Tällaisia irtohuomioita tein.
SDPn ortodoksi-isä Mitro, "naistenhiplaaja" Repo. Putosi ja äänimäärä suorastaan romahti.
KDn Essayah, hyvä vaalitulos henk. koht., mutta putosi kuitenkin. KD, ja pj:nsä Räsänen haaveillee samanlaisesta ääniosuudesta, 5%, seuraavissa ek-vaaleissa, tuskin toteutuu.
Miten muuten mahtais käyvä, jos Sari haastais Päivin pj-kisaan?
Kokomuksessa Eija-Riitta "bikinikeikistelijä" Korhola putosi, mutta tilalle toinen hihhuli, Henna "toiset tykää, toiset ei", "besserwisseri" Virkkunen.
Vihreillä uskovainen vaihtui toiseen uskovaiseen, Cronberg Heidi "NATOintoilija", "vuoden remontin teettäjä", "besserwisseri, "moraalinvartija" Hautalaan. Hautalankin äänisaalis romahtanut huippiajoista. Kumman heikkoja haastajia puolueen sisällä. Vihreet ukkoutuu ja akkautuu. Vanha puolue jo ja se näkyy.Kirkolliskokouksessa muuten paljon vihreiden äänestäjiä, erityisem paljon muistaakseni kirkolliskokouksen pappisjäsenissä, lähes 30 %, jos en ihan väärin muista.
Uskovien menestys EU-vaalaissa
4
69
Vastaukset
- ---
Ja Takkula tipahti, vaikka rahaa oli polttaa kampanjointiin yli 100 000 euroa. Ihan kaikki uskovaisetkaan sentään eivät ole uunotettavissa.
TV, eilen ja Satu Hassi.
Hän sanoi erään asian tosi fiksusti "hyvä etteivät ns. viihdejulkkikset menestyneet näissä vaaleissa.
Liputan iloisesti lausumalle ja lisäksi olisi hyvä, että myös kunnallisissa ja valtiollisissa vaaleissa valittaisiin kyvykkäitä henkilöitä luottamustoimiin.
Jatkakoot mikkoalatalot lauluaan "mä maalaispioka oon" jossakin muualla kuin eduskunnassa. Samoin urheilijat."Miten muuten mahtais käyvä, jos Sari haastais Päivin pj-kisaan?"
Lopputuloksesta riippumatta tapahtuisi Jumalan tahto. Jollei voittaja yhtäkkia kannattaisi tasa-arvoista avioliittolakia, silloin olisi paholaisella sormensa pelissä. Joka toisaalta myöskin olisi Jumalan tahto. Ja varmaan profetoitu Pihon sivuilla pari vuotta aiemmin, mutta tekijänoikeudellisista syistä profetia julkaistaisiin vasta seuraavana päivänä.- dyuty
Jep, sä olet tustunut uskovaisten toimintatapoihin ja seliselityksiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713125
- 922885
- 512125
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201595- 151359
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51348- 191314
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131311Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131283Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241242