Kinkku Gallup

tehomies

Minkäkoinen kinkku teillä on ja montako syöjää?

Vai onko kinkkua lainkaan?

Itselläni on 7 kilon kinkku jonka sain työnantajaltani ja syön koko kinkun yksin.

8

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosi on

      No kaksi 10 kg isolla sakilla syödään.

    • Näillä näkymin porsaan ulkofileetä kolmisen kiloa, 3 syöjää ainakin. Valmiiksi suolattuja tuotteita ei osteta. Kinkkua ei ole ollut moniin vuosiin. Lihan on tarkoituskin loppua parissa päivässä, ettei tule "vanhan" makuiseksi. Paljon syödään kalaa.

      Sianliha on maukasta, mutta "suolanesteytetty" on aika huijausta. Jossakin lehdessä oli juuri, että taisi olla peräti kolmannes kinkun painosta saattaa olla siihen ruiskutettua nestettä!

    • tavan duunari

      Yksin joulun vietän työtehtävien parissa. Tuskin hankin kinkkua. Pikkuisen palvattua, laatikot jne.

    • on hyvvää

      100€ savukalkkuna. Voittaa femman vesikinkut mennen tullen, muussakin kuin hinnassa.

    • Suhuoli Ahkujajabama

      Rasistinen keskustelu, ma sano ei saa syoda kinkku ollenkaan.
      Ma syo aasin perse joka mu saerkku lahetta Addis ABEBABABA se ola todell hyava
      jos tahto maista ma voi kustantaa taksi sua luo Kela maksa

    • me-262

      Sellaset reilut neljä kiloa ilman potkaa eli oisko vajaat kolme kiloa "nettopainoa" sitten paistettuna ja suurimmat painesuolavedet haihdutettuna...
      Riittää kahdelle ja jälkikasvuperheen vieraskäynnille aivan mainiosti vaikka itse olenkin kinkun, perunoiden ja lanttulaatikkoyhdistelmän ylin ystävä.
      Viitti kuitenkaan perinteisessä joulunjälkeishernekeitossa niitä joulukinkun jämiä enää syödä...

    • 1+1=2

      Kinkku tietenkin 5 kg ja 2 syöjää

    • täyttä lihaa

      Itse suolattu tuorekinkku. Ennen uunia vähän reipas 14 kiloa ja uunin jälkeen vähän alle. Ei kiloakaan kaihdu kinkusta 14 tunnin paiston aikana noin 110 asteisessa uunissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2083
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1906
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      66
      1555
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1202
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      84
      1193
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1152
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe