Milloin tämä saitti on vaihdettu Jumalasta jumaluudeksi?!?!? Miten te kehtaatte?!?!?Miksi hylkäätte Jumalan?
Ei ole ihme että Suomi on miehitetty ihan kohta ja kansanmurha on käsillä. Ww2 koko Suomi polvistui ja rukoili, siksi pelastuimme.
Luuletteko että Hän maamme pelastaa koska käännämme Hänelle selkämme ja olemme kuin kurittomat kakarat?
Tehkää parannus ennen kuin on liian myöhäistä, me olemme lähellä lopun aikoja ihan aikuisten oikeasti nyt.
Miksi hylkäätte Jumalan?!?!?
15
346
Vastaukset
- Jumankekka
Voisitkö täsmentää mitä Jumalaa tarkoitat ?, maailmassa on monen monta uskontoa ja niissä se ainoa oikea Jumala !
Hei!
Foorumin palstojen jaottelu on ylläpidon asia.
Jumaluus on ihan Raamatun mukainen asia; Kol 2:9, Apt 17:29_ Lue itse.
Jumaluus on ilmestynyt ihmiselle Isänä, Poikana ja Pyhänä Henkenä ajan saatossa.
Myös enkeleiden muodossa; Hebr 1:14, 2 Piet 1:21.
Siunauksia
Jari Laurila
keskustelijaHöpöhöpö jari! Tiedät ihan hyvin, että raamattu on ihmisen kirjailema, eikä sisällä minkäänlaista viitettä oikeaan jumalaan.
http://www02.oph.fi/etalukio/uskonto/kurssi1/sivu_1_5_3.html
Palvomasi jumala on selkeästi ihmisen ja vieläpä ihmismiehen omaksi kuvakseen luoma kateellinen, kostonhimoinen, omistushaluinen ja mieleltään sairas julmuri.
Tuon mielikuvitusjumalasi palvominen on epäjumalan palvomista ja sellaisena varsin tuomittavaa jos oikea jumala olisi olemassa.
- Brina
Kristinuskon puolella on kaipaamasi Jumala-palsta. Jumaluus ei ole sidottu kristinuskon jumala-käsitteeseen, joten täällä voidaan keskustella huomattavan paljon laajemmin tästä asiasta!
- kristitythuijaa
Matteuksen evankeljumi 28/13 ei noussut jeesus haudastaan vaan haettiin yöllä.
>Ww2 koko Suomi polvistui ja rukoili, siksi pelastuimme.
Ruotsi ja Sveitsi polvistuivat vielä metrikaupalla syvemmälle, kun eivät joutuneet koko sotaan.
Lähes sata tuhatta sodassa kuollutta on kyllä aika paska vastaus rukouksiin.- nää_on_näitä
"Lähes sata tuhatta sodassa kuollutta on kyllä aika paska vastaus rukouksiin."
Tappajien rukous oli vahvempi, heillä oli vilpitön tarve tuhota vääräuskoiset. Nyt nautimme "voittajien" rukousvastauksista.
Kyllä kelpaa vääntää tässä hävinneiden haudalla. Kokonaisuuden kannalta vähitellen voittaa ajatus että sota ja tappaminen ei ole oikea vastaus. Tällä tavoin tappaminen nousee tärkeään osaan.....
- työtön0
Ihmisen Ahneus kostautuu . Oikeudenmukaisuus tapahtuu . :)
On vain yksi Jumala , sama meillä kaikilla ....Ihmiset Ahneuksissaan muutelleet Totuutta
Ihmiset ovat vaan alkaneet löytämään nyt vihdoinkin Jumalan :)
Raamatun mukaan menijät ovat kauhuissaan :D mutta itse kuljen kyllä Jeesuksen mukaan ...tai ainakin yritän :)- nietzscheläisdarwinisti
Totuus on että mitään jumalaa ole olemassakaan.
Valehteleva ihminen keksi jumalan. Lähde on. Jokainen voi antaa sille mieleisensä nimen.
Lähdekenttä - David Wilcock
www.adlibris.com/fi
Adlibris.comista löydät etsimäsi. Samat kirjat edullisesti verkosta!
Kuvittelen että kyseistä teosta voisi lukea myös uskonnottomat.
- entiedämitähylkäisin
Miten voi hylätä sitä mitä ei ole.
En ole koskaan uskonut jumalaan. Aloittaja on tainnut sekoittaa kaksi eri palstaa keskenään. Sieltä kristinusko-osuudesta löytyy Jumala-palsta, jolla ilmeisesti on tarkoitus keskustella juuri kristinuskon jumalasta. On ihan OK, että on olemassa asiaa yleisemminkin käsittelevä palsta, eli tämä palsta.
- vaihdasinäkin
Vaihdan jumalaa aina tarvittaessa.
jumalilla saa mukavia etuja.- jeesuspottonen
Millaisen edus viimeksi sait, kun annoit jumalan vaihdossa? Moinen bisnes kiinnostaisi minuakin.
- perkeleJumala
Mitens olis se parempi ilimaisu : Jumalauta? Tahi Jumaliste? ^^
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604516Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352069Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1591455- 1641436
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti481422Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2531214Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1881137- 2031102
- 801017
- 61978