaikki pitää koko ajan filosofoida.
Mä joskus kysyin mikä on parisuhteen tarkotus, tai se oli semmonen, johon lähetettiin tekstari ja se näky tv ruudulla. Nii se moderaattori kroisos pennonen tai kp otti sen päivän kyssäriksi. Niin hyviä vastauksia tuli, en vaan muista enää niitä, mutta tähänkin sopivia vastauksia kyllä. Mutta aika oli toinen, ei ollu inseleitä tai muitakaan.- Anonyymi00002
Incelit taisivat tulla internetin ja somejuttujen sivuvaikutuksena.
- Sheena - Anonyymi00003
Jep. Jos vain kaukoihastelee julkkispareja ja laulajia maailman ääriin asti ja loputtomiin, niin kai se ajankuluksi käy jos tykkää, mutta eipä siitä sitten muuta. Paitsi sitä ajanhukkaa tietenkin.
Kyllä se vaan on face-to-face, kun pelaa, ja sitähän tuossa kirjoituksessa eniten tarkoitetaan, virtuaaliset ihastukset eivät johda pitemmälle, varsinkin jos parisuhteen saantia tavoittelee.
"Kovin on vaikeeks menny, jos kaikki pitää koko ajan filosofoida."
Nimimerkkinsäkin on Todella vaikeeta !
- Anonyymi00001
Tekoäly on ihan oikeassa, ei löpise turhia.. Lisään tuohon vielä sydämellisyyden ja koskettavuuden (kuvaa asioita, jotka aiheuttavat syviä tunteita).
- Sheena
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641046
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3391007- 61832
- 55723
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k97644Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49641- 25622
- 68610
- 57600
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14598