Kyllä ihan naurattaa

hyvä.uutinen

Evoluutiohöpötys huvittaa enemmän ja enemmän. Haeckelista alkaen epätoivoista joka reiästä vuotavan teorian paikkailua ja meno ei siitä parane. Ihmisen kehityshistoriakin on mennyt väärin ja ihan puuta heinää on opetettu ja uskottu kymmeniä, elleipä jopa sata vuotta.

http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1444897307311.html

On olemassa toinenkin selitys ihmisen olemassa olemiselle maapallolla. Se selity ei kompuroi eikä tarvitse epätoivoisia selittelyjä eikä jatkuvaa korjaamista. Se on peräisin lähteestä, joka on maailman ja historian luotettavin, sillä sen ei ole koskaan todettu valehdelleen.

9

83

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä nyt esimerkiksi vedenpaisumuksen valehteli. Jaa mutta nythän taitaisikin olla tulvalegendojen aika?
      >Se selity ei kompuroi eikä tarvitse epätoivoisia selittelyjä eikä jatkuvaa korjaamista.
      Se että pystyt suoltamaan hömppääsi internettiin on myös kompuroinnin ja korjaamisen tulosta, kuten tiede yleensäkin. Lopeta siis heti, heitä läppärisi mäkeen ja avaa raamattu vaikkapa Hesekiel 23:n kohdalta.

    • IlkimyksenHirvinauta

      Kotisairaanhoidon pitäisi kantaa parempaa huolta Jyrtsin mielenkin terveydestä.

    • "Se selity ei kompuroi"

      No ei kai kun on jalat tukevasti irti maasta.

    • Taikauskonnoton

      Kivahan se on, että on hauskaa. Monillä idiooteilla on naama aina virneessä.

      Miten tuon mukaan ihmisen kehityshistoria on mennyt ihan väärin. Jokin ihmisjoukko nyt on vaan lähtenyt Afrikasta paljon oletettua aikaisemmin, mutta eihän tuo nyt ihmisen kehityshistorian perusteita minnekään muuta. Edelleen ihminen on ilmaantunut pallollemme yli satatuhatta vuotta ennen kuin ensimmäiset ovat lähteneet koikkelehtimaan synnyinmaanosastaan muualle.

      Uskonnollinen selitys taas vaatii jatkuvaa selittelyä, koska mikään, ei siis kerrassaan mikään reaalimaailman löytö tue Genesistä. Tämä uusin ei tee poikkeusta.

    • Anti-Jyri

      Niihhh... hullulla on halvat huvit...

    • Reddington

      Siis ei raamatusta? Sen satukirjan sisällöstähän on jotain 90 prosenttia fiktioksi todistettu.

    • kärsivällisyys.koetuksel

      Kun luin näitä vastauksia hienoon aloitukseeni, niin mieleeni tuli vaan... MIKSI TE ETTE USKO KUN TEILLE SANOTAAN!

      • Puutteelliset argumentit.


    • Peniel

      Makaan nyt syöpä kivuista. Luen mitä sanotte. Joka päivä mjfn teit. . a ei ynjsMita!!luulette. Miksi kuka? Kiitos! Kuka päivä! Olen ..Kiitos kuka Päivi! Mnä maa yllä. .Ihmettelen. pinee..Pissa.. Oma hoitijs? ? Mylle...?? Kuka tylee? Sinä. ..finaali. ..aina. .. passaa hoysy. .ei kenen spy! ? Ei oke tuu apu.. marka sanka. .pati. ..rako ìho.. Vdipa. .ne laita mulle vdipa. .äen olr vauwa..olinko! !?? Mita? ( kitos. .Titta.
      Ei pustuen. .ei pustu@ apua.. ku sun. .puudan.. apua! Riitta ju . Riita ju.. ätkl Ummarra! !! Tapa heti. . Taloa. .Mira valua ei ole valoa. ..anteeksi..koitos. . Vähä väsyttää ja on kipus. Pari vuotta ja oon täällä taas. No joo.. en unohda.. mulla on maha syöpä joka ei ole hoidettavissa...mitä minä kerron kenellekkään kivi alkaa olla niin kovat.mm. Tässä istun..yksin ja pelkään.. eikö sulle tullut kysyäkkään.. Tässä istun..yhtä pelkään.. mitä voin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      10
      1759
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      167
      1088
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      963
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      74
      840
    5. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      788
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      75
      751
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      22
      686
    8. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      69
      661
    9. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      138
      657
    10. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      42
      609
    11. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      62
      606
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      588
    13. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      120
      580
    14. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      44
      539
    15. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      538
    16. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      48
      519
    17. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      38
      519
    18. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      503
    19. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      30
      493
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      20
      488
    Aihe