Olen koko aikaisemman ikäni (yli 35 vuotta) elänyt aivan hyvän, normaalielämän, ja olin hyvässä normaali Jumala-uskossa. minulle oli todella tärkeää noikin Jumala-asiat, varsinkin 90-luvun vaikeina lama-aikoina. Sitten parin "käpälävuoden" jälkeen tulin hurahtaen uskoon, tosiuskovaiseksi parin vuoden ajan. Sitten alkoi kääntyä noi Jumal-olennot kaikin tavoin hankaamaan vastaan, mm. kaikenmaailman 5- ja 6-numeroiden demonisoimisella, aivan todella typerällä numerologialla, siis että kaikki viidennet ja kuudennet olivat kuin Saatanasta, vaikka sanoin Heille että on viidensiä lapsia, että eivät nekään ole mitään Paholaisesta. Sitten tuli tupakkalaki, että jos joku polttaa edes lähellä asuntoani, niin en saa toimia, enkä syödä. Sitten myös, kun sanoin Heille, että en minä ala mitään Saatanaa syyttämään joka asiasta (kuten niin monet uskovaiset), vaan toivon hällekin ihan hyvää, ja että sitä Saatanaakin on kautta aikojen syytetty niin joka saakelin asiasta.
Niin silloin tulivat Jumala (en tiedä kuka niistä) yöllä uneeni Saatanana raiskaamaan minut perseeseen, se oli todella toden tuntuinen uni. Sitten yksi toinen yö taas samanlainen juttu, että joku iso Perkele muka tuli ja otti alaleuastani kiinni, ja murskasi sen, osa kerrallaan, ja sanoi samalla Isä Meidän-rukouksen. Minulle selvisi myöhemmin, että Jumalat ovat ITSE olleet noita Saatanoita ja Paholaisia, myös kaikille muille. Silloin minulle riitti! Ajattelin, että jos noin kitukasvuiseksi, täysin hedelmättömäksi tehdään, ja kuin kirotaan kaikki ihmisten normaalielämä ja -toiminnot, niin sitten saa Jumalat uskoineen mennä.
Kaikki näinä myöhemmätkin vuodet (yli 10 vuotta) Jumala-olennot ovat kaikin tavoin, Heidän hylkäämiseni johdosta, tehneet kaikkensa, hilluneet, riehuneet, tuhonneet elämäni ja läheisenikin, ja olemme jo niin loppuvaiheessa, että mielenterveytemme on aivan kiikun kaakun, vaakalaudalla. Olemme aivan niin absoluuttisesti finaalissa, että kohta menemme pois, kokonaan olemasta, sillä noi kavalat, katalat Jumal-olennot eivät muuta tee, kuin yrittävät, ja tekevät kaikkensa, että saisivat meidät siinäkin epäonnistumaan, ja meidät hulluina sitten joutumaan vaan elämään, Heidän henkimaailmaansa.
Jumalat tekevät todellakin sairaaksi
5
176
Vastaukset
En osaa tarkemmin selittää syytä, miksi olet joutunut niin kiusatuksi, mutta yhdestä asiasta olen varma: Jumala ei ole sinun kiusaajasi. Paholainen ei pidä siitä, että ihminen tulee uskoon ja se voi olla yksi syy, miksi olet joutunut sen riepoteltavaksi.
- jeesus_oli
Paholainen ei ole homo.
Et tietenkään osaa, mutta mitäs jos pitäisit juttutuokion mielikuvitusjeesuksen kanssa? Ehkä se valaisisi tilannetta?
Onko kaikki ongelmat Jumalan syytä, kenen on onnistumiset.
Komppaan he-maa ja kehotan johdattelemaan ajatusta tunnistatko mielessäsi muita vaikuttavia hahmoja kuin aloituksessa kuvailemasi.- avaruusolio
kAIKKI ONGELMAMME OVAT syntymässä saamamme , psykologisen perimämme eli perisynnin , syytä sillä joudimme tässä elämässä kantamaan menneisyydessä eläneen taakkaa joka syyn ja seurauksen lain mukaan ei voi päättyä kuolemassa vaan on jatkuttava, ns, sanottuha syiden ja seuraksen ketjuna, niinkauan kuin ne jossain elämässä ymmärretään, että miksi ja minkä vuoksi ne ovat syntyneet ja miksi ne periytyy, jolloin, jolloin tapahtuu ns, ylösnousemus korkeapaan henkiseen tilaan , eikä siitä ole paluuta koska kaikki kärsimyksemme ja tuskamme päättyvät, ja voimme elää autuaallista elämää.
TUO TIE VAATII kuitenkin itsetuntemusta jolloin tunnemme tuon ketjun menneisyydestä saakka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37551Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477