Samuli Edelmann muistelin elämää 20 vuotta sitten. Suosikkiartisti palasi niihin aikoihin, kun hän raitistui ja elämä muuttui.
https://www.suomi24.fi/viihde/samuli-edelmann-muistelee-kipeaa-raitistumisprosessiaan-ma-olin-yhta-hauras-kuin-se-perhonen?s24
Samuli Edelmann muistelee kipeää raitistumisprosessiaan: "Mä olin yhtä hauras kuin se perhonen"

24
4700
Vastaukset
- Anonyymi
paskat se mikään raitis oo, ei ole kauan kun kekkuloi kännissä..
- Anonyymi
Typerykset ja kateelliset kirjoittelee kun eivät itse pysty raitistumaan!
- Anonyymi
Voit luottaa minuun.Hik.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Typerykset ja kateelliset kirjoittelee kun eivät itse pysty raitistumaan!
Sen ääliön pitäs mennä hoitoon ! viekää kun ei ite osaa.
- Anonyymi
Samuli Suomen negatiivisin persoona,itsesäälin kuningas.
- Anonyymi
Ai jaa, tunnetko hänet hyvinkin?
- Anonyymi
Se kuuluu taudin kuvaan ,sellasia me holistit usein olemme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se kuuluu taudin kuvaan ,sellasia me holistit usein olemme.
Minkä taudin?se on itseaiheutettua.ja sen voi myös itse lopettaa.Ei sitä kukaan muu sinne kurkkuun kaada,tiedän kun olen ollut juoppo joskus aikoinani.Mutta kyllä viinasta ittesä sairaaksi saa,jos ei älyä ajoissa lopettaa.
- Anonyymi
Kurja keino tienata rahaa myydä itsestään juttuja lehtiin. Noloa. Parempi harjoittaa jotain ammattia tavallisesti.
- Anonyymi
Siinä lisää typeryksiä!
- Anonyymi
edelma ei nouse nääs ei kykene enää
- Anonyymi
Kun laittaa korkin kiinni niin suuhun ei mene alkoholia. Alkoholismi ei ole sairaus vaan heikkoutta.
- Anonyymi
lötky muna veltto olemus ei ryhtii surkee rääkkyjä ei jatkoon.
- Anonyymi
Siinä olet oikeassa,kun myöntää heikkoutensa ja voimattomuutensa on mahdollista raitistua.Alkoholismi on tunne elämän sairaus,mutta mitä me siittä kinaamaan.
- Anonyymi
läski ja lerppakulli, muuttas maltalle takas
- Anonyymi
Laittoivat Samulin valvomaan Loirin viimeisintä haastattelua, Loirihan on ollut äärikommunisti koko ikänsä, olisi varmaan kehumut Putinia jos toimittaja olisi kysynyt. Nyt lehdet julkaisi vain kuvia Loirista : ))
- Anonyymi
Samuli turhake.
Mitä kouluja on käynyt...- Anonyymi
Hän on käynyt kaikista kovinta koulua, elämän koulua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hän on käynyt kaikista kovinta koulua, elämän koulua.
Se nyt ei siitä koulusta tiedä ensimmäistä oppituntia.
- Anonyymi
Höpön! Samuli on komea ja sympaattinen! Loirin kanssa ovat hyviä ystäviä etteikös ihme jos käy kaveriaan sairaalassa heippaamassa.
Onnea vaan Samulille raitistumisestaan. Helppoa ei varmasti ole ollut.
Mutta uskoon tulon myötä Samulin elämä on muuttunut paljon - Anonyymi
Damulipoju leikkii vanhaa ja viisasta.
Tyhmä, ruma, itsekäs, tyylitön ja
Äijä noin muorena jo....
😛 - Anonyymi
....jätti perheensä
- Anonyymi
....perhonen 🤔
- Anonyymi
Yhtä hauras,kuin laivalla Allun tytön seurassa,.ennen uimareissua..
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1311012Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37907Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47839Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50751Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143734- 54731
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32723Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187670Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136665