Miksi näin?
Paljon puhutaan maahanmuuttajien kotouttamisesta mutta toimenpiteet ovat järkyttävän toisenlaisia.
Meitä yritetään kouluttaa maahamme tunkeutuneiden muukalaisten tavoille. Se ei ole voinut jäädä huomaamatta keneltäkään.
Totta tietenkin on että maahanmuuttajaväestö lisääntyy räjähdysmäisesti emmekä sitä voi estää.
Itä- Helsingin päiväkodeissa ei ole enää ainuttakaan kantaväestöön kuuluvaa pellavapää- lasta.
Suomen lipun kantajaa ivataan rasistiksi, natsiksi ja fasistiksi.
Nauttikaamme vielä hetken perinteisistä Isänmaallisista lauluistamme; kohta ne kielletään rasistisina:
https://www.youtube.com/watch?v=86zDKiQUHJU&list=OLAK5uy_l9mW7geGNMHFNTxbFm9a2YleO9IgAxUbc
Virsiä poistetaan virsikirjasta ja lasten kevätlauluista.
6
<50
Vastaukset 6
- Anonyymi
Kinkkinen kysymys.
- Anonyymi
Virsie poistettaan virsikirjasta ihan sammaan tappaan kun poistan sivuja kirjaston kirjoista kunnankirjastossa astialla istuessani. Paskapötkyt mätkähtelee pöntön pohjalle ja McDonaldsin hampurilaisaterian tuottama pihvipaska haesoo saamarin pahalle!! Yhyhyhyhyhyhyyy.. Taejanpa pyyhkästä perseini Salman Rusdien romaanista riipimilläni sivvuilla! Elekeä siiten ihmetelkö niitä ruskeita tahroja ja puuttuvie sivuja tuossa sinänsä vaatimattomassa kirjasessa. Kirjastonjohtajan työhuoneeseen antaa kait nuo ilimanvaihtotorvet tuolla laipiossa,niin sielläpähän kravattie löysäilköön kun alakaa mahassa kiertämään hällää.. Saattaapa turahtoa muutama kostean puoleinen pieruhin siihen samettiseen tuoliin ja tulloo housupyykkie kun tekköö hännii rantuo piertessään..
Kiitos kommentista.
Tässä vielä yksi sensuroimaton lastenlaulu ajankohtaisista maahanmuutto- tapahtumista:
https://www.youtube.com/watch?v=dZnptYF7SOw
Olkaa hyvä!
- Anonyymi
Rajat ovat nyt kiinni ja hyvä niin mutta se ei estä maahanmuuttajia lisääntymästä. Heidän määränsä tulee nousemaan niin suureksi etteivät voimavaramme riitä heidän elättämiseensä.
- Anonyymi
Eu:n ja uuden maailmanjärjestyksen myötä katoaa kohta suuri osa kansallisperintöämme, nuo kannattaa tallentaa koneelle ennen niiden poistoa.
- Anonyymi
Muistitko tehdä saman ennen kuin ensin kylä ja sen jälkeen maakuntaperintö katosi alueella jota nyt kutsut Suomeksi?
Mitä enemmän ihmiset on toistensa kanssa tekemisissä sitä enemmän jotain paikallisia outouksia katoaa.
Koska viimeksi söit läskisoosia? Perinneruoasta kyse.
Pitsat, hampparit ja muut eivät ole Suomalaista ruokaa. Ei edes ne marinoidut broilerin suikaleet.
Maakuntaperitö katosi Suomesta viimeisen 70 vuoden aikana, isona tekijänä siinä oli Karjalaiset "maahantulijat", silti muistan vielä 70 luvulta mitenkä juhlissa moni pukeutui maakunta-asuun, oletko koskaan edes kuullut sellaisesta?
Ja vielä 80 luvulla sellaisen hankkiminen oli yleistä, puhuttiin isoista rahoista kun sellaista mentiin ostamaan.
Suomessa oli paljon alueellisia murteita jotka on lähes kadonneet.
Mikset itke kadonneen maakuntaperinnön perään? Suomalainen "kulttuuriperintö" on vain tasapäistettyä, ei sellaista kannata vaalia. Oikeasti tarvittaisiin takaisin tuo kylä ja maakuntaperinne nyansseineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀641124- 861026
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi19966Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R61909Huh huh...
Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik209741- 63616
- 38589
- 43546
Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni39535Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,39518
