Käytettyjä vetyautoja myynnissä!

Anonyymi-ap

14

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
    • Anonyymi00002

      Tuosta voi seurata vetytankkausasemaverkoston kehittymistä Euroopassa. 👍

      https://h2.live/en/

      Vetytankkausasemien rakentaminen on tällä hetkellä niin nopeatempoista että kartta laahaa reilun vuoden jäljessä.
      Esimerkiksi Espanjaan on tulossa 140 vetytankkausasemaa.
      Ruotsissa alkaa olemaan jo kattava vetytankkausverkosto.
      Suomessakin on jo yksi kaikille vetyajoneuvojen käyttäjille avoin asema!

    • Anonyymi00003

      Aloittaja voi vastata meille miksei nettiautossa ole yhtään vetyautoa myynnissä jos kerran ulkomailta niitä vetyautoja voi hakea? Miksi ulkomailta haetaan valtavat määrät ladattavia autoja nykyään mutta ei vetyautoja?

      "Vuonna 2026 käytettyjen autojen maahantuonti on keskittynyt vahvasti sähköautoihin. Käytettyinä maahantuoduista henkilöautoista peräti 60 % on sähköautoja. Tuontisähköautojen suosituimmat merkit ovat olleet Tesla, Mercedes-Benz ja Volkswagen. Suosituin tuontimaa on perinteisesti Ruotsi."

      https://tieto.traficom.fi/fi/tilastot/kaytettyna-maahantuotujen-ajoneuvojen-tilasto

    • Anonyymi00004

      Vetyauto alkaa vaikuttamaan aina vaan paremmalta vaihtoehdolta! 👍

    • Anonyymi00005

      Huikeaa!

    • Anonyymi00006

      Uljasta! 😃

    • Anonyymi00008

      Suomessa käytettyjä vetyautoja myynnissä tasan nolla (0) kappaletta Suomessa vaikka netissä on VALHEELLISTA vetyhypetystä jatkuvasti. Kauppiaat eivät usko vetyautoihin kun eivät uskalla ostaa niitä ulkomailta tänne Suomeen Jyväskylän ympäristöön myyntiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19429525/jobbarit-ja-autonmyyjat-eivat-usko-vetyautoihin-

      Autoliikkeet tarjoavat surkeasti vaihdossa vetyautosta, koska juuri kukaan ei halua niitä ostaa. Sen takia vetyauton hinta on vain muutamia tonneja noin 7 vuoden ikäisenä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18006801/vetyautosta-tarjotaan-surkeasti-autoliikkeessa-

      Vetyautojen määrä yli 20 vuoden yrittämisen jälkeen on pyöreästi 0,0% autokannasta jokaisessa maassa. Ei edes niissä harvoissa maissa missä on kohtuu hyvä vetytankkausverkosto mene vetyautot kaupaksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17679482/miksi-vetytankkausverkoston-maissa-vetyautot-ei-mene-kaupaksi

      Ei siis ihme että vetyautot kuolevat pois ja täyssähköautot menevät kaupaksi. Muutamissa maissa täyssähköautot ovat kaikkein eniten rekisteröity käyttövoima.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17091514/vetytankkausverkoston-tappaa-lopulta-isot-ajoakut-ja-akkutekniikka-

    • Anonyymi00010

      Onneksi Suomessa ollaan viisaampia ja täällä ei vetyauto tule koskaan lisääntymään, eikä jakeluasemia rakenneta.

    • Anonyymi00011

      Hienoa että vetyautot tulevat myös Suomeen ja vetytankkausverkosto lähtee nyt laajenemaan! 👍

    • Anonyymi00012

      Osta ja aja sillä unelmien vetyautolla vaikka parivuotta ja kerro kuinka hyvä ja vaivaton se olikaan? Ja kerro toki kuinka paljon lysti tuli maksamaan.

      Vai onko niin että kelan päivärahalla ei osteta edes sitä polttomoottori autoa, saati sitten vetyautoa?

      • Anonyymi00013

        Tuossa on mielenkiintoinen ajatus.

        Nyt jo valitetaan kun kaikilla ei olekaan varaa uuteen sähköautoon mutta onko kaikilla sitten varaa uuteen vetyautoon, tai edes uuteen polttikseen.


    • Anonyymi00014

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2452
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2228
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2048
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      51
      667
    Aihe