Vihan ILMA piirin on tuoNEET Kroonisesti ahneet.

kaikille riittäis.

Nämä miljoona kähmiät..Vihastuttavat Suomen kansan..Nämä SUUR PALKKAISET KÄHMII MILJOONAT Myymällä Suomen kansan omaisuutta.Muuttamalla ne vielä johonkin halpa työ voima maahan.kämiäkseen johdolle enemmän.TUOLAISIA Johtajia osaa olla kuka vaan..Ottamalla työ väeltä ja heikomilta miljoonansa.Vapaavuori vei asunto politiikankin AHNEITA SUOSIVAKSI.Pääomatuloillaan ahmivat suuria,yli suuria vuokria..Eikä verotus niistä päätä huimaava ole..Perussuomalaiset ovat näitä ahneita vastaan..Demokratia ei tunne miljoonien boonus järjestelmää.rahat kuuluu.työtä tekeville...Kroonin ahneus on nyky ongelma..suhteellisuuden taju puuttuu.

7

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Euvostoliitto Here?

      Vielä et ole nähnyt kuin pintaraapaisua. Odotas kun varuskuntamme lakkautetaan, niin venäjän tankit tulee ja pystyttävät uraanikaivokset itä-uudellemaalle sekä muuallekin.

      Sillä välin killercoke.org firma sopii venäjän kanssa saaliin jaosta maamme pitkässä juoksussa rajattomien (uusiutuvia) makean vesien varantojemme suhteen.

    • pitkäaikaistyötön
    • sinä maksat

      Olet oikeassa, pahimmät kähmijät ovat säätiö Soini, Jutta, Wallin ja muut verorahoja kähmivät.
      Verorahat menee säätiöihin ja veroparatiisiyhtiöille, joita poliitikot tekevät keskenään.

    • on siihen konstit.

      Suomessa kansan valta..Lopetetaan tuo kähmintä..kansan voimalla.varmasti loppuu jos haluamme.Ei anneta kähmiöille yli valtaa.

    • Rakenteellinen korruptio on suomalainen ilmiö toisin kuin se korruptio, jota kansainväliset tutkimukset mittaavat. Näissä tutkimuksissahan Suomi röyhistelee erinomaisen puhtoisuuden esimerkkimaana.

      Rakenteellinen korruptio on se "maan tapa", jonka avulla painetaan "villaisella" härskitkin epäoikeudernmukaisuudet ja vallan vinoutumat.

      http://www.avari.fi/korruptio.html

    • pala purtavaksi

      Kun tämä Kanerva sou..

    • näennäisdemokratiaa

      Kun yhteiskuntamme rahan luontioikeuden omistavat yksityiset pankkiirit, eikä kansa niin ei tätä miksikään kansanvallaksi voi kutsua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      174
      1192
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      634
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      304
      558
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      551
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      529
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      510
    Aihe