Niin, mikä se on? Tiedetään kysytty ennenkin, mutta vastausta ei ole kuultu.
Eli haussa on empiirisesti havaittava ja toistettavissa oleva luomisen mekanismi, jonka avulla kuka tahansa voisi luoda asioita.
Mikäli vastaus EI ole tarkka, sellaista ei tiedetä tai sanotaan ettei tieto ole tarpeellinen, katson että luomisen mekanismi puuttuu ja koko kreationismi kaatuu siihen. Lisäksi selityksenä ei kelpaa, että vain jumalalla on mahdollisuus luoda, sillä se osoittaa epätietoisuuden luomisen mekanismista ja näin ollen katsotaan vastatodisteeksi luomiselle.
Luomisen mekanismi
11
<50
Vastaukset
Evoluutio ;)
Joo, hyvä jos saat vastauksen, minä en saanut.- BlueDevil
Tuskin kuuluu mitään järkevää.
- tieteenharrastaja
BlueDevil kirjoitti:
Tuskin kuuluu mitään järkevää.
YEC-ääriuskolla ei vastausta olekaan. Usko Jumalaan ja luomiseen voi antaa vastaukseksi myös alkuräjähdyksen, abiogneesin sekä luomisen eri prosessit.
missähän vaiheessa se ylipursuavan rikas genomi joka lajiutui miljoonaksi alalajiksi vaihtui luonnontieteiden mukaiseksi evoluutioksi...ja kuinka monta kromosomia niissä alkulajeissa oli, kaksi alleelia per geeni ei riittänyt alkuunkaan ja miten ne muuttuivat nykyisiksi; GDI?
;)- tieteenharrastaja
iowa kirjoitti:
missähän vaiheessa se ylipursuavan rikas genomi joka lajiutui miljoonaksi alalajiksi vaihtui luonnontieteiden mukaiseksi evoluutioksi...ja kuinka monta kromosomia niissä alkulajeissa oli, kaksi alleelia per geeni ei riittänyt alkuunkaan ja miten ne muuttuivat nykyisiksi; GDI?
;)Jos kysyt minulta, biologinen evoluutio alkoi yksisoluisesta ja yksinkertaisesta eliöstä LUCA, jonka kemiallinen evoluutio oli tuottanut.
Hoccus Poccus?
- Clauss
Abracadabra?
- hocus_pocus_focus
"Hoccus Poccus?" Focus?
Tässä se sitten on: https://youtu.be/9esBTlhbC_g
ja toinen samanlainen perään: https://youtu.be/aUeUm5K878g
Uudempaa matskua: https://youtu.be/UVB7FgO4Jek
"Eli haussa on empiirisesti havaittava ja toistettavissa oleva luomisen mekanismi, jonka avulla kuka tahansa voisi luoda asioita."
Luomisen mekanismi on Jumalan yliluonnollinen sana, jolla Hän loi maailman ja kaikki, mitä siinä on.
Kellään muulla ei ole tätä yliluonnollista voimaa ja siksi kukaan muu ei voi testata sitä eikä tarvitsekaan testata.- BlueDevil
Eli mitään mekanismia ei siis ole. Hyvä että tunnustat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741182
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?45619Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä301554Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t225538- 51519
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502