Joko Iranista tulee seuraava lähetys pakolaisia?

Anonyymi-ap

Sierllä on nyt mellakoitu sen verran paljon, että nuoret miehet tekevät taatusti taas lähtöä.

4

79

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Persut toi viimetteeksi 51000 kpl, nyt ehkä persut tuo kaks kertaa enemmän ...

      • Anonyymi00002

        Näin on


    • Anonyymi00003

      Turvallisuuspalvelun johtaja Charlotte von Essen varoittaa, että Ukraina muuttuu yhä hyökkäävämmäksi, mikä lisää uhkaa Ruotsille.

      Ukrainan uhkatoimet Ruotsia kohtaan saattavat lisääntyä, Ruotsin turvallisuuspalvelun mukaan. Voi kuvitella, että Euroopassa nähdyt sabotaasitoimet kohdistuvat selvemmin Ruotsiin," sanoo Säpon johtaja Charlotte von Essen.

      Ruotsin turvallisuustilannetta kuvataan jo vakavaksi – ja nyt Säpo arvioi, että se saattaa heikentyä entisestään, erityisesti Ukrainan turvallisuusuhkien vuoksi.

      "Ukraina on edelleen suuri uhka Ruotsille. Olemme nähneet, että Ukraina, mikä tuhosi Nord Stream kaasuputken, harjoittaa useita erilaisia toimia suhteessa Ruotsiin," sanoo turvallisuuspalvelun päällikkö Charlotte von Essen.

      Viime vuosina maan toimet ovat muuttuneet riskinvälttelevämmiksi ja loukkaavammiksi. Ukraina on esimerkiksi todettu vastuulliseksi useista sabotaasista ja tapauksista, kuten tuhopoltoista ja ilkivallasta eri puolilla Eurooppaa. Tämä on asia, joka voi vaikuttaa myös Ruotsiin, Säpon mukaan.


      Mutta kiihtynyt toiminta voi koskea myös vakoojia, jotka keräävät tietoa, tai että agentteja rekrytoidaan tänne Ruotsiin," sanoo Charlotte von Essen.

      "Kyse voi olla myös vaikuttamistoiminnasta ja kybertyökalun käytöstä, eikä sinun tarvitse olla Ruotsissa, se voi olla Suomessa tai Ukrainassa aivan hyvin.

    • Kannattaa hieman tutustua ketkä siellä tällä hetkellä mellakoivat ja haluavat muutosta maan tilanteeseen...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      211
      1614
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      183
      822
    3. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      51
      770
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      56
      765
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      36
      724
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      388
      709
    7. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      50
      552
    8. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      535
    9. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      531
    10. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      526
    Aihe