Italia hoitaa maahanmuuton

Kylläpäs.naurattaa

Merkkeli ja Sipilä mamuttajat kauhuissaan

14

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leikin.loppu

      Hyvä tiukka linja. Jos ei homma muutu, päätökset estetään.

    • Hyvä.hyvä

      Ja laivat takas Afrikkaan

    • lukkooiko

      jollakin järkileikkaa siitä kiittää saksakin hyvä että jokutekee ratkaisut.

    • Saapa.nähdä

      Viime yön uutisia: Nyt perustetaan keskuksia "maahanmuuttajile" ja maat voi kieltäytyä ottamaan heitä
      Joo. Siis eihän tällä mamu vaelluksella ole mtn tekemistä perinteisen maahanmuuton kanssa. Kun ennen on muutettu toiseen maahan sinne on menty töihin ja niillä hankkeilla on eläminen siellä mahdollistunut. Ei siellä alettu jakaa ilmaisia asuntoja ja koko toimeentuloa muiden pussista.
      Onpa hauska nähdä mihin nyt vedotaan täällä suomessa nyky hallituksen toimesta kun näitä onnenonkijoita ei ole pakko ottaa tännekään.
      Nyt hakusessa se puolue joka sanoo ei tännekään. Varma ääni.

      • Niin ennenvanhaan hyväänaikaan kun menimme vaikkapa tuohon länsinaapuriin, alettiin heti töihin ja elättämään itsemme, sossuluukkuja ei kolisteltu eikä niistä meillä ollut edes tietoa ! Minäkin rakentelin viikoilla laivoja, pyhänajat koppuloin autoja kuntoon tuttavani autokorjaamolla, jotta sain pikemmin kassavarantoni kohdilleen, kun se Suomessa työttömänä kerkisi mulujahtaa miinuksen puolelle !
        Parikymmentävuotta siellä vierähti, sitten kutsuivat viimein Suomeen töihin, kun oli kuulemma puutetta erikoismiehistä !

        Late Lapista. SSSS Ry!


    • bbtr

      "Sipilä ei vielä vastannut kysymykseen, onko Suomi valmis ottamaan lisää pakolaisia, koska asiaan liittyvä kokonaisuus on vielä kesken".

      Tämä vasta onkin pelottava lause.

      • Sipilä o julistanut jo aikaisemmin oikein telkkarissa jotta olisi valmis lisäämään kiintiöpakolaisten määrää Suomessa !
        Eli sipilä hankkisi partalapsiaan lisää Suomeemme, veronmaksajien niskoille !

        Late Lapista. SSSS Ry!


      • LesstakyrbäinenPöpilä

        LesstakyrbäSipilä leikkaa vain suomalaisten etuja.
        ...
        ja ahneille poliitikoille tarjottavista EUrosvoliitto- voitelurahoista ei ehditty vielä sopia

        ........"Sipilä ei vielä vastannut kysymykseen, onko Suomi valmis ottamaan lisää pakolaisia, koska asiaan liittyvä kokonaisuus on vielä kesken".

        Tämä vasta onkin pelottava lause.


    • oivooiii

      "Keskuksien" perustaminen oli Perussuomalaisten ehdotus jo vuosia sitten, mutta se ei silloin sopinut.

      Pakolaisten vastaanottaminen perustuu vapaaehtoisuuteen ja Suomihan ottaa ilman muuta......

    • Ei nuo mitään maahanmuuttajia ole vaan matuja rahan perässä. Rautaa rajalle ja tunkeutujat kylmäksi.

      • onneksiyksivaihtoehto

        Ruotsidemokraattien kannatus sen kun nousee Lövfenin lausuntojen takia. Onneksi, muuten naapuriimme tulee islaminuskoinen valtio.

        Miksi tuoda Afrikasta elintasopakolaisia ja jättää kurjissa leiriolosuhteissa sotaa paossa olevat naiset ja lapset mudan, sairauksien ja raiskauksien pelon keskelle.
        Herra varjele tätä hulluutta. Halla-aholaisia on pakko äänestää.


    • hyvä.väyrynen

      Väyrynenhän ehdotti jo 2015 että noita keskuksia pitäisi perustaa EU:n ulkopuolelle.
      Taas hän oli oikeassa.

    • suvakkianneli

      Kohta on zippolan lentulupakirjalle käyttöä kun muut maat eivät loieläjiä päästä rajojensa läpi,joutuu zippola omalla koneellaan ne hakemaan.suomi nousuun.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4731
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3463
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1528
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1453
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1266
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1172
    8. 164
      1060
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1058
    10. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      18
      1015
    Aihe