http://www.uskontojenuhrientuki.fi/ahdistava-uskonto/muuntuneet-tajunnantilat
Aika hyvä kirjoitus.
Lukekaa ihmeessä tämä
8
84
Vastaukset
- uwyg fugu
Tuollaista se ateismiuskonto aiheuttaa.
- erw
Ateismikirkko on lahkoutunut.
Erimielisuudet ja skismat alkoivat heti, mitä en kyllä palstan kokemusten perusteella yhtään ihmettele.
Kantsii nyt ateistiuskovaisten lukea tää linkki:
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/ahdistava-uskonto/lahkon-vaarallisuus
- hyvää viik. lop.
Ateistin viikonloppu:
Perjantai (_¤_) Lauantai (_0_) Sunnuntai (_O_)- jgjg
Siinä puhe mistä puute. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHhaahahhahahahahahaa...
- ksdöllk
jgjg kirjoitti:
Siinä puhe mistä puute. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHhaahahhahahahahahaa...
Sinulla on puutetta vai? Puahhahahhhaaaaaaaaa.
"Helluntailaisten teltassa kielillä puhuva suomalainen kampaaja ja haitilaisessa voodoo-rituaalissa kanalta pään poikki puraiseva perheenäiti nauttivat samasta ihmismielen kyvystä irtautua ajoittain "minän tyranniasta", vaikka kulttuuriset erot herättävät erilaisia tulkintoja ilmiöiden syistä. "
Ja niin luultavasti nauttivat mesopotamialaiset, kreikkalaiset, atsteekit jne ihmiset läpi historian. Väittäisin, että uskonnot ja uskot on kehitetty noiden ihmisten subjektiivisten, henkisten kokemusten päälle eikä niin, että nuo kokemukset olisivat seurausta jostain yliluonnollisista henkiolennoista.- Jumalan Rakkaus
Niin, ainoastaan aito kristillisyys, joka kunnioittaa ja rakastaa lähimmäistään, on Jumalan, maailmankaikkeuden Suurimman ja Vaikuttavimman Olennon aikaan saamaa. Kaikki muu on todellakin ihmisen itsensä keksimää ja sellaisena siis aivan turhanpäiväistä itsensäpettämistä.
Jumalan Rakkaus kirjoitti:
Niin, ainoastaan aito kristillisyys, joka kunnioittaa ja rakastaa lähimmäistään, on Jumalan, maailmankaikkeuden Suurimman ja Vaikuttavimman Olennon aikaan saamaa. Kaikki muu on todellakin ihmisen itsensä keksimää ja sellaisena siis aivan turhanpäiväistä itsensäpettämistä.
"Kaikki muu on todellakin ihmisen itsensä keksimää ja sellaisena siis aivan turhanpäiväistä itsensäpettämistä."
Enpä usko, että babylonialaiset, egyptiläiset ja aboriginaalit ym kokivat pettävänsä itseään. Sinä tietysti väität niin, koska, jumalasi armosta, olet syntynyt tänne luterilaisuuteen, Ainoaan Oikeaan Uskontoon Ainoan Oikean Jumalan alaisuuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2772109Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131848Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1231454- 1361289
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1371210- 85836
- 174806
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä177774Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala431711- 52592