mitä järkeä on siinä että on 50 aluenopeusrajoitus taajaman sisällä, kun taajamassa on muutenkin 50 rajoitus?
http://savepic.ru/7541570.png
50 alue taajaman sisällä??
6
144
Vastaukset
Aloitetaan nyt vaikkapa siitä, onko ennen tuota merkkiä todellakin 50 km/h rajoitus? Jos on vaikkapa 40 tai 60 km/h rajoitus, niin sitten tuossa on järkeä.
- tättärää_pippijuu
Katsohan, mikä merkki tuossa vasemmassa reunassa killittää.
https://goo.gl/maps/oya2P- 1516OnSurullinenTapaus
ich-bin kirjoitti:
Mitähän 1516 kuuluu tuolle turhalle 50 km/h aluerajoitusmerkille
Tämä 1516 elää ilmeisesti kovasti merkillisessä ja ihmeitä täynnä olevassa maailmassa. Pieni pää ei millään ymmärrä aikuisten juttuja. Jo liikennemerkeistä lähtien tämä älynjaossa reilusti vajaalle jääneellä on vaikeuksia kaikessa mikä eteenkin liikenteeseen liittyy. Harmi ettei hänelle edes rautalangasta tällä palstalla väännetyt vastaukset mene jakeluun. Voi ressukkaa.
- distantX
Jos siinä taajamassa on vaikka muitakin rajoituksia. Esim. Kannuksen taajamaan tultaessa on ensin 60km/h ja jonkin matkan päässä tulee 50km/h.
- NåKatoq
Mikä se 1516 tyypin diagnoosi tosiaan olikaan? Idiootti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510