Haluaisin aloittaa keskustelun tästä epäkohdasta kulttuurissa. Tämähän on jälleen yksi osa-alue johon naiset pääsevät sukupuolensa takia ja miehiä ei palkata. Mitäs tasa-arvoa se sitten tämäkin on ku naisetkin vaativat että kaikkiin ammatteihin on otettava myös naisia. Kuka tahansa tietää että esimerkiksi kenttäpoliisina mies on pätevämpi kuin nainen, mutta niin vaik jotain 165cm pikkunaisia on kyseisissä töissä.
Cheerleading on hyvä työ esimerkiksi opiskelijanaiselle joka ei halua mennä kaupan kassalle ja on kiinnostunut jääkiekosta. Näät pelin ilmaseksi (säästää monesti n. 20 € per peli) ja saat vielä korvauksen työstäsi. Aika moni mieskin kävisi varmaan mielellään pelissä ilmaseks korvauksen kanssa eikä maksas siitä lystistä tai tekis muita töitä illalla.
Taas on feministirekkalesbot onnistunu tavotteessaan. Miks ne ei samantien mene yhdessä jonnekki saarelle jossa voisivat keskittyä kehumaan toisiaan.
Cheerleaderit
5
212
Vastaukset
- HIFK-after-party
Cheerleaderina pääsee myös pyörittämään persettä tuhansien kiimaisten miesten silmien edessä ja ennenkaikkea voi saada saalistettua YTM-kiakkoilijan.
- Pärde
Nii ja HIFK peleissä käy paljon rikkaita miehiä että saattahan siitä katsomkosta joku rikas ytm/ktm iskeä silmänsä kun persettä siinä 30 kertaa kaudessa keikuttaa. Sit ottaa siemenet sisään ja rengastaa äijän ni rikas loppuelämä edessä.
Ennen oli hyvin kun sai viedä omat viinat katsomoon ja sammua sinne rauhassa jos huvitti, mutta nyt siellä sun edessä hyppii joku lihapulla vappuhuiskuineensa. Joka on vetänyt kalsarinsa persevakoon, niin että matsin seuraamisesta ei tule mitään.
- Viisi pistettä
Oletko oikeasti pyrkinyt yhteenkään Cheerleader-seuraan? Ottanut yhteyttä ja kysynyt että hei, olisiko teillä tarvetta mies-cheerleaderille? Maailmalla näitä nimittäin on, ja alunperinkin koko cheerleading-toiminta oli miesten juttu.
Maailma on muuttunut, mutta edelleen kuitenkin cheerleading-tiimeissä tarvittaisiin miehiä, joilla on voimaa viskellä näitä hentoja naisia. Ja onhan maailmalla toki pelkästään miehistä koostuvia cheerleader-tiimejä kuten esim. kuvan video osoittaa:
http://www.youtube.com/watch?v=A35jdJNiKRA&list=PL3B462A19B2ECF5F0
Sinänsä ymmärrän jos et halua mennä pyörittämään persettäsi lätkämatseihin, siinä voisi kuulla vähän kommenttia. Mutta älä väitä, ettei miehiä huolita, ellet ole oikeasti kysynyt, ja suhtautunut asiaan vakavasti.- Hiton jätkät
True story.
Onhan miehiä myös cheer-lajissa.
Ja luuletteko et se on meijjän vika et teitä kiihottaa niin paljon matsissa ja tujjotatte tyttöjen perseitä mielummin kun seuraatte peliä!?
Tai ette viiti pyrkiä cheeriin!?
Olen puhunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131434Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2531354- 1051105
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1211061- 71708
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168681- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368548- 102541
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505