Päivällä oli ihan

jalkasienionvaarallinen

hyvä ja positiivinen olo. Nyt illalla alkoi masentamaan... Masentaa ja itkettää. Voisi mennä junaraiteille, kukaan ei jäisi kaipaamaan... :-(

9

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ätmit

      Hyvä juttu

      • ffii

        Miksi?


    • Ei vittu sieni sun kanssas. Onko sinulla ketään jolle voisit puhua? Harkitse sitä ammattiapua.

      • jalkasienionvaarallinen

        Ei ole ei...
        Eipä taida ammattiapu yksinäisyydestä johtuvaa masennusta poistaa...


      • pyh
        jalkasienionvaarallinen kirjoitti:

        Ei ole ei...
        Eipä taida ammattiapu yksinäisyydestä johtuvaa masennusta poistaa...

        Sä nyt taas keksit näitä tekosyitä, ettei tarttis yrittää muuttaa elämäänsä paremmaksi. Sä rakastat rypeä itsesäälissä ja olla masentunut.


    • Et ole ainoa joka murehtii kuin aamullakin oli päivä paremmin niin nyt syöt ja riisut vaatteesi suoraan koneeseen ja menet 10mknuutin suihkuu peset hampaat samalla sekä menet sänkyyn ja alat lukemaan jotain sarjista tai muuta saadaksesi pois tuosta tunteeesta itsesi eroon. Ja muista hengittää muutaman kerran hyvin syvään ja normaalisti nukkumaan. Hakemalla makoisa asento kun alat nukkumaan.

    • Onks sullakin tota et se vaihtelee. Mut kai se osoittaa että kohta voi taas muuttua paremmaks vaikka eihän sitä alhossa muista kun toivoo ettei varmastikaan olisi mitään toivon ripetäkään varmasti jäljellä jotta voisi olla varma että kaiken voi heittää menemään ja parhaassa tapauksessa aloittaa alusta ja huonommassa noh niinkuin varmasti on kaikki ränsistyneet mökitkin nyt romahtaneet lumen alle mutta jos sinne vielä saisi jonkunnäköistä nuotiota katon räyskän alle jonka savuun tukehtua.

    • rikaslääkäri

      kannattaa syödä ripulipaskaa niin masennus häviää.

    • Poosos

      Pillumaha.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1855
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1702
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      137
      1266
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      126
      1155
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      807
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      163
      744
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      721
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      414
      662
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      535
    Aihe