Universumin takana ei ole luojaa. Fysiikan lait toteutuvat ilman korkeimman johdatusta. Gravitaatio ja ajaton pulssi ovat alkuräjähdyksen taustalla. Syklinen malli on vakuuttavampi verrattuna lineaariseen. Näin se vain on.
universumin tila
6
131
Vastaukset
- Olly
Kuka idiootti ei tuota tiedä? Kerrotko vielä, että Maapallo on pyöreä? Ilma onkin jotain muuta kuin tyhjää?
- minä tiedän sen
Ihmisten ja tämän maailman luoja on Jumala.
- arjuuna
minä tiedän sen kirjoitti:
Ihmisten ja tämän maailman luoja on Jumala.
mikä tuo ajaton on, jumala se ei ole, eikä siihen päde fysiikan lait, sillä ne alkavat pätemään vasta kun aika ja aine on syntynyt ?
minä tiedän sen kirjoitti:
Ihmisten ja tämän maailman luoja on Jumala.
Koska sinulla on sellainen tunne, että sinä tiedät asian, olet varma siitä, ettö todella tiedät sen.
Voi teitä uskiksia!
Teissä on jotain niin lapsenomaista.- KP
minä tiedän sen kirjoitti:
Ihmisten ja tämän maailman luoja on Jumala.
LÄÄKKEET!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666