Ominaisuudet säädellään epigeneettisesti

Geenisekvenssit eivät sanele ihmisen ominaisuuksia. Kaikki ihmisten eroavaisuuksiin vaikuttavat ominaisuudet säädellään periytyvien epigeneettisten informaatiorakenteiden ja mekanismien toimesta. Näitä ovat mm.

1. Pituus
(Linkki ketjussa)

2. Kasvonpiirteet (Proteiineja koodaamaton alue, Evolutionistien Junk-DNA)

3. Kallon muoto (Histonien deasetylaasi)

4. Hiusten, ihon- ja silmien väri. Jne.

Linkki tutkimukseen löytyy ketjussa. Evoluutiolle ei löydy mekanismeja. Nauttikaa.

4

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • DRHouse

        Niin, sinun itsesi tahallaan vääristelemään artikkeliin. Muuten, epigenetiikkakin on edelleen osa evoluutiota...


    • Uskonnot luomissatuineen ja jumaluuksineen ovat kulttuurihistoriallista tarinaa ja mytologiaa. Ei luonnontiedettä. Mkai pilkkaat uskoasi pukemalla sille luonnontieteen viittaa?

      Nii kuinkas se helluntailais lahkosta erottaminen, kuinkas siinä niin kävi?

    • Tämätiedoksenne

      Huomio!Älkää missatko tätä!
      Ensi kuun perjantaina luennoi tunnettu kretionismitieteen professori Biibbel Hurulan yliopiston auditoriossa aiheenaan episgenetiikka!
      "Kuten olen kertonut,jo yli vuoden olen käytännössä kaatanut evon joka päivä,monesti useastikin!
      Merkillisesti kuitenkin pseudotieteen evotutkijat visusti vaikenevat tästä mullistavasta työstäni!He halunnevat jatkaa eksytystään,ja saada siitä korkeaa palkkaa!
      Ystävät,mittani alkaa olla täynnä!Ellei asiaan pian tule muutos,aion haastaa kaikki Suomen yliopistot oikeuteen pseudotieteen tuputtamisesta kansalle,sen sielun ikuiseksi turmioksi!
      Kuten olen osoittanut,heidän tappionsa on varma!
      Elkää eksykö,ystävät,matkalla tänne Hurulan auditorioon!".
      Näin lausui siis prof.Biibbel edustajallemme.
      Samassa tilaisuudessa esiintyy myös tunnettu horros-saarnaaja Markviis,jonka armolahja on niin suuri,että hän on horroksessa riippumatta siitä,onko hereillä vai unessa.Markviis saarnaa aiheesta:Kuka oli näkemässä,kun minä syntiä tein?
      Tilaisuuden päättää Yurkimuksen johtama lahkolaiskuoro Kaatuvaiset,joka esittää kielillä hymnin:Pitelemme kärmettäni surpurtur mettälipo kuposti myrkkyvä!
      Tervetuloa,ja elkää siis eksykö!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3384
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1984
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1719
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1517
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1498
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1381
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1115
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe