Kauheaa katseltavaa, mitä ateistit ja muslimit ovat saaneet palstalla aikaan.
Heidän tehtävänsä 'vihtahousun' palvelijana on saada pahaa mieltä aikaiseksi kristittyjen keskuudessa. Kieltää usko ja solvata uskovia. Siinäpä heidän työnsä.
Se näyttää kasvavankin hedelmää, sillä mitään positiivista ei osata palstalla enää kirjoittaa.
Vuosien hokemat: ota lääke, uskovat ovat hörhöjä, oletko kauan nähnyt näkyjä (joita Herra antaa omilleen) mutta ateistit eivät ymmärrä.
Kun oma vastuuntunto asialliseen kirjoittamiseen palstan aihealueesta puuttuu, niin on keksitty joku, jota syyttää omista rikoksista.
On keksitty palstakeisari, palstapoliisi, copypaste ja häirikkö.
Kun yksi psykopaatti/sosiopaatti alkaa hokea ja syyttää näkymätöntä niin sehän antaakin vallan itselle tehdä ja käyttäytyä miten vain. Onhan aina joku muu, jota syyttää ja keksiä syytteitä päivittäin.
Raamattu sanoo, että voi sitä, joka sanoo hyvän pahaksi ja pahan hyväksi.
Ei asialliset hokemat ovat nyt ns.uskovien sielussa niin syvällä, että esim. Jarmo alkoi syyttelemisen aivan asialliseen ja kristilliseen kirjoitukseen näin:
TÄSSÄ ON SE EREHTYMÄTÖN JOKA TIETÄÄ KAIKEN, "George_L" HALLELUJA!
Todella raskasta kun pimeä henki on vallannut palstan niin, ettei enää uskovillakaan ole voimaa asialliseen viestintään.
Joka ei rakasta- ei ole Jumalasta!
6
53
Vastaukset
KAKSI ASIAA TÄSTÄ ALOITUKSESTA:
Asialliseen vai? Kuuluu näin: "Salainen ylösotto; eksyttävä VÄÄRÄ profetia" jonka sitten loppukaneetissaan vielä Raamatun avulla, kuten legendaarisesti kuuluu "irroittaa jakken lyö" haukkuu Jeesuksen odottajat vääriksi profeetoiksi.
Tämä aloitus puolestaan ovelasti kategorioi kaikki palstan pahimmat yhteen nippuun ja sitten sijoittaa lopuksi allekirjoittaneen siihen joukkoon. Kommenttini oli vieläpä suhteellisen tuore, joten on täysin selvää että tämäkin aloitus oli suoraan minua halveeraavaksi tarkoitettu. Minut kutsuttiin nyt sitten jonkun uskovan toimesta antikristilliseen ryhmään, koska Rakkaus on sana joka jakaa Jeesuksen omat saatanan omista.
Pliis! Älkää pitäkö minua kuitenkaan tyhmänä, vaikka solvaatte minua.Muistakaa tämä kun kirjoittelette näitä piilokohdistuksia: Pyhä Henki ei erehdy ja Matt. 12:36 Mutta minä sanon teille: jokaisesta turhasta sanasta, minkä ihmiset puhuvat, pitää heidän tekemän tili tuomiopäivänä.
- Vainiinseon
Eipä olo helpottunut yhtään kristillisemmäksi.
Hei huomautan nyt ihan selvällä suomenkielellä että tämä kaikkihan ei alkanut suinkaan siitä että sanoin George_L:stä sen minkä sanoin, vaan se että jos joku aloittaa sanoin "TE OLETTE EKSYTTÄJIÄ" niistä jotka kumminkin (suuri osa) edustamme niitä jotka odottavat tempausta. Ei kristityn tule haukkua toistaan vääräksi profeetaksi saati eksyttäjäksi kuten tuossa aloituksessa isolla luki.
Tätä seurasi TÄMÄ KETJU, piilovistintä, joka on vieläkin astetta katalampaa!- Kritik-
Tuleko, vai eikö tule salaista tempausta? Siitä on useita tulkintoja, kaikki toisistaan poikkeavia. Kaikki "Raamatullisia" Näistä vastauksista ei yksikään pelasta ketään.
Viisaampi antaa jokaisen pitää oma näkemyksensä, väitteensä raamaullisuudesta. - Palstankeisari
Minä määrään tuleeko tempaus vaiko ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 97952
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54898Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65675
- 78531
- 39498
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86487- 40486
Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467