Ei vain ala niitä Suomen Kristittyjä ilmaantumaan

Anonyymi

Tuonne heidän omalle... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com Raamatun UT mukaisesta ja perustuvasta KRISTILLISYYDESTÄ asiallisesti ja rakentavasti KESKUSTELU, foorumille.

Kaikki muutko vaihtaneet krist. uskonsa siihen epäoikeuden mukaiseen, petos demokratia uskontoon, sen puolesta eläviksi ja toimiviksi jossa myös "piru" se kaiken valheellisuuden, vääryyden ja pahuuden isä, vie, vetää, johtaa ja hallitsee samoin kuin kaikissa muissakin maailmallisissa uskonnoissa ja uskonnollisuuksissa.

(Herättelevä)

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tervetuloa jt kokouksiin, se on pelastukseen vievä

      • Anonyymi

        Kyllä on nähty ja koettu, ei vie, eikä johda Raamatun UT mukaiseen Kristillisyyteen. Osoittautui vain uskonnollisuudeksi, jossa myös "piru" vie, vetää, johtaa ja hallitsee ja PAHA perii!! Samoin kuin kaikessa muussakin maailmallisuudessa ja uskonoissa.

        (Herättelevä)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä on nähty ja koettu, ei vie, eikä johda Raamatun UT mukaiseen Kristillisyyteen. Osoittautui vain uskonnollisuudeksi, jossa myös "piru" vie, vetää, johtaa ja hallitsee ja PAHA perii!! Samoin kuin kaikessa muussakin maailmallisuudessa ja uskonoissa.

        (Herättelevä)

        Kyllä johtaa, kokeile uudestaan. Jehovan todistajilta saat apua Raamatun ymmärtämiseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä johtaa, kokeile uudestaan. Jehovan todistajilta saat apua Raamatun ymmärtämiseen.

        Mutta millä heidät saisi ymmärtämään Raamatun UT opetukset, ohjeet ja kehoitukkset oikein, niin että koituisi kaikille hyväksi Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, Hänen, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla eläviä ja toimivia / vaikuttavia, apostolisia seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist, vaihtoehtoa rakentaviksi?

        Josta eivät halua alkaa edes asiallisesti ja rakentavasti keskustelemaankaan!

        (Herättelevä)


      • Anonyymi

        Jos haluaa tulla Totuuteen, niin pitää olla nöyrä asenne ja halukas oppimaan. Monet pitävät kiinni väärästä opista ja jopa suosittelevat sitä.


    • Uskoisin, että moni jt kyllä mielellään osallistuisi kyseiselle voorumille, mutta kun sinne ei voi kirjoittaa tavuviivoja käyttäen.

    • Kyllä kai se olisi toivottavaa, että kun kerran Herättelevä pyytää keskustelijoita foorumilleen niitä myös Jehovan todistajat sinne antaisivat eivätkä vain ylimielisesti väistelisi. Itse kun olin käynyt Israelissa ja saanut sikäläiseltä pyhältä kehotuksen perustaa kuudes seurakunta (1. Filadelphia Ilmestyksessä, 2. Puhdassydämiset evankeliumissa, 3. Nuotta joka lasketaan mereen (internet) vertauskuvissa) niin Helluntaikirkon päättäjät sanoivat hengessään antavansa 20 jäsentään tai niin paljon kuin yhdistyksen perustamiseen tarvitaan avuksi. Ei ole Jehovan todistajilla olemista sen pahempia kun kyse on kuitenkin henkevästä Herättelijästä????

      Itse en voi osallistua kun pahat kaverit idästä vaanivat tilaisuutta iskeä ja koetella jokaista johon olen yhteydessä. En tahdo, että pahat alkavat koetella tuon foorumin väkeä. Mutta kyllä foorumi ansaitsee myös Jehovan todistajista muutaman keskustelijan joukkoonsa????

    • Anonyymi

      >>Uskoisin, että moni jt kyllä mielellään osallistuisi kyseiselle voorumille, mutta kun sinne ei voi kirjoittaa tavuviivoja käyttäen. <<

      kookoo2 on väärässä. Kyllä kyseiselle voorumille on tarkoitus kirjoittaa asiat tavuviivoja käyttäen.

      • Anonyymi

        Onhan siihen ratkaisuja , ;
        pitää alkaa jakamaan ihmisille ilmaisia ämpäreitä , niin ennenkuulumaton innostus valtaa porukan , Ja Tallinnanmatka liput vois kelvata , mutta halvimman juoman tykö kannattaa sieltä mennä Latviaan ,


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      62
      968
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      294
      860
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      60
      780
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      683
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      96
      603
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      590
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      46
      581
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      24
      579
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      79
      564
    10. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      13
      529
    Aihe