Kallista on sähköauton lataus!

Yksi latauskerta maksaa 145€!!!

https://www.lapinkansa.fi/norjalaismatkailijan-sahkoauton-lataus-maksoi-rova/13576428

Onneksi vetyautot ja vetytankkausasemat ovat tulossa vihdoin myös Suomeen! 😃👍
866
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ihanaa kun olet olemassa.

Äänestä

Luksus motellissa on kaikki kallista ja vapaa hinnoittelu.😁

Äänestä

Kovat on Hotellin katteet. Ladattu sähkö maksoi hotellille todennäköisesti noin kympin tms….

Äänestä
  • Saattaa se kympin maksaa, jos siinä on mukana siirto ja verot. Itse sähkö tuskin maksaa kahta euroa.

    Äänestä

Vetyautot eivät ole tulossa Suomeen. Norjassakin ne ovat jo poistuneet kokonaan markkinoilta. Se yksi kuuluisa noin vuoden ikäinen vetyauto oli myynnissä käytettynä (muutaman viikon) ja paras tarjous taisi olla 90 €. Ei kelpaa kenellekään…

Äänestä

Yli 20 vuotta yritetty saada vetyautoja yleistymään, mutta kaikissa maissa vetyautokanta edelleen pyöreästi 0,0%. Jotkut ovat niin pettyneitä vetyautoilun tulevaisuuden lupauksiin että ovat nostaneet ryhmäoikeuskanteen. Lopulta Toyota joutui yli 10 vuoden jälkeen myöntämään ettei saa vetyautojaan kaupaksi ja teki u-käännöksen tuomalla noin 15 täyssähköautoa markkinoille viimeistään vuoden 2027 aikana.

Vetyfanaatikot eivät suostu vastaamaan kysymykseen että miten noin 80 000 euron vetyauto parantaa ihmisten autoilun kokemusta. Opiskele vetytekniikkaa niin sinua ei voida huijata!

https://keskustelu.suomi24.fi/t/19010097/vetyfanit-valehtelevat-ja-houkuttelevat-vetyansaan-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18818799/toyota-myontaa-etta-sahkoautot-menevat-paremmin-kaupaksi-kuin-vetyautot-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17234958/minka-ongelman-vetyautot-ratkaisee-tulevaisuuden-autoilussa

Äänestä

Täyttä kusetusta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yksi latauskerta maksaa 145€!!!

https://www.lapinkansa.fi/norjalaismatkailijan-sahkoauton-lataus-maksoi-rova/13576428

Onneksi vetyautot ja vetytankkausasemat ovat tulossa vihdoin myös Suomeen! 😃👍

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu