Merkkeli ja Sipilä mamuttajat kauhuissaan
Italia hoitaa maahanmuuton
14
335
Vastaukset
- Leikin.loppu
Hyvä tiukka linja. Jos ei homma muutu, päätökset estetään.
- Hyvä.hyvä
Ja laivat takas Afrikkaan
- lukkooiko
jollakin järkileikkaa siitä kiittää saksakin hyvä että jokutekee ratkaisut.
- Saapa.nähdä
Viime yön uutisia: Nyt perustetaan keskuksia "maahanmuuttajile" ja maat voi kieltäytyä ottamaan heitä
Joo. Siis eihän tällä mamu vaelluksella ole mtn tekemistä perinteisen maahanmuuton kanssa. Kun ennen on muutettu toiseen maahan sinne on menty töihin ja niillä hankkeilla on eläminen siellä mahdollistunut. Ei siellä alettu jakaa ilmaisia asuntoja ja koko toimeentuloa muiden pussista.
Onpa hauska nähdä mihin nyt vedotaan täällä suomessa nyky hallituksen toimesta kun näitä onnenonkijoita ei ole pakko ottaa tännekään.
Nyt hakusessa se puolue joka sanoo ei tännekään. Varma ääni.Niin ennenvanhaan hyväänaikaan kun menimme vaikkapa tuohon länsinaapuriin, alettiin heti töihin ja elättämään itsemme, sossuluukkuja ei kolisteltu eikä niistä meillä ollut edes tietoa ! Minäkin rakentelin viikoilla laivoja, pyhänajat koppuloin autoja kuntoon tuttavani autokorjaamolla, jotta sain pikemmin kassavarantoni kohdilleen, kun se Suomessa työttömänä kerkisi mulujahtaa miinuksen puolelle !
Parikymmentävuotta siellä vierähti, sitten kutsuivat viimein Suomeen töihin, kun oli kuulemma puutetta erikoismiehistä !
Late Lapista. SSSS Ry!
- bbtr
"Sipilä ei vielä vastannut kysymykseen, onko Suomi valmis ottamaan lisää pakolaisia, koska asiaan liittyvä kokonaisuus on vielä kesken".
Tämä vasta onkin pelottava lause.Sipilä o julistanut jo aikaisemmin oikein telkkarissa jotta olisi valmis lisäämään kiintiöpakolaisten määrää Suomessa !
Eli sipilä hankkisi partalapsiaan lisää Suomeemme, veronmaksajien niskoille !
Late Lapista. SSSS Ry!- LesstakyrbäinenPöpilä
LesstakyrbäSipilä leikkaa vain suomalaisten etuja.
...
ja ahneille poliitikoille tarjottavista EUrosvoliitto- voitelurahoista ei ehditty vielä sopia
........"Sipilä ei vielä vastannut kysymykseen, onko Suomi valmis ottamaan lisää pakolaisia, koska asiaan liittyvä kokonaisuus on vielä kesken".
Tämä vasta onkin pelottava lause.
- oivooiii
"Keskuksien" perustaminen oli Perussuomalaisten ehdotus jo vuosia sitten, mutta se ei silloin sopinut.
Pakolaisten vastaanottaminen perustuu vapaaehtoisuuteen ja Suomihan ottaa ilman muuta...... Ei nuo mitään maahanmuuttajia ole vaan matuja rahan perässä. Rautaa rajalle ja tunkeutujat kylmäksi.
- onneksiyksivaihtoehto
Ruotsidemokraattien kannatus sen kun nousee Lövfenin lausuntojen takia. Onneksi, muuten naapuriimme tulee islaminuskoinen valtio.
Miksi tuoda Afrikasta elintasopakolaisia ja jättää kurjissa leiriolosuhteissa sotaa paossa olevat naiset ja lapset mudan, sairauksien ja raiskauksien pelon keskelle.
Herra varjele tätä hulluutta. Halla-aholaisia on pakko äänestää.
- hyvä.väyrynen
Väyrynenhän ehdotti jo 2015 että noita keskuksia pitäisi perustaa EU:n ulkopuolelle.
Taas hän oli oikeassa. - suvakkianneli
Kohta on zippolan lentulupakirjalle käyttöä kun muut maat eivät loieläjiä päästä rajojensa läpi,joutuu zippola omalla koneellaan ne hakemaan.suomi nousuun.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372