Usein käy ilmi, että ateistit eivät kumarra vain ihmiselle, vaan suorastaan vielä pimeämmille voimille. Esimerkkinä nyt evoluutiobiologien viime marraskuussa paljastuneet kytkökset saatanaan.
Miten muuten suhtaudutte lapseen tai nuoreen, joka julistaa seurakunnan ylösottoa ja epäuskoisten iankaikkista kadotusta? Häntähän ei ole voitu vielä aivopestä, joten hänen kauttaan on puhuttava Pyhän Hengen!
sfdhgfgds
5
96
Vastaukset
Voi Jeesus.
Butter Jesus.Nii ja Suklaa Jesse myös!
http://www.youtube.com/watch?v=1wfamPW3Eaw
Mikäli muistini palvelee minua oikein niin Weitsi Tomppa taitaa olla ateisti myös.- 21
belial_666 kirjoitti:
Nii ja Suklaa Jesse myös!
http://www.youtube.com/watch?v=1wfamPW3Eaw
Mikäli muistini palvelee minua oikein niin Weitsi Tomppa taitaa olla ateisti myös.Jeesus edusti evoluutiota, pilkasi juutalaisten uskoa.
- ...
21 kirjoitti:
Jeesus edusti evoluutiota, pilkasi juutalaisten uskoa.
"Miten muuten suhtaudutte lapseen tai nuoreen, joka julistaa seurakunnan ylösottoa ja epäuskoisten iankaikkista kadotusta? Häntähän ei ole voitu vielä aivopestä, joten hänen kauttaan on puhuttava Pyhän Hengen! "
Jopa lapset ovat liian fiksuja tuohon.
>>Miten muuten suhtaudutte lapseen tai nuoreen, joka julistaa seurakunnan ylösottoa ja epäuskoisten iankaikkista kadotusta? Häntähän ei ole voitu vielä aivopestä, joten hänen kauttaan on puhuttava Pyhän Hengen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94924
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54868Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141698- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467