että viinalla peitetään todellinen minä, se muka sumentaa ajatukset ja mielipiteet, sillä petetään itseä. Viina päihdytystarkoituksiin käytettynä ei mukamas olisi henkisesti mieleltään kypsien ihmisten tapa pitää hauskaa. Minä uskallan olla asiasta erimieltä, ja jatkan. -ihmiset jotka pitävät viikossa vähintään 3 selvää päivää, eivät tiedä viinan eduista yhtään mitään. Vähän on huono olo ja vitunmoinen morkkis, mutta voi helvetti että oli hauskaa eilenkin.......tuskin maltan odottaa tulevaa iltaa ja sen tuomaa puhelua, minkä sisältö käsittelee parisuhde draamaa.
Joskus olen kuullut väitettävän,,,,
6
127
Vastaukset
- määmy
Mä o vastakkaist mielt, viina tuo ihmisen perusvietin esiin.
Kypsät immeiset tietää rajansa viinan käytösSiis minkä perusvietin jos pelkää kännissä olemista niin sitten pelkää itseään, eikä ole sinut minänsä kanssa. Mitä asiat ajavat sinua nauttimaan elämästä?!
- Lainat, vipit ja rahapelit
- Seksuaalisuus
- Hyvinvointi ja ajankäyttö
- Päihde-ehkäisyn vastainen toiminta
- Itsetunto
- Terveellinen ravinto (pizza, kebab..ym)
- Liikkuminen (hanki seuraava ryyppy...nainen/mies)
Eikun just toisinpäin, mitä enemmän niitä selviä päiviä viettää, sen paremmin nauttii niistä viinan (?) "eduista". Tai jotain, ei ole kyllä kokemusta peräkkäisista juomispäivistä.
- Sara Sieppo
Minusta se on toisinpäin, mitä kauemmin on ottamatta, sen enemmän tykkää niistä viinan "hauskoista" puolista. Tms, ei ole kylläkään kokemusta putkista.
- tööt tööt
Viinalla voi pestä astioita, niin soon pojjaat. Kotikonstit ei lopu.
Itseasiassa käytän pirtua tiskipöytien pesuun.
Tenusta tulisi pintoihin makua, eikä se siten sovellu leivontatarkoituksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131524Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2621485- 1081134
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1231091- 76756
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168701- 150685
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala384588- 52572
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52515
