Olisitko kiltti ja katsoisit minulle, yli 50 v. vaalealle naiselle? Olen ollut yksin jo 7v. miesystäväni kuoli silloin. En löydä enää uutta, joudunko siis loppuelämäni olemaan yksin? Olen tavannut muutaman kivan miehen, joihin olen ihastunutkin, ja hekin ovat ihastuneet minuun, mutta kaikki sitten vaan jäävät siihen, miksi niin?
Eräs tumma, partainen mies on määräillyt toisia ja kieltänyt jopa juttelemasta kanssani. Itse hän kyllä juttelee naisille, ja hänellä on kaverinakin ainakin eräs vähän harmaatukkainen nainen, joka esiintyy minulle aika ikävästi. Tähän tummaan olin aiemmin ihastunut, mutten ole enää, en pidä hänestä. Vaaleahko, nuorempi mies kiinnostaa minua kovasti, mutta hänkään ei uskaltanut lähestyä minua oikeastaan tumman miehen takia varmaankin, ja nyt hän flirttailee tutulle naiselle. Olen susullinen ja mustasukkainen. t. sydän särkyneenä Sirkka.
Keskiyö
3
91
Vastaukset 3
Hei
tämä tumma mies on niin itseään täynnä, että hän taitaa olla sopimaton sinun kumppaniksesi. moni on häneen toki ihastunut ja sehän hivelee miehen itsetuntoa. mutta tahdotko sinä lähteä tällaiseen kilpailuun mukaan?
sinä saat viestin, mikä hivelee mieltäsi. taidat jopa tirauttaa itkut sen vuoksi. näen sinulle miehen, jolla on ollut ankara avioero. on mahdollista, että tämän eron aikana häneltä myös kuoli läheinen ihminen. taidan kirjoittaa melko raa'asti, mutta näin se näkyy.
näen myös nuoren miehen, jota sinä suojelet.
sinun onnesi on toisessa paikassa, voisit ihan totta vaihtaa reviiriä. siellä toisessa paikassa näkyy ainakin yksi mukava mies, jonka harrastus on "keräily". hänellä on mielenkiintoinen kokoelma.
jos tästä on mitään apua, niin sanon, että miehen keräily on hyvin arvokas harrastus.
t. Keskiyö- Sirkka,,,
Kiitos vastauksestasi, olen iloinen kun vastasit minulle. Tästä tummasta miehestä osasit sanoa juuri prikulleen oikein, sellainen hän juuri on! En missään tapauksessa halua lähteä hänen faniensa joukkoon.
Pidän tästä nuoremmasta miehestä, josta kirjoitin, aika paljon, mutta hänen vuokseen olen nyt surullinen ja mustasukkainenkin.
Tietäisi vaan, missä olisi uusi ympäristö, josta kerroit? haluaisin todella tavata oman mieheni, vihdoinin. Mutta en osaa ajatella, minne lähtisin täältä... - Sirkka4
Sirkka,,, kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi, olen iloinen kun vastasit minulle. Tästä tummasta miehestä osasit sanoa juuri prikulleen oikein, sellainen hän juuri on! En missään tapauksessa halua lähteä hänen faniensa joukkoon.
Pidän tästä nuoremmasta miehestä, josta kirjoitin, aika paljon, mutta hänen vuokseen olen nyt surullinen ja mustasukkainenkin.
Tietäisi vaan, missä olisi uusi ympäristö, josta kerroit? haluaisin todella tavata oman mieheni, vihdoinin. Mutta en osaa ajatella, minne lähtisin täältä...Keskiyölle vielä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1261496Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431328Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak109804Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja120761- 62705
- 53681
- 37571
Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero144549Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt286519- 6515