sanoivat vaalien alla, silti näyttävät ajavan edelleen tasaveroa... ja pieni ihminen pannaan maksamaan. prkl.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022515252488_uu.shtml
Kokoomus pienen ihmisen asialla...
8
64
Vastaukset
- tyhmä kansa.
Ei tavallinen suomitollo tajua tasaveroajatusta joten tasavero suomessa on vain ajan kysymys. Tai ainakin jos kokoomus vallassa.
- jokivarrenmies
Juu, Sekoomus on Suomen "pääarkkitehti" Suomen tuhoamisessa, yhdessä demareitten, kesKUSTAn ja "taustalaulajien" kera; Vihreät, Ruåttalaaset ja vasurit.
Politiikka on SYÖPÄ, niin Suomessa kuin muualla maailmassa.- phyi stana.
Katsoin viime eduskunnan täysistunnon tv:stä ja surkeaa porukkaa:
ivallisia hymyjä/ naurua, kuittailua toisen puolueen poliitikoille, paskan puhumista ...
Ensimmäinen ajatus oli: vttu mitä kusipäitä.
Toinen ajatus: olispa kp ja tappolupa.
Ei poliitikolla ole ollenkaan mielessä suomen hyvinvointi tai asioiden tekeminen paremmaksi, ainoa motivaatio oma hyvinvointi, oma napa, oma laiska työpaikka.
- Huolessstunut nii !
Mulle oli shokki näin alkuunsa, kun Risikko heti tuli esiin kertoen lääkkeiden Kela-korvausten pienenemisestä.
Lisäksi just joku kokoomuslainen sano, että indeksitarkistukset pois esim. sairaus- ja kansaneläkeläisiltä.
Vuoden alusta jo tulikin voimaan se, ettei kotiavusta enää saa verovähennystä 60 %, vaan sitä laskettu 20 %.
Näin mennään - alamäkeen. Semmonen, jota em. muutokset koskevat. - maksetaan maksetaan
Mutta kokoomus ei ole tehnyt mitään. Kokoomus ajaa hyvinvointiyhteiskuntaa pienelle ihmiselle, mutta ne muut vaan leikkaa ja antaa tukea ulkomaille, hyihyi niitä muita. Muistakaa sitten taas aamulla herätä ajoissa töihin jotta saatte asunnon ja ruuan maksettua, sillä se kaikki menee yhteiseksi hyväksi eikä kukaan herra pääse rikastumaan sillä, eikä myöskään polttoaineveroilla joita kerätään myös yhteikseksi hyväksi eikä ainakaan korkeisiin virkamiesten palkkoihin, ei missään nimessä.
- Just joo..
Eikä Kreikan viranomaisten 14 kk vuosipalkkoihinkaan, nehän lupas jo että jatkossa täytetään niitä ehtoja, niinkuin lupasivat jo 10 kertaa.
- Linja pitää..
Kokoomuksen mukaan ALV:tä pitää nostaa.
Luonnollisesti koska se iskee kovimmin Köyhiin. Taisit tehdä kirjoitusvirheen. Piti olla "Kokoomus pienen ihmisen astialla".
Parasta siis piilottaa puurokuppinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.146363- 883023
- 842914
- 462872
- 162748
- 262358
- 462354
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132190Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71963Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j81891