minusta

evoluutiousko

hömppä ei ole juuri. kun sahataan puu ja jätetään juuri jäljelle, juurestahan voi alkaa kasvaa rutkasti uusia vesoja. Jos siis haluamme ratkaista ateistiongelman, olisi hankalaa kuvitella että se tehtäisiin ensisijaisesti evoluutiouskontohömppää vastustamalla vaikka se ideologiana onkin pitkälti ideologinen se nousee ja johtuu ateismista joka jo sinänsä on valtavaa Jumalan vastaista mieletöntä toimintaa.

5

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhhuhhai

      tarkoitin
      "Jos siis haluamme ratkaista ateistiongelman"
      evoluutio-ongelman*
      ja
      "evoluutiouskontohömppää vastustamalla vaikka se ideologiana onkin pitkälti ideologinen"
      Korvaa toinen ideologia sana filosofialla. kiitti moi.

    • millätapaa evoluutioteoria on ristiriidassa uskonnolisen näkemyksenkanssa? Asiat, jotka käsittelevät totaalisesti eri asioita, eivät voi olla ristiriidassa.

    • evoluutiouskontohömppä

      ei ole relevantti lauseke. Mutta vaikka usein kuuleekin aivan järjettömiä mielipiteitä, on kuitenkin tosiasia, että evoluutiouskontohömppä yllättää toimivuudellaan, ja selvittää samalla yhä enemmän meitä haittaavia taakkoja. Eräitä yksityiskohtia lukuunottamatta evoluutiouskontohömppä mallintaa kokonaiskuvaa käyttäen hyödykseen esimerkiksi huomaamattomia haittatekijöitä. Vaihtelevalla menestyksellä myös evoluutiouskontohömppä auttaa käyttäjää ymmärtämään ilmiöiden liiallista nonfiguratiivisuutta. Ei tarvita syvällistä ymmärtämystä sen käsittämiseen, että evoluutiouskontohömppä näyttelee keskeistä osaa pohdittaessa huomaamattomia haittatekijöitä. Matemaatikotkaan eivät kysele mitä numerot ovat, mutta evoluutiouskontohömppä yllättää toimivuudellaan, ja selvittää samalla nykysukupolvia henkisesti rasittavaa elämäntyyliä.

      puppulauseet kunniaan

      • Joniiii

        Luin viestisi puoleen väliin ennen kuin tajusin puppulausegeneraattorin olleen vauhdissa. Joku voisi ryhtyä tämän perusteella vetämään johtopäätöksiä palstan tasosta.


    • Salccari

      Vai että ateistiongelman...

      onko sinulla ehdotuksia tämän ongelman ratkaisemiseksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      199
      11814
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5559
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2867
    4. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      17
      2590
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      42
      2479
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2043
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1949
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1921
    9. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1775
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1747
    Aihe