Walker Texas ranger

Tutkijapoju

Kausi 7 ilmestyy juhannuksena! VAU! Sääli, että sitten on enää kausi 8 ilmestymättä...

Walker on mainettaan parempi sarja! On rentoa ja harmitonta viihdettä! Huumori toisinaan tahallista ja toisinaan tahatonta, mutta sarja on rento ja minä ainakin olen ilolla katsonut kaikki kuusi aiempaa kautta!

7

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totta. Kun laittaa aivot narikkaan ja katsoo läpi sormien Chuck Norrisin yltiöamerikkalaista uhoa, Walker on ihan viihdyttävä sarja.

      Sarjahan perustuu Norrisin leffaan Lone Wolf McQuade, joka on mielestäni paras Norrisin filmeistä. Walker on vain pikkuisen rupuista McQuadea sliipatumpi sälli.

      Chuck Norris on kenties ollut tyylipuhtain John Waynen työn jatkaja amerikkalaisessa viihdeteoillisuudessa. Ihmettelen, että mies ei ole tehnyt yhtään varsinaista westerniä (vai onko? En ainakaan muista), vaikka monet hänen leffansa ovatkin nykypäivän länkkäreitä.

      Suurin osa miehen elokuvista on kyllä aikamoista kuraa. Täysin katsomiskelvottomaan Norrisin filmiin en ole törmännyt, mutta en ole kaikkia nähnyt.

      Toinen Norrisin leffa, jota voi kutsua hyväksi on mielestäni Vaikenemisen laki. Okei, ei puhuta leffan hölmöstä loppurymitelystä... Mutta muuten leffa on ihan mainio poliisielokuva. Taisi muuten olla Dennis Farinan ensimmäisiä töitä näyttelijänä.

      • Tutkijapoju

        Norrisin "karismasta" perustuu sille, että mies oli karaten keskisarjan voittamaton maailmanmestari 1968-74...ja karatensa mies kieltämättä hallitsee!

        Olen nähnyt kaikki Chuckin pääosaleffat, eikä länkkäreitä kyllä ole. Odotas, kaivan aivonystyröitä ja listaan pari helmeä...

        ...Juu toi Vaikenemisen laki. No Suoraa toimintaa leffat (I-III) menee ihan ramboilusta ja yltiöamerikkalaisuudesta.

        Karatetaidoille moni hänen varhaistuotantonsa leffa pelkästään perustuu...


    • Anonyymi

      James Trivetten näyttelijä Clarence Gilyard kuoli vuonna 2022.

      • Anonyymi00004

        28.11.2022 66-vuotiaana.


      • Anonyymi00006

        Ja eilen kuoli Walkerin näyttelijä Chuck Norris 86 vuoden iässä.


    • Anonyymi00003

      Pluto TV:llä pyörii Walker Texas Ranger jaksoja koko ajan kellon ympäri ja alkaa taas aina alusta asti jossain vaiheessa. Myös kauden 7 ja 8 jaksoja näkyy siellä 👍

    • Anonyymi00005

      James Trivetten näyttelijä Clarence Gilyard kuoli vuonna 2022 66-vuotiaana pitkäaikaiseen sairauteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.

      Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat
      Politiikka
      82
      14231
    2. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      96
      7139
    3. Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"

      "...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."
      Maailman menoa
      82
      3909
    4. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      25
      2927
    5. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      41
      2544
    6. 78
      2086
    7. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      90
      2009
    8. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      36
      1910
    9. Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...

      ...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass
      Maailman menoa
      105
      1901
    10. Tikkunenällä on kovat luulot itsestään

      Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani
      Ikävä
      13
      1729
    Aihe