Taannun henkisesti

Älymies 23

Ei tämä yksinäisyys tee kenellekkään hyvää.

7

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 21

      Tuolla on kaikkia tapahtumia ja on menoja, joissa voi tavata ihmisiä. Tai baarit. Ja liikuntatapahtumat. Kaikkea kaikille. On facebookit, Suomi 24:n treffit, on sinkkupalstoja. On se prkle, kun ihmiset eivät tapaa toisia. Se on ihan oma vika. Jos ei hymyile, ei kommunikoi ja naama on väärinpäin suurimman osan ajasta, niin eihän kukaan sellaista jaksa.

      • se on pirun vaikeeta ottaa kontaktia vieraisiin ihmisiin. Vaikka miten käy baareissa, keikoilla ja festareilla, niin tulee vaan nysvättyä yksin tai kavereiden kanssa. Joskus hyvinä aikoina kun oli vielä sinkku kavereita tuli tutustuttua uusiin ihmisiin. Eikä yhtään helpota että huomenna tulee 31 v mittariin.


      • Älymies 23
        wlfwd kirjoitti:

        se on pirun vaikeeta ottaa kontaktia vieraisiin ihmisiin. Vaikka miten käy baareissa, keikoilla ja festareilla, niin tulee vaan nysvättyä yksin tai kavereiden kanssa. Joskus hyvinä aikoina kun oli vielä sinkku kavereita tuli tutustuttua uusiin ihmisiin. Eikä yhtään helpota että huomenna tulee 31 v mittariin.

        Ja sekään ei auta että ulkonäköäsi voi parhaiten kuvata sanalla runkkari.


    • sama jama

      täällä sitä koneella istutaan ja kommentoidaan suuntaan ja toiseen ja itsekin keskusteluja aloitellaan... Jos 23 on ikä, niin sullahan on vielä kaikki elämä edessä! Itsellä naisena ikää melkein kax kertaa enempi ja tuntuu, ettei ole enää edes olemassa!?!...muiden mielestä siis... Kroppa on vähän kulahtamaan päin, mutta mieli kuin kaxkymppisellä. Aina vaan tuntuu, että on paras ikä menossa, vaikka vanheneekin...kun sen vaan ymmärtäisi joku muukin ja nappaisi tämän kerran eronneen rotunaisen talteen.. MUTTA oman ikäiset haluaa nuorta naista ja itse en ihan vielä haluaisi 6-kymppistä...

      • Vauhti

        Mistä päin suomea sä oot?!?!


      • sama jama
        Vauhti kirjoitti:

        Mistä päin suomea sä oot?!?!

        Satakunnasta....ja en siis ole varsinaisesti puutteessa enkä halaja pelkkää sexiseuraa...pakko oli tääkin nyt tähän perään laittaa...:)) sori, jos tarkoitus oli vilpitön?


      • Vauhti
        sama jama kirjoitti:

        Satakunnasta....ja en siis ole varsinaisesti puutteessa enkä halaja pelkkää sexiseuraa...pakko oli tääkin nyt tähän perään laittaa...:)) sori, jos tarkoitus oli vilpitön?

        Lähinnä juuri tuota sexiseuraa ajattelin, mutta aika kaukana kyllä muutenkin olet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      190
      4143
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      42
      1916
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      56
      1498
    4. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      133
      1283
    5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      358
      1277
    6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      93
      879
    7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      24
      863
    8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      839
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      170
      798
    10. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      186
      679
    Aihe