SUUREN JA MAHTAVAN PROFETIAN ARVOINEN UUTINEN!

HÄLYTYS!

Jos milloin niin nyt olisi kaivettava esille pöytälaatikoihin unohtuneet monet profetiat joita varmuudella on löydettävissä monien palstankäyttäjien toimesta.
Ei kannata ylenkatsoa myöskään niitä ennaltatietoja joita jo iäisyyteen siirtyneet ovat kertoneet sukupolvia sitten, kuin myös kaikki se mahdollinen asiaan liittyvä joka löytyy raamatun tulkinnasta.
Niinpä minä kehoitan teitä sisaret ja veljet tuomaan esille kaiken sen tiedon joita teille on opetettu ja joka on tiedossanne, sillä tämä on synnytystuskien alkua ja liittyy kohta koittavaan vapauteemme maallisista kahleista.
Kiitos Herralle! Hallelyjah! Amen.
Sela.
______________________________________________________________

Kolme kilometrin levyinen pato voi sortuessaan vaarantaa 1,5 miljoonan ihmisen hengen.

ABC News kertoo, Irakissa pelätään radikaalien Isis-joukkojen saaneen haltuunsa Mosulin padon. Pato on vaarallinen, koska sortuessaan se voi saada aikaiseksi jopa 20 metrisen hyökyaallon 50 kilometrin etäisyydellä sijaitsevassa 1,5 miljoonan asukkaan Mosulissa.

Hyökyaalto johtaisi todennäköisesti kaikkien kaupungin asukkaiden äkkikuolemaan.

Tähän asti pato on ollut kurdien varmassa ja turvallisessa hallinnassa. Pato ei kuitenkaan turvallisissa käsissäkään ole vaaraton. Muun maussa Yhdysvallat sanoi vuonna 2006, että vaikka pato ei olisikaan brutaalien jihadistien hallinnassa, se on silti maailman vaarallisin pato. Patoa on sanottu myös "joukkotuhoaseeksi".

Pysyäkseen kunnossa pato vaatii jatkuvaa ammattitaitoista huolenpitoa, siis insinööritaitoa. Sen aukkoja pitää täyttää, jotta pato ei romahda tai vuoda.

30 vuoden ja useiden väkivaltaisten konfliktien ajan Irakin hallitus on onnistunut pitämään padon pystyssä pumppaamalla jatkuvasti tonneja laastia, sanoo padolla työskennellyt geotekninen asiantuntija.

Jos pato sortuisi, se vaurioittaisi Mosulin asukkaita, mutta myös kaupungista kaukana olevaa Bagdadia, riippuen siitä, sortuuko pienempi pato alajuoksulla.

6

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KTS (Ei kirj.)

      Tigrisistä eli Hiddekelistä ei ole ennustuksia Raamatussa. :(

      • Niin mutta..

        Eikö Herra siis anna luotettavan tuntuisen S24 -foorumin profeetoille mitään sellaisia ilmoituksia joita ei ole raamatussa?
        Muistelen esimerkiksi jokavuotisen ja perinteeksi muodostuneen Suomen miehityksen venäläisten taholta kuuluvan niihin joista ei edes Siirakki kerro mitään, mutta vuosi vuodelta ja useampaan kertaan se kuulemma tapahtuu aivan varmasti mikäli uskomme palstalla toimivia itseään profeetoiksi nimittäviä "persoonia".


    • Huono yhteys.

      Nyt huruilla näyttää olevan taivaalliset linjat poikki kun ei pahemmin näy povauksia tähän asiaan liittyen.

    • KTS (Ei kirj.)

      Viimeisten tietojen mukaan Isiksen kundit yrittää kunnostaa patoa eikä suinkaan rikkoa sitä, joten hyvä niin.

      • Siitäkin huolimatta

        jäämme odottamaan milloi ensimmäinen äänienkuulija / unennäkijä / pöytälaatikkolöytäjä / ulkomaan povarien uutisoija ilmoittaa alueen peittyvän räjäytetyn padon vesimassojen alle ja vähintäin miljoonan ihmisen saavan surmansa.
        Hourijoiden olisi viisasta laittaa nyt heti ja välittömästi veikkaus vetämään
        (liukuma-ajalla varustettuna) ettei vaan toiset ennätä ensimmäiseksi.


    • Tarinan mukaanhan juutalaisten jumala lupasi ettei enää hukuta maailmaa. Sen sijaan hänellä on muita varmaan inhimillisempiä suunnitelmia. Tulta ja tulikiveä on luvassa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5484
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      53
      1525
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      12
      971
    4. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      927
    5. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      858
    6. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      53
      852
    7. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      839
    8. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      828
    9. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      806
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      10
      785
    Aihe