Olen asiaa miettinyt ja minua kiinnostaisi kuulla miehet 20-30 v. Kuinka usein naiset tekevät aloitteen (siis tulevat pokaamaan) teille ja minkälaisissa tilaisuuksissa (baari,työ, koulu,etc) ja millä repliikeillä?
Miehet 20-30. Naisten aloite
9
1134
Vastaukset
- m t h c m
Ei kyllä missään muualla kun baarissa. Tiskillä voi tulla heittämään jotain tai sitten tanssilattialla. Joskus ei ollenkaan, joskus pari-kolme kertaa baarissa ollessa.
- kilux4
Naiset tekevät lähempää tuttavuutta eniten muualla kuin baareissa: Työpaikalla, harrasteissa jne. Ihan niitä näitä juttelemalla. Ja parhaiten onnistuu aina, kun ei liian innokkaasti ja läpinäkyvästi yritä pokata miestä.
Aika usein nämä sosiaaliset ja aktiiviset naiset herättävät miehen mielenkiinnon. Tyyliin onpas mukava neito, tähän voisin tutustua lähemminkin jne. Luonnostaan ne parhaat jutut lähtee - har har har 88
Eipä ole montaa kertaa nainen tullut minua iskemään, ja ne muutamat jotka ovat tätä yrittäneet ovat olleet aina näitä kännisiä baarivosuja ja yleensä myös erittäin lihavia.
eivät missään, eivät koskaan, eivät selvin päin, eivät humalassa. Pari vuotta sitten eräs kylläkin yritti, mutta hän olikin mummoikäinen ja vakavasti paranoidi skitsofreeni.
- Keskivertomies
Eivät koskaan, missään, milloinkaan. Hyvä jos silmiin viitsivät katsoa.
- jepujee25
Kerran on bussissa joku jutellut kivasti, muuten ei kukaan koskaan missään :)
baarissa n 7 vuotta sitten viimeksi. Kysyi pilkun aikaan "lähdetkö mun luo". Muita suoria aloitteita ei ole ollut.
- sattuu kohdalle...
Ainoastaan baarissa on naiset tehneet aloitteita ja yrittäneet "pokata" minua, mutta poikkeuksetta kaikki nuo naiset ovat olleet hyvin humalassa ja erittäin lihavia (yli 90kg),
Yliopistolla, töissä ja harrasteiden parissa monet naiset kyllä juttelevat minulle, mutta se on vain sitä arkista keskustelua ja yleensä nuokin naiset ovat vain niitä sosiaalisempia tapauksia, jotka ovat joko varattuja tai sitten tulevat juttelemaan ihan muuten vain.
Erään kerran on tosin niin sattunut että opiskelijapippaloissa erän nuori neito vilkuili minun suuntaan aina välillä ja muutaman tuopin jälkeen meninkin sitten juttelemaan tuon neidon kanssa ja kyllähän siitä yhdessä kotiin lähdettiin, mutta kyllä se minä olin joka sen aloitteen, tylsät keskustelut, tarjoamiset yms. juoduin tekemään, joten en kyllä sanoisi tuon neidon minua pokanneen. - afasdfgfdh78
Kerran tuli keskellä kirkasta päivää juttelemaan, kun istuin penkillä odottamassa kavereitani. Baareissa tulee todella harvoin käytyä, mutta kerran baarissa tuli muija kourimaan ja hinkkaamaan itseään mua vasteen, tiedä sitten mitä sekin tarkotti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697