Mietittäväksi

l.k.

7

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Takana voi olla paljon muutakin:

      LEROY, NY - A doctor working to determine what is causing more than a dozen teenage girls to experience uncontrollable tics announced all the girls he has seen have tested positive for infections that could mean they are suffering from Pediatric Acute Neuropsychiatric Syndrome (PANS, formerly known as PANDAS.)

      Dr. Rosario Trifiletti made his annoucement on the Dr. Drew Show on the cable network HLN.

      "I can tell you that they are testing positive for, each one is testing positive either for streptococcas or mycoplasma, which are known triggers of the PANDAS/ PANS Syndrome," said Trifiletti.

      Trifeletti was called for a second opinion by parents in LeRoy who aren't satisfied with the initial diagnosis, conversion disorder, given by the doctors at DENT Neurological in Amherst.

      http://www.wgrz.com/news/article/154420/1/Doctor-Offers-Second-Opinion-on-LeRoy-Case

      • Onko täällä jollain muuten kankkunen?

        Meikällä takana vesiselvä juhannusaatto niin kuin oli vappuaattokin, jolloin punkki puri. Tulen nääs jo pienestä määrästä alkoholia sairaaksi ihan oikeasti, oireiden alettua poskiontelotaudista tammikuun lopulla 2010...

        Voi, voi sentään, miten pahaa luulotautia... Harhaluulo siitäkin, että viisaudenhammas muka poistettiin, jonka jälkeen joukkohysteria iski vielä toiseenkin hampaaseeni, josta jäi vain myrkkynysät suuhuni.

        - Kaikkea sitä kuuleekin, menen kirjoittamaan aamusivut...

        Juurihoito tauti- ja syöpäriskinä
        http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?t=561


      • sanasinko kirjoitti:

        Onko täällä jollain muuten kankkunen?

        Meikällä takana vesiselvä juhannusaatto niin kuin oli vappuaattokin, jolloin punkki puri. Tulen nääs jo pienestä määrästä alkoholia sairaaksi ihan oikeasti, oireiden alettua poskiontelotaudista tammikuun lopulla 2010...

        Voi, voi sentään, miten pahaa luulotautia... Harhaluulo siitäkin, että viisaudenhammas muka poistettiin, jonka jälkeen joukkohysteria iski vielä toiseenkin hampaaseeni, josta jäi vain myrkkynysät suuhuni.

        - Kaikkea sitä kuuleekin, menen kirjoittamaan aamusivut...

        Juurihoito tauti- ja syöpäriskinä
        http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?t=561

        "Meikällä takana vesiselvä juhannusaatto niin kuin oli vappuaattokin, jolloin punkki puri."

        - Enpä ole siitäkään puremasta vielä parantunut, kärsin koko ajan paikkaa vaihtavista lihas- ja nivelkivuista. Suomalaiset lyhyet antibioottikuurit eivät riitä borreliaa nujertamaan, ihmiset jätetään sairauksiinsa riutumaan.

        Halvalla menee, kalliiksi tulloo... Yli 90 prosentilla Alzheimerin tautiin kuolleista on löydetty aivoista spirokeetta. Kallista heitteillejättöä tietäen, mitä yksi laitospaikka maksaa verrattuna tarpeeksi pitkään, halpaan antibioottikuuriin.

        o o o

        "Kaikkea sitä kuuleekin, menen kirjoittamaan aamusivut..."

        - Punkinpureman jälkeen käsissä on ollut kankeutta ja kipuja, kirjoituskäsi ollut jäykempi. Iltaa kohti oireet yleensä pahemmat kuin aamulla.

        Kirjoittaessa aamusivuja huomannut myös ajatusten tahmeuden ja kankeuden. Kirjoittaa jonkun ihmeellisen sanan ajattelemansa tilalle ja joutuu ylivetämään ja korjaamaan vähän liiankin usein.

        Käsin kirjoittaminen on aivokirjoitusta, josta näkyy kaikki muutoksetkin selkeämmin.

        Vaan jatkamaan kirjoittamista taas, sattui tahi ei, molempien käsivarsien särkiessä parhaillaan.


    • Kouluhurma

      Selevä homma. Herrojen penikat keksi ton. Yks poika pääsi "pesälle" ja alkoi nykimään ja ulvoon. Toiset perässä kateellisena "tutut tytöt" vielä.

      • "Se onkin joukkohurmaa"

        - Juu, ja aloittajan nimimerkki l.k. vaikuttaisi lyhennökseltä lääketieteen kandidaatista, niin ainakin aamusivuissani veikkasin.

        Jätkä ei näytä pääsevän homesairaiden mollaamisesta eroon... Kuka ties päivystää juhannuksena vastaanotolla, josta on potkittu jo kaikki hoitoa tarvitsevat luulosairaina kotiin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      13
      11325
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      37
      3853
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      109
      3019
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      120
      2380
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      81
      2045
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      196
      1761
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      299
      1006
    8. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      17
      780
    9. Toisten elämän moralisointi

      Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte
      Tunteet
      143
      725
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      53
      699
    Aihe