Nyt olis vähän kysyttävänä luonnontieteellinen kysymys evoluutiontuntijoilta.
Kysymys kuuluu; Miksi munkit elävät selipaatissa?
Hei!
4
99
Vastaukset
Mielestäni uskonnollisten harhojensa orjina kituuttelevista munkeista kannattaa kysyä enemmin katolisilta kuin evoluutioteorian kannattajilta. Ei munkken naimattomuus ole yhtään kummallisempaa kuin Jerusalemin mustakaapuiset tötteröhatut (35°C helteessä pidetään niitä naurettavia kamppeita) tai eräiden uskontojen pikkulasten silpominen.
Jossakin Intiassa on ihmisiä jotka lakaisevat tien edellään etteivät astu ainoankaan koppakuoriaisen päälle.
Kaikkea typerää se uskonto teettää.- Sixstus Kuudes.
Tapahtui niinä päivinä,että ristinusko oli vakiinnuttanut asemansa myös Alppien pohjoispuolella.
Jatkuvasti lisääntyvän vaikutusvaltansa avulla kirkko kasasi myös huomattavaa omaisuusmassaa.
Koska tämä omaisuuden kasvu alkoi muodostua pappien perintö-omaisuuden kaltaiseksi,määräsi paavi papeille pakollisen naimatttomuuden,ettei näillä olisi perillisiä.
Pirullinen juoni,joka toimi.
Sen jälkeen Vati-kaani sai jokaisen killingin.
Ilmankos paavilla on sellainen monalisamainen hymy tympeällä turvallaan.- kalle 12v
Oliko äiti väärässä kun hän sanoi munkkien selipaatin syyksi sen, etteivät munkit lisäänny sukupuolisesti?
kalle 12v kirjoitti:
Oliko äiti väärässä kun hän sanoi munkkien selipaatin syyksi sen, etteivät munkit lisäänny sukupuolisesti?
Oli, sillä munkit pitää leipoa ensin, ja äitisi leipoo munkkeja hymyellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492179
- 1211475
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371289Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671204Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31181- 1411169
- 491109
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1581016Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet101990